Po velkém boji UK Praha zdolala nováčka z Polska 5:3!

Do prvního vzájemného utkání  zavítal na led ve Slaném nováček soutěže  PPWSZ Podhale Nowy Targ. Tým složený převážně z ruských hráčů se prezentoval bruslivým a bojovným výkonem. UK Praha, ale potvrdila roli favorita zápasu a dotáhlo utkání do vítězného konce.

UK Praha – PPWSZ Podhale Nowy Targ 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Góly a asistence: 22. Bícha (Hučko, Švaříček), 26. Hučko (Bícha, Švaříček), 36. Gremlica (Hybner), 44. Slánský (Gremlica, Herr), 60. Krátký (Rovný, Bícha) – 4. Polinin (Paramonov), 39. Alimov (Latiuk, Kurbatov), 39. Zaytsev (Maximovich)

Vyloučení: 4:8, navíc Rovný (UKP) 10 minut za napadení, Maximovich 10 minut za napadení, přešilové hry: 0:1 , oslabení: 1:0, počet střel: 28:36

UK Praha: Oliva – Švaříček, Kregl, Herr, Krátký, Vošahlík, Bartoš – Hučko, Bícha, Veber, Rovný, Novák P., Gremlica, Hybner, Kasala, Slánský

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Popov (Murashov) – Latiuk, Polinin, Habura, Voropai, Katin – Alimov, Bashirov, Kondrashov, Kurbatov, Maximovich, Panczakiewicz, Paramonov, Siuty, Uglov, Svitac, Zaytsev

Utkání nezačalo moc šťastně. Především pro forvarda Petra Nováka, kterého  Alimov už v 9s zápasu poslal tvrdě do mantinelu a Novák skončil v nemocnici s přetrhanými vazy v rameni. Pro UKáčko, které mělo na zápas nachystané pouze 3 plné lajny, to byla težká ztráta. Po tomto incidentu byli mírně lepší hosté. Svojí důraznou hrou se dostávali do šancí a ve 4. minutě otevřeli skóre zápasu. Po chybě domácích v útočném pásmu ujížděl Polinin na Olivu a nadvakrát dostal puk do branky. Tým UK tento obdržený gól probral a po zbytek třetiny přebral iniciativu. Svého soupeře zavřel v obraném pásmu, jenže pokusy Hučka, Bíchy ani Rovného nebyly uspěšné. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Targ.

Druhá třetina začala přesilovou hrou hostů, avšak gól vstřelilo domácí UKáčko. Po krásné souhře po ose Švaříček – Hučko – Bícha uklízel poslední jmenovaný kotouč do prázdné brány. O 4. minuty později to už bylo 2:1. Kapitán Hučko plácl do puku a ten zaplachtil za Popova do branky Targu. Utkání se začalo přiostřovat. Bylo k vidění mnoho tvrdých střetů a nespočet faulů, především ze strany hostů. UKáčko se nenechalo rozhodit a hrálo stále svoji hru, která vyústila ve 3. vstřelený gól. Hybner poslal ostrou ránu od mantinelu, kterou Popov lapil, ale na dorážku Gremlici už byl krátký. Co se ale nestalo, během 17s ve 39. minutě bylo srovnáno. Nejprve Alimov tečoval střelu od Latiuka mimo dosah Olivy a za pouhých 17s srovnal Zaytsev. UKáčko tedy lacině ztratilo vedení a před třetí třetinou mělo v kabině nad čím přemýšlet.

Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu. Více šancí mělo Ukáčko a ve 44. minutě strhlo vedení na svojí stranu. Gremlica zatáhl puk hluboko do pásma Targu, z otočky nahrál na volného Slánského, který paradní střelou vymetl šibenici Popovovi branky. Targu nic nezbylo nic než vložit všechno úsilí do útoku a po zbytek třetiny UKáčko tlačilo. Minutu do konce utkání odvolal trenér Targu brankáře Popova a nováček z Polska to zkusil v šesti. Bohužel pro Targ to ke gólu nevedlo a navíc obránce Krátký trefil prázdnou bránu. Utkání bylo definitivně rozhodnuto. Kaňkou na jinak sympatickém výkonu nováčka byla závěrečná bitka, kdy hráči Targu neunesli porážku.