View Cart Check Out

Article

Králi s víťazstvom Krahulec s hetrikom

paneuropa Kings- Nowy Targ

Hráči Paneuropa Kings sa prvýkrát v novom roku predstavili svojim fanúšikom a na domácom ľade si udržali neporaziteľnosť po víťazstve 8:4 nad poľským Podhale Nowy Targ. V zápase sa zaskvel útočník Kings Krahulec, ktorý si na svoje konto pripísal 5 bodov za 3 góly a 2 asistencie.

Paneuropa Kings – PPWSZ Podhale Nowy Targ 8:4 (2:3, 1:0, 5:1)

Góly: 7. Krahulec (Faktor, Ketner), 10. Krahulec (Rutkovský), 36. Barilla (Fabo, Ketner), 43. Hubek (Adamík, Krahulec), 49. Krahulec (Zvara, Szabó), 52. Kabát (Fabo), 53. Zvara (Tarabík, Krahulec), 57. Bartak (Fabo) – 8. Maximovich (Bashirov), 17. Svitac (Alimov), 19. Svitac (Katin), 60. Uglov (Svitac, Alimov). Rozhodcovia: Fridrich – Orolín, Poláčik, vylúčení: 3:2 navyše Zvara (Kings) 5+DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.

Zostavy:

Paneuropa Kings: Porubský – Adamík, Barilla, Fabo, Faktor, Findura, Rutkovský, Holeša, Jonášek, Kabát, Ketner, Kopecký, Hanák, Tarabík, Hubek, Szabó, Tekáč, Zvara, Pečimut, Krahulec, Bartak,

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Murashev (52. Lapshenkov) – Alimov, Katin, Latiuk, Siuty, Maximovich, Kochetkov, Bashirov, Polinin, Panczakiewicz, Michalski, Svitac, Uglov

V úvode zápasu sa oba celky hľadali a diváci videli viacero nepresností. Atraktivitu zápasu sa pokúšal odštartovať domáci Zvara v 5. minúte individuálnou akciou, no s jeho strelou si hosťujúci brankár Murashov poradil. Strelecký účet zápasu otvoril už o 2 minúty Krahulec, keď v páde dorazil strelu Faktora – 1:0. Hosťom sa však bleskovo podarilo vyrovnať Maximovichom, ktorý dostal ideálnu prihrávku spoza bránky a prekonal Porubského – 1:0. Vyrovnaný stav však opäť nevydržal ani dve minúty a Krahulec opäť poslal kráľov do vedenia, keď si jeden z hosťujúcich obrancov zrazil strelu za chrbát brankára Murasheva – 2:1. V nasledujúcich minútach sa hostia dostali pod tlak, no paradoxne dokázali skórovať, a to hneď dvakrát. Po brejkových akciách sa v únikoch najskôr bekhendom a potom forhendom presadil Svitac – 2:2, 2:3.

Do druhej tretiny nastúpili domáci so zámerom uštvať hosťujúcich hráčov, ktorí do Bratislavy prišli iba s dvanástimi korčuliarmi. Vyrovnať sa im podarilo v 36. minúte vďaka Barillovi, ktorý v presilovke tečoval strelu Faba – 3:3. Druhé dejstvo sa nieslo v pokračujúcom nápore domácich, ale ďalšie góly neprichádzali.

Záverečná tretina však priniesla gólostroj domácich. Na hráčoch Nowého Targu sa začala preukazovať únava z prostrednej časti a tú postupne využili Krahulec, ktorý skompletizoval hetrik a do streleckej listiny sa za domácich zapísali aj Kabát, Zvara a Bartak. V poslednej minúte ešte uzavrel skóre zápasu hosťujúci Uglov gólom na 8:4.

Autor: Peter Klimašovský