Nováčik z Prešova hrýzol viac ako domáci očakávali. Po divokom priebehu šťastnejší hostia.

Domáci Diplomati sa v zápase s nováčikom z Prešova chceli opäť vrátiť na víťaznú vlnu. Súboj priniesol množstvo zaujímavých okamihov. Ako to teda nakoniec celé dopadlo si môžete prečítať v článku.

Diplomats Pressburg – Unipo Warriors 7:8sn (3:2, 3:3, 1:2, 0:1)

Góly a asistencie: 3. Kučera (Hegely), 9. Just (Mucha, Karaba), 17. Mucha (Holeš, Just), 24. Mucha (Podgorski, Holeš), 26. Holeš, 28. Kraus (Winkler, Brincko), 51. Winkler (Kraus, Zvara) – 10. Hrivňák (Lopaček), 17. Miháľ (Jursa), 23. Miháľ (Lopaček, Hrivňák), 38. Štofanik (Lopaček, Hrušovský), 38. Lopaček (Hrivňák), 44. Hrivňák (Lopaček, Maliňák), 45. Lopaček (Hrivňák, Maliňák), rozhodujúci samostatný nájazd Hrušovský

Vylúčenia: 6:4 na dve minúty navyše Winkler, Zvara, Faktor dokonca zápasu za hostí Miháľ, Lopaček, Hrivňák dokonca zápasu, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, počet striel 43:37

Rozhodcovia: Vladislav F., Peter M., Filip C.

Diplomats Pressburg: Matušek – Brincko, Vizváry, Beliansky, Karaba, Just, Turan, Kučera – Kraus, Winkler, Zvara, Podgorski, Holeš, Mucha, Hegely, Šoltís, Faktor, Harakaľ

Unipo Warriors: Cmorej (Konečný) – Jursa, Hrušovský, Maliňák, Gábriš, Vinc, Mistrík – Weiss K., Lopaček, Štofanik, Miháľ, Hrivňák, Weiss R., Starovič, Jesenský

Domáci vstúpili do duelu veľmi svižne, už v prvej minúte skúšal pozornosť hosťujúceho brankára Zvara. V tretej minúte sa Diplomatom podarilo otvoriť skóre, po prihrávke Hegelyho zaznamenal premiérový zápis Kučera. Domáci hráči na hostí poriadne vybehli a dokázali si vytvárať permanentný tlak. Do sľubných šancí sa dostal kapitán Kraus, neskôr Kučera aj Šoltís. Narastajúcu prevahu hráči Diplomatov korunovali druhým zásahom, presadil sa Just, prihrával Mucha. O necelú minútu sa hráčom z Prešova podarilo znížiť, presne mieril Hrivňák. Po strelenom góle hostia viditeľne ožili, tlačili sa do útočného pásma, výraznejšiu šancu si však vytvoriť nedokázali. Čo sa nepodarilo Prešovčanom, dotiahol do úspešného konca domáci Mucha, 3:1. V divokej prvej tretine mali posledné slovo hráči Warriors, v sedemnástej minúte opäť znížili na rozdiel jediného gólu. Do kabín tak išli celky za stavu 3:2 pre domácich.

Do prostrednej časti vstúpili lepšie hráči z Prešova, v tretej minúte dokázal vyrovnať Miháľ. Ihneď po vhadzovaní v strednom pásme sa dokázal presadiť pre zmenu domáci Mucha, 4:3. Hral sa atraktívny hokej, na oboch stranách sa kopili chyby, čo dokázali strelci dokonale využívať. V šiestej minúte sa podarilo Diplomatom odskočiť, Holeš si sám vybojoval puk dobrým napádaním a z bezprostrednej blízkosti sa nemýlil, 5:3. O necelé dve minútky sa presadil domáci Kraus a zdalo sa, že je po zápase. Hostia sa z tlaku vymanili vďaka presilovej hre, výraznú šancu však nepriniesla. Nasledovala pasáž nepresností, kde oba celky pozorne bránili stredné pásmo. Po viacerých prerušeniach prišla osemnásta minúta, v ktorej dokázali Prešovčania streliť dva góly. Najskôr presne mieril Štofanik, neskôr sa pridal Lopaček, 6:5. Najmä druhý menovaný Lopaček spôsoboval domácej obrane značné problémy, keď z piatich gólov bol pri štyroch z nich.

Posledná tretina sa poriadne ani nezačala a už na ľade pokračovali gólové hody, hostia v rozmedzí štvrtej a piatej minúty dokonali obrat. Pri oboch góloch bol s chuťou hrajúci Lopaček. Nasledovala úporná snaha Diplomatov vrátiť sa späť do zápasu, viaceré šance končili iba na striedajúcom Konečnom. Kde nebol brankár hostí, stála konštrukcia, ktorá zvonila najmenej štyrikrát. V jedenástej minúte sa domáci predsa len dočkali, Kraus výborne našiel Winklera, 7:7. Kto by si myslel, že tímy vsadia na obrany veľmi by sa mýlil, hra sa prelievala zo strany na stranu, obrany a brankári však dokázali odolať. V riadnej hracej dobe už gól nepadol, nasledovať muselo predĺženie v novom, veľmi zaujímavom formáte 3 na 3. Už v prvej minúte nadstaveného času zhodili rukavice domáci Winkler so Zvarom, za hostí sa šarvátky zúčastnili Miháľ s Hrivňákom. Táto situácia vyústila v presilovú hru hostí. Brániaca sa trojica dokázala oslabenie ustáť, nebezpečné strely zneškodnil Matušek. Ani v predĺžení gól nepadol. Nasledovali samostatné nájazdy. V tejto lotérii sa dvakrát trafil do čierneho hosťujúci obranca Hrušovský a zariadil tak pre Unipo Warriors zápis dvoch bodov.

Roman Varga, hlavný tréner Diplomats Pressburg: „Absolútne nám chýbala pokora a disciplína, každý zápas si opakujeme do isté. Naši najlepší hráči miesto hokeja zhadzujú rukavice a tak sa potom vyhrávať nedá. Mrzí ma, že sme mali zápas vo viacerých momentoch pod kontrolou a nakoniec to takto skončilo. Dúfam, že si chlapci vstúpia do svedomia a začnú pracovať na ľade aj mimo neho na 110 percent, pretože to jediné nám môže pomôcť naplniť svoje ciele,“ povedal po zápase tréner Varga.