Kavalíři srazili Krynicu v prodloužení a dál živí naději na play-off

Po nepovedeném pátečním derby s Masarykovou univerzitou nastoupili kavalíři v úterý ve Sportcentru Lužánky k domácímu utkání proti polské Krynici. Brňané vstoupili do duelu velmi dobře a rychle se ujali dvoubrankového vedení. Jenže hosté nesložili zbraně a záhy srovnali. Z utkání se stala přestřelka, kterou rozsekl až v prodloužení brněnský Dominik Cívka.  Utkání s Krynicou bylo poslední v rámci základní části. Soutěž se nyní rozdělí na dvě výkonnostní skupiny a kavalíři budou v sedmičlenné skupině bojovat o dvě postupová místa do play-off.

CAVALIERS BRNO – KTH KRYNICA 7:6 pp

Branky a nahrávky: 1. Maršálek (Malíř), 9. Roubal (Svatuška, Kozel), 16. Svatuška (Maršálek, Dobšák), 35. Roubal (Svatuška, Kozel), 54. Salát (Pospíšil, Jochman), 55. Nossek (Pospíšil), 65. Cívka (Nossek, Pospíšil) – 12. Pichuev (Kharlapov), 14. Emelianov (Shalamov, Polinin), 19. Shalamov (Dudkiewicz, Emelianov), 22. Pichuev (Morozov, Lomaev), 37. Polinin (Dudkiewicz), 53. Pichuev (Chikidz, Morozov). Rozhodčí: Kráľ, Ondráček – Otáhal, Procházka. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 4:6, 6:6, 7:6.

Cavaliers Brno: Hübner, (41. Bartošek) – Dobiáš, Cívka, Malíř, Nossek, Dobšák, Maršálek, Varholík – Kozel, Jochman, Polzer, Dvořák, Svatuška, Pospíšil, Roubal, Salát.
KTH Krynica: Romanov (Kondrashov) – Chikidz, Alferov, Lomaev, Morozov, Polinin, Kharlapov, Podolianiuk, Emelianov, Pichuev, Dudkiewicz, Shalamov.

Utkání jste mohli sledovat prostřednictvím online přenosu.

Již první třetina naznačila, jak bude souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky vypadat. Úvod se na jedničku povedl domácím kavalírům, když už v čase 0:42 otevřel skóre Matěj Maršálek. Brňané byli v úvodu vysoce aktivní a druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Běžela 9. minuta, když rychlou útočnou akci zakončil přesnou střelou Filip Roubal. Po druhé inkasované brance svolal hostující trenér poradu a oddechový čas Krynici evidentně prospěl. V čase 11:02 se hosté radovali z kontaktní branky, kterou po brejkové situaci obstaral Nikita Pichuev. Krynica se po snížení drala čím dál víc do útoku a po dlouhém svírání brněnské se polskému týmu podařilo vyrovnat. Běžela 14. minuta utkání a polský nápor zakončil Zakhar Emelianov.

Po inkasování vyrovnávací branky se kavalírům naskytla přesilová hra, kterou Brňané dokázali využít. Na modré čáře zachytil kotouč Maršálek, jenž okamžitě volil střelu na Romanova, polský brankář však kotouč pouze vyrazil a k puku se jako první dostal Jiří Svatuška, jenž přesnou trefou vrátil kavalírům vedení. Krynica ovšem stačila do první sirény stav utkání opět srovnat, bylo to taktéž v početní výhodě. Na levý kruh obdržel kotouč hostující kanonýr Aleksandr Shalamov a přesnou střelou k tyči nedal Hübnerovi šanci.

Do prostředního dějství vstoupil lépe polský celek, když už v čase 21:07 vstřelil svou druhou branku v utkání Nikita Pichuev. Kavalíři měli do poloviny základní hrací doby k dispozici dvě přesilové hry, ale největší šanci si připravila Krynica, konkrétně Dudkiewicz, jenž ujel brněnské obraně a z ostrého úhlu trefil spojnici Hübnerovy brány. V čase 34:07 už se však brněnskému celku podařilo vyrovnat. Svatuška vyvezl kotouč z obranného pásma, kde vyzval ke střele Cívku, jeho ránu však Romanov pouze vyrazil na Filipa Roubala a ten svou druhou trefou v utkání srovnal na 4:4. Krynica si ovšem do konce druhé třetiny vzala vedení zpět, po vhazování v útočném pásmu se kotouč dostal na modrou čáru, odkud Hübnera prostřelil Valeriy Polinin, a hosté tak drželi po dvou třetinách těsné vedení 5:4.

Třetí perioda nabídla podobně jako dvě přecházející bojovný hokej. Kavalíři se snažili o vyrovnání, znovu dostali možnost přesilové hry, ale ani tentokrát se ji Brňanům nepodařilo využít. Blízko k vyrovnání byl v 51. minutě Roubal, pro nějž vybojoval kotouč Malíř. Prvně jmenovaný se ocitl před Romanovem zcela osamocen, ale ani nadvakrát nedokázal kotouč propasírovat za jeho záda. Krynica byla v přesilových hrách efektivnější a v čase 52:10 potrestal Maršálkovo vyloučení Nikita Pichuev, jenž usměrnil nahození Chikidze za záda Bartoška a zároveň tím zkompletoval hattrick.

Kavalíři ovšem na dvoubrankové vedení soupeře našli rychlou odpověď. Pospíšil zavezl kotouč do útočného pásma a přihrávkou poslal do střelecké pozice Daniela Saláta, jenž dokázal Romanova prostřelit. Hned poté byl vyloučen domácí Dobšák, kavalíři ovšem namísto bránění vstřelili vyrovnávací branku, o kterou se postaral po Pospíšilově přihrávce Radim Nossek.

Utkání nakonec dospělo až do prodloužení a v nastaveném čase při hře tři na tři byli aktivnější kavalíři. V čase 63:33 ovšem fauloval Polzer a Krynica měla jedinečnou možnost rozhodnout. Jenže nováček soutěže z Brna byl proti a opět dokázal udeřit ve vlastním oslabení. K samostatnému úniku se vydal Dominik Cívka a s pomocí tyče nekompromisně skóroval, čímž kavalírům zajistil bonusový druhý bod.

OHLASY TRENÉRŮ

Ladislav Šoukal (Cavaliers Brno): Bylo to nervy drásající utkání. Vstoupili jsme do něj výborně, vedli jsme 2:0 a hráli pěkný útočný hokej. Také jsme i dobře bránili. Najednou se to zlomilo, kluci si mysleli, že to půjde samo. Pak už jsme se tahali o výsledek a opravdu se štěstím jsme uhráli remízu 6:6. Musím ocenit i soupeře, který maximálně bojoval. V prodloužení 3 na 3 to bylo kdo s koho, my jsme měli více štěstí a krásným gólem od tyčky jsme utkání rozhodli v náš prospěch.

Marek Kristek (KTH Krynica): Po pondělním utkání v Olomouci jsme nastoupili v okleštěné sestavě. Hráli jsme pouze v jedenáctí hráčích, i přesto jsme se v zápase dokázali dostat do vedení a držet se v naději na plný bodový zisk. V závěru však bylo vidět, že nám docházejí síly a po hrubých chybách jsme dovolili soupeři srovnat. Měli jsme ještě šanci v prodloužení, kdy jsme hráli přesilovou hru 4 na 3, mohli jsme zápas rozhodnout, ale bohužel se nám to nepodařilo. Bojovali jsme do poslední chvíle, bohužel jsme po prodloužení padli.