Medvědi nedali Cavaliers šanci a z Bitvy o Štatl si odnášejí vysoké vítězství

B r n o – Masarykova Univerzita odehrála domácí utkání se soupeřem Cavaliers Brno a šlo o velké derby letošní sezóny. Medvědi však do tohoto zápasu vstoupili jistě a měli hru ve svých rukou již od začátku. Hattrickem se blýskl Jiří Čtvrtníček. (Foto: Tomáš Paulík)

HC MASARYK UNIVERSITY – CAVALIERS BRNO 12:1 (2:0, 6:1, 4:0)

Branky a nahrávky:   8. Šidák (Bustin, Vaverka), 19. Bustin (Čtvrtníček, Matov), 25. Mi. Maršálek (Florek, Vlašín), 27. Matov (Grman, Urban), 27. Vaverka, 29. Čtvrtníček (Matov, Bustin), 29. Vlašín (Urban, Florek), 35. Matov (Čtvrtníček, Bustin), 42. Florek (Vlašín, Urban), 54. Kučera (Florek, Urban), 56. Čtvrtníček (Šidák), 60. Čtvrtníček (Nohel) – 37. Štěpánek (Cívka)

Rozhodčí: Dědek, Held – Král, Mikoviny

Vyloučení: 7:7

Střely na branku: 35:30

Průběh utkání: 8:0, 8:1, 12:1

Sestavy:

HC Masaryk University: Tichon – Šidák, Kučera, Pernický, Mi. Maršálek, Grman, Polesný, Křesala, Grygera – Matov, Heža, Čtvrtníček, Biolek, Vaverka, Vlašín, Urban, Nohel, Pavel, Bustin „C“, Florek, Přibyl

Cavaliers Brno: Bartošek – Dobiáš, Varholík, Nossek, Malíř, Ma. Maršálek, Cívka, Salát, Vojáček, Dobšák – Stupka, oubal, Štěpánek, Kozel, Polzer, Dvořák, Gombarčík, Svatuška, Jochman, Pospíšil, Touška

Medvědi měli převahu již od první minuty, překypovali aktivitou a nepustili svého soupeře k větším šancím. Skóre otevřel v osmé minutě Adam Šidák, který se po vpádu Masárny do útočného pásma prosadil tvrdým zakončením. To však nebylo ze strany domácích v první třetině všechno. V devatenácté minutě přidal druhou trefu svého týmu Peter Bustin, jenž si udělal místo v blízkosti klece hostů, kde měl nerušenou chvíli pro přesné zakončení. Tuto branku se navíc podařilo vstřelit ve vlastním oslabení a Masarykova Univerzita se dostala do sedla. Další branka již do konce periody nepadla a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhé dvacetiminutovce se ofenziva Medvědů předvedla v celé své kráse. Nejprve domácí hráči zamotali v pětadvacáté minutě hlavy bránících Cavaliers a po rychlé výměně kotouče se objevil ve střeleckém postavení Michal Maršálek. A poté během dvou minut nastříleli domácí svému soupeři hned čtyři branky. Nejprve Patrik Matov ujížděl směrem k osamocenému gólmanovi a bez dlouhého rozmýšlení umístil puk do míst, která si Bartošek nepohlídal. Hned po vhazování ve středovém kruhu se směrem dopředu utrhl Jan Vaverka a s přehledem zvýšil na pětigólový rozdíl. Útočníci Masaryčky však řádili dál a brzo odskočili soupeři o další gól. Cavaliers si nepohlídali předbrankový prostor, kde dostali naši útočníci příliš mnoho času k zakončení a Jiří Čtvrtníček se prosadil přesnou trefou. Hned vzápětí si již sedmou trefu domácích připsal Michal Vlašín, jenž těžil z nestřeženého momentu a prostřelil přesunujícího se gólmana.

Cavaliers byli po těchto smrtících čtyřech minutách v šoku a naopak Medvědi měli duel zcela ve svých rukou a tak přidali i osmou branku. O tu se postaral Patrik Matov, který se protlačil chumlem kolem kavalírské branky a zdánlivě jednoduše pojistil výrazné vedení. V sedmatřicáté minutě se však ozvali i hosté a připravili Tichona o čisté konto. Marek Štěpánek byl na konci série několika svižných přihrávek a dovedl puk až do sítě. Druhá část hry byla opravdu hektická a Medvědi šli do kabin za velice příznivého stavu 8:1.

Poslední část zápasu opět patřila domácím. Hned po minutě vstřelili již devátou branku, když si Matěj Florek sklepl rukavicí nepřesné vyhození Cavaliers, počkal si na vhodný moment a následně se s přehledem trefil do horního růžku. Soupeř poté zcela abdikoval na jakýkoliv bodový úspěch a atmosféra zápasu začínala houstnout. Došlo i k několika potyčkám. Útok Medvědů byl však při chuti a desátou branku vstřelil v padesáté čtvrté minutě Jakub Kučera, který po najetí do blízkosti kavalírské branky přijal nahrávku a okamžitě ji změnil na střelu mezi tyče. O téměř tři minuty později vstřelil svoji druhou branku Jiří Čtvrtníček. Ten využil nedostižného zrychlení při přechodu skrz střední pásmo a nemilosrdně zvýšil náskok svého týmu. A Jiří Čtvrtníček devět sekund před koncem zkompletoval hattrick, který zvýšil skóre na konečných 12:1. Masarykova Univerzita si tak připisuje drtivé vítězství a tři body do tabulky.