Po samostatných nájazdoch Diplomati ochutnali prvú prehru na domácom ľade

Zápas s tabuľkovým lídrom UMB Banská Bystrica bol pre Diplomatov ďalšou domácou výzvou, o to väčšou po víťaznom stretnutí s tímom UK Praha. Ďaľšie z derby EUHL prinieslo fanúšikom skvelý hokej, ktorému nechýbala nielen dynamika a neustále výmeny pásiem, no najmä napätie, ktoré k zápasom končiacim samostatnými nájazdmi neodmysliteľne patrí.

Diplomats Pressburg –UMB Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0)

Góly a asistencie: 10. Vizváry, 42. Mikšík (Kraus, Hudcovský) – 21. Indrych (Kováčik, Kandra) 21. Mančák (Mendel, Primus), rozhodujúci sam. nájazd Kamzík

Vylúčení: 7:5 na dve minúty, k tomu navyše Brincko (Diplomats) 10min za narazenie hlavy alebo krku, presilové hry 0:1, oslabenia 0:0, strely na bránu: 27:39

Rozhodovali: Bachurik – Vacula, Ziolkovsky

Diplomats Pressburg: Pravda – Karaba, Studený, Brincko, Vizváry, Burian, Just – Hudcovský, Holeš, Hegely, Mikšík, Turan, Čáni, Šoltís, Kraus, Mucha, Winkler, Ernst, Podgorski;

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Hanzel) – Prandorfy, Kandra, Rajčan – Primus, Mendel, Mančák, Janík, Šeliga, Kamzík, Indrych, Tenkel, Maliňák, Kováčík, Studený, Aknatis;

V prvých minútach zápasu k sebe prichýlili puk domáci a rýchlymi útokmi sa im často darilo dobiť obranné pásmo súpera, avšak bez úspešného zakončenia. Táto aktivita taktiež priniesla prvé vylúčenia na strane hostí, prinášajúc tak Diplomatom 4 minúty hry s početnou prevahou. Bystričanom sa však podarilo úspešne sa ubrániť. Puk sa za chrbát hosťujúceho gólmana Likavčana podarilo dostať až v desiatej minúte po krásnej strele zápästím Vizvárymu. Ihneď na to však hostia dostali šancu vyrovnať, a to v podobe dvoch minút v presilovke po vylúčení Brincka. Vyrovnať sa im však nepodarilo a po zvyšok tretiny ostal stav nezmenený.

Tesne pred koncom prvej tretiny bol za držanie vylúčený domáci Turan. Jeho trest, prenesený do nasledujúcej časti zápasu, po sedemnástich sekundách od buly nekompromisne, po výbornej prihrávke Kováčika, potrestal Indrych. Aby Diplomatom nebolo málo, ani nie o tridsať sekúnd inkasovali druhý gól, keď puk nešťastne pretlačil za bránkovú čiaru domáci gólman Pravda. Takýto začiatok tretiny domácemu mužstvu rozhodne neprospel a v priebehu tretiny bolo zrejmé, že tentokrát majú prevahu hostia. Už vôbec Diplomatom k lepšiemu výkonu nepomohlo dokopy 8 trestných minút. Našťastie si však skóre ustrážili a po hvizde rozhodcu sa do šatne odchádzalo za stavu 1-2.

diplomati letec

Na začiatku poslednej tretiny všal boli úspešnejší Diplomati, a to vďaka Mikšíkovmu gólu po asistencii Krausa. Tento gól Diplomatom priniesol veľmi potrebnú morálnu vzpruhu. Po pasívnej druhej tretine začali hrať aktívnejšie, no úspešný útok sa im založiť nepodarilo. Napriek viacerým skvelým šanciam, najmä ku koncu riadneho hracieho času, ani jedno z mužstiev nedokázalo zmeniť výsledok. Po odpískaní zápasu sa tak začalo s prípravou hracej plochy pre samostatné nájazdy. Tie v konečnom dôsledku dopadli lepšie pre tím hostí, pričom rozhodujúcou strelou prekonal Pravdu Kamzík. Po samostatných nájazdoch si tak hostia odniesli domov 2 body, nechávajúc za sebou jeden bod pre Diplomatov.

Text: Michal Goga