Paneurópski králi obhájili svoje meno v zápase s Diplomatmi

Keď po menšej ceremónii pred zápasom na počesť 25. výročia Nežnej revolúcie zhasli sviečky a dospievala sa hymna, odštartoval zápas, ktorý ale nežný vôbec nebol a ktorý priniesol veľa gólov a nepríjemné zranenie.

Diplomats Pressburg vs. Paneuropa Kings: 3-8 (1:2)-(1:2)-(1:4)

Góly a asistencie:
Diplomats Pressburg: Norbert Hudcovský, Vladimír Hegely (Hudcovský), Vladimír Hegely (Kovaľ)
Paneuropa Kings: Miroslav Hanák (Štorcel), Richard Faktor (Vojsovič, Marušiak), Rastislav Zvara (Mašlanka, Simon), Miroslav Hanák (Pečimut), Patrik Szabó (Marušiak), Miroslav Bobocký (Aschenbrier). Dárius Štorcel (Mašlanka), Patrik Szabó (Kubic, Marušiak)

Po minulom nevydarenom zápase bolo diplomatom jasné, že proti minuloročnému vicemajstrovi budú musieť vytiahnuť všetky tromfy. Začiatok prvej tretiny bol rýchly a dynamický a bolo vidieť, že obe mužstvá už od začiatku idú naplno. Na začiatku štvrtej minúty padol prvý gól, ktorý po peknom zblokovaní prihrávky a nájazde vsietil hosťom domáci Hudcovský. Diplomati sa však z vedenia netešili dlho, keďže gól na 1-1 strelil z otočky v šiestej minúte nikým nekrytý Hanák. Postupne sa hostia zdržiavali viac v obrannom pásme diplomatov, no aj napriek tomu mali diplomati viacero pekných šancí, ktoré nevyužili. Prvé vylúčenie prišlo v deviatej minúte, keď za hákovanie odišiel zohrievať trestnú lavicu domáci Kačeňák. Hráči hostí však túto možnosť, napriek veľkej snahe, nevyužili. Tlak na domácich postupne silnel a vyvrcholil na konci pätnástej minúty, kedy puk za chrbát domáceho gólmana dostal Faktor. Ku koncu tretiny prišlo ešte jedno vylúčenie, kedy si za lakeť šiel sadnúť Hrabina.

Prvé, čo vletelo do brány domácich na začiatku druhej tretiny, bol hráč hostí. Rozhodcovia tak museli na chvíľu prerušiť hru, no keď bola brána znova na svojom mieste, hra pokračovala ďalej v tempe, ktoré udávali hostia. V štvrtej minúte po peknej akcii pre zmenu v bráne domácich skončil puk z hokejky Zvaru. Dve minúty nato prišli dve vylúčenia, a to na oboch stranách. Začínalo byť jasné, že diplomati aj napriek snahe nezvládajú presun do útočného pásma, pričom doplácali najmä na nepresné prihrávky. Hráči Paneuropy Kings to náležite využívali a držali sa na polovici diplomatov. Na začiatku deviatej minúty sa im znova podarilo streliť gól, keď Hanák premenil prihrávku spoza brány domácich. Dve vylúčenia, ktoré prišli tesne po sebe na strane hostí, dali diplomatom skvelú možnosť pri hre piatich proti trom, ktorú pri strele od modrej čiary využil Hegely a znížil tak na 2-4. Do konca tretiny sa skóre nezmenilo, no diplomati boli na ľade stále viac stratení a nezohraní.

Počas celého zápasu sa hralo tvrdo, no akoby to už bolo pravidlom, tretia tretina bola najtvrdšia a priniesla aj nepríjemné zranenie pre domáceho Porubčana, ktorého z ľadu museli odniesť po tom, čo ho kolenom poslal k zemi hosťujúci Pečimut. Ten za tento zákrok dostal 5+20 minút. Ani nie o minútu však arbiter poslal na lavičku dvoch domácich za sekanie a hrubosť. Pri hre troch proti štyrom mali hostia množstvo šancí, a dva takmer isté góly zastavila konštrukcia brány domácich. Hostia síce presilovku nevyužili, no podarilo sa im streliť gól len tri sekundy po jej uplynutí. V jedenástej minúte dostali šancu diplomati, keď Pečimutovi šiel robiť spoločnosť Szabó za hrubosť, a Hegelymu sa tak znova podarilo znížiť na 3-5. O minútu na to sa revanšoval hosťujúci Bobocký, a v osemnástej minúte padli krátko po sebe posledné dva góly, ktoré zavŕšili tento zápas.

Vyjadrenie kapitána Diplomats Pressburg, Jozefa Hrabinu: „Zápas sme si prehrali sami svojou nedisciplinovanosťou v obrane a slabou koncovkou, na ktorej musíme zamakať, a hlavne neviem, kde sa vytratil tímový duch z minulých zápasov. Dnes sme boli úplne iné družstvo ako to, ktoré hralo v piatok na ľade proti Bystrici. Máme teraz trochu viac času, aby sme zistili čo je tomu príčinou a zamakali na tom, hlavne nás to mrzí kvôli fanúšikom, ktorí nás chodia podporovať, a samozrejme aj kvôli tomu, že máme na viac.“

Vyjadrenia trénerov
Ľubomír Havránek, Diplomats Pressburg: „na dnešnom zápase ma najmä mrzí že Porubčan má zrejme po sezóne, keďže faul ktorý ho poslal k zemi bol dosť brutálny. Na margo dnešného zápasu, ďaľší zápas sme si prehrali sami, vlastnými chybami a nedisciplinovanosťou. Hráči jednoducho musia počúvať čo im povieme.“
(pozn. red.: Porubčanovo zranenie nie je nakoniec také vážne – kolenné väzy nemá roztrhané a doktori odhadujú dobu liečenia na minimálne mesiac a pol)

Ľudovíť Jurínyi, Paneuropa Kings: „pre nás to bol dosť dôležitý zápas, druhý zápas v sezóne a po dvojtýždňovej pauze, takže som sa bál že tempo bude chaotické. Našťastie chalani dodržiavali taktické pokyny, dostali sme sa do vedenia aj napriek tomu, že sme dostali prvý gól. Kontrolovali sme hru, no na konci druhej a na začiatku tretej tretiny sme trochu poľavili. Musím však poďakovať chalanom, aj keď výsledok môže vyzerať jednoznačne, bol to pre nás ťažký zápas, takže klobúk dole pred diplomatmi a my ako králi ideme ďalej a verím, že budeme ďalej vyhrávať.