Pod debakel Olomouca sa podpísal nepriestrelný Korytár aj Novodomcov hattrick

UMB Hockey Team dnes hosťoval súpera z Olomouca, ktorý prišiel na stretnutie s viditeľne užším kádrom. Po prvej tretine si domáci zaistili dvojgólový náskok, no postupom času ho nehodlali zastaviť.  Súper tak odchádzal domov s vysokou prehrou.

UMB Hockey Team Banská Bystrica – University Shields Olomouc 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)

Góly a asistencie: 7.Kadlečík (Adamčík, Vydurek), 13. Studený (Kamzík,Adamčík), 21. Tatar (Novodomec, Kandra), 23. Tenkel (Primus, Jendrol), 43. Mendel (Kandra), 44.Kamzik (Vydurek), 46. Novodomec (Tatar, Kandra), 56. Novodomec (Mendel, Kandra), 60. Novodomec

Vylúčenia:   10:9

Počet striel: 41:10

Rozhodcovia: Štefík M. – Kováčik M., Jakubec A.

UMB Hockey Team Banská Bystrica  Korytár, Malatinec – Kadlečík, Jendrol, Kácha, Vydurek, Šeliga,Tatatár, Adamčík, Kamzík, Žáčik, Kandra, Haščič, Primus, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Janák, Mendel, Koch

University Shields Olomouc – Molnar, Horvath – Pales, Horvath, Kerda, Janosek, Humplik, Vykruta, Siegel, Pernický, Skopal, Hajsman, Lainka, Muller

Až do 6. minúty hrala Banská Bystrica s Olomoucom bez gólu 0:0.  O úvodný gól zápasu sa v 7. minúte zaslúžil Kadlečík. Ďalšia minúta priniesla vylúčenie Janáka za podrazenie. Domáci však presilovú hru súpera ubránili a v jej závere sa pokúsili udrieť, no bránku Horvátha netrafili. V 11. minúte sa karta obrátila a na trestnú si sadol súper za držanie. Domáci následne obkľúčili súperovho gólmana, V závere trestu strieľal od modrej Kamzík, no Horváth jeho strelu vyrazil. Vyrazený puk sa však do bránky podarilo doraziť Studenému. V 14. minúte stretnutia vyhrával UMB HT nad súperom 2:0. Na striedačke Olomouca priniesla 15. minútaďalší trest za faul kolenom. Počas presilovej hry sa po dvakrát pokúsil skórovať Kandra, no Horváth obe strely spacifikoval.

Hneď v úvodnej minúte druhej tretiny UMB HT zvýšil svoj gólový náskok na 3:0, čo si vychutnal Tatar. Nasledovnú minútu rozhodcovia vylúčili už raz pykajúceho Janáka za faul lakťom. Hráči z Olomouca tak získali šancu na zníženie stavu stretnutia. Ten sa naopak opäť zvýšil v prospech domáceho tímu, keď sa v 23. minúte po svojej kľučke  podarilo Tenkelovi umiestniť puk do Horvátovej bránky. V 28. minúte sa rozdávali tresty v bystrickom mužstve opakovane za faul lakťom. Súperovi sa svoju presilovú hru nepodarilo využiť. Po niekoľkých minútach poćas ktorých domáci preukazovali svoju dominantnosť, sa v závere druhej dvadsaťminútovky znova vylučovalo. Rozhodcovia poslali na trestnú  Kerda za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou. Hráči Olomouca spravili vo svojej presilovke niekoľko chýb, čím umožnili Bystričanom dostať sa dva krát do úniku. Súpera po skončení trestu vystriedal na trestnej lavičke Novodomec za hákovanie a tak si UMB HT odniesla do tretej tretiny oslabovku.

Domáci boli aj v úvode tretej tretiny vylúčení. Súper tak po dobu pol minúty hral presilovú hru 5 na 3, avšak do Korytárovej bránky ani v priebehu týchto minút nepadol žiaden gól. Ten však v 43. minúte padol do bránky Horvátha z Mendelovej hokejky. Banská Bystrica hneď nato hrala svoju ďalšiu presilovku a vzápätí padol aj 6.  gól , ktorý od modrej strelil Kamzík. V 45. minúte sa na trestné dostali dvaja hráči z oboch tímov. Súper z Olomouca bol vylúčený za vysokú hokejku, ako aj za zranenie s prítomnosťou krvi na tvári tiež vylúčeného hráča domácich Haščiča, ktorý po výmene názorov dostal 10 minútový trest za nešportové správanie. Nasledujúcu minútu bol na svete debakel, vďaka 7. gólu UMB Hockey Teamu, ktorý súper inkasoval pod paľbou Tatára. Za zbytočnú chybu sa súper nechal vylúčiť aj v 50. minúte za príliš veľa hráčov na ľade. V 52. minúte bol vylúčený Kandra. Súper sa vo svojej presilovke pokúšal skórovať aspoň jeden gól, no o pár sekúnd sa vylučovalo aj u nich. Hra pokračovala 4 na 4. Zdalo sa, že fanúšikovia mali počas tohto stretnutia možnosť vidieť na ľade len o niečo menej vylúčení ako striel na bránku. Za hru so zdvihnutou hokejkou bol v 53. minúte vylúčený Šeliga. Súper hral presilovku 4 na 3. Ani jeden z tímov svoju presilovú hru nevyužil. V 56. minúte na bránku súperov strieľal Novodomec spomedzi kruhov a za pomoci žrdky prekonal gólmana. Už 19. faul v poradí patril Tatarovi, ktorý si ho za podrazenie odpykával od 57.minúty. Posledných 44 sekúnd do konca stretnutia stihol Novodomec darovať súperovi svoj hattrick. Pre UMB HT sa tak podpísal 9. a zároveň aj záverečným gólom tohto stretnutia.

„Na dnešný zápas nám to žiaľ vyšlo tak, že skrz štúdium nemohlo prísť až 10 hráčov, 6 hráčov je zranených, prišli sme tu s 13 hráčmi takže sme nečakali žiadne zázraky. Samozrejme nádej umiera posledná. Bojovali sme celý zápas samozrejme ako bolo vidieť. Ten výsledok bol jednoznačný, avšak si myslím, že Banská Bystrica to nedostala úplne celé zadarmo. S 13 hráčmi sa skutočne ťažko hrá. Potom sme kvôli zbytočným vylúčeniam hrali s 11 hráčmi  a sily tak odchádzali. Určite si však z tohto zápasu beriem aj pozitíva. Chlapci bojovali aj v takomto počte do poslednej sekundy a to je asi to najcennejšie čo pre mňa mohli chlapci urobiť. Táto súťaž je podľa mňa už veľmi vyrovnaná, čo si myslím že sme dokazovali tú silu aj my, aj keď tie posledné výsledky to veľmi nepotvrdzujú, ale ja verím, že sa to čoskoro opäť zmení a my zasa začneme vyhrávať.“ (Zbránek Radim – hlavný tréner University Shields Olomouc)

„V prvom rade sme sa chceli pripraviť na súpera, čo sa nám aj podarilo a hlavne taká motivácia pre hráčov vrátiť tu prvú  prehru v sezóne. Ja si myslím, že ten výsledok nieje úplne jasný, aj súper mal šance, ktoré nevyužil. Naši chlapci však ukázali tú hru a ten smer, akým sa chceme uberať  a som veľmi rád, že nevypustili dokonca aj za to, že Vladko Korytár mal opäť nulu. To všetko sú tie detaily, ktoré sme pred tým nezvládali, že sme dostali ten jeden gól ku koncu. Myslím že to bol celkom pekný zápas, prišlo aj dosť veľa ľudí tak aspoň mohli vidieť akú to má úroveň. Čo sa týka našich presilových hier, popracovali sme na niektorých veciach, ešte to chceme doladiť. Niekedy je to o tom  že  hráči sú už pripravení pred tou bránou a dnes konečne prišli aj tie streľby od modrej, kedy potrebujeme aby hráč rozlíšil či to pôjde švihom, alebo príklepom, a dnes sa hráči rozhodovali správne a tie góly tam popadali My ideme od zápasu k zápasu, tá motivácia tam musí byť, chlapci si ju musia nájsť. Stále im pripomíname že tu nejde o obhajobu titulu, ale o udržanie si kvality a myslím, že sa to pomaličky darí. Po víťaznej sezóne sme pochopili o čom to je a myslím že to bude už len lepšie a lepšie.“  ( Lukáš Opáth – hlavný tréner UMB Hockey Team Banská Bystrica)

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z no_a_čo