Kavalíři poprvé úspěšně skórovali v sobotním zápase!

Domácí kádr Kavalírů přivítal v sobotu 21. října na svém ledě soupeře z Bratislavy, tým Diplomats Pressburg. Cíl Cavaliers byl jasný. Být rovnocenným soupeřem, mít své první střelce v tabulce a vybojovat vítězství. Góly vstřelili domácí rovnou tři. Přestože soupeř nakonec odjíždí domů z vítězným skóre 6:3,  Kavalíři se o výsledek prali až do konce a ukázali tak svou pravou povahu.

Branky: 40. Svatuška (Cívka, Salát), 41. Stupka (Štepánek), 47. Stupka (Cívka, Polzer) – 16. Šimonič (Kalináč, Lipovský), 29. Kalináč (Lipovský, Šimonič), 36. Holeš (Šoltís, Čáni), 38. Šimonič (Lipovský, Kalináč), 54. Lipovský (Šimonič, Holeš), 59. Lipovský
Vyloučení: 8:9 na dvě minuty,  přesilové hry 2:1, góly v oslebení 0:1,
Střely na branku: 27:27
Cavaliers: Cívka, Stupka, Melichárek, Štěpánek, Kosorín, Dobiáš, Vojáček, Svatuška, Huml, Malíř, Kozel, Culka, Polzer, Dvořák, Gombarčík, Pospíšil, Salát, Dobšák
Trenéři: Ladislav Šouka, Tomáš Bajtoš
Diplomats: Demo, Kuták, Rutkovský, Šoltís, Michalička, Kalináč, Loydl, Kraus, Kojda, Holeš, Múčka, Zvara, Šimonič, Guryča, Brincko, Čáni, Lipovský
Trenéři: Roman Varga, Vladimír HegelyRozhodčí: Henrich Kráľ, Ivan Čuňočka, Marek Čelechovský, Jozef Zapletal

Zápas odstartoval v rychlém tempu a oba týmy si v první polovině třetiny vyzkoušely jak početní výhodu, tak hru v oslabení. Na ledě bylo tedy živo, ovšem bez vstřeleného gólu. Skóre otevřel v šestnácté minutě tým hostí a i když měl domácí celek před koncem třetiny výhodu hry pět na tři, skóre zůstalo do první sirény nezměněné, tedy 0:1 z pohledu domácích.

V druhé třetině se tempo hry ustálilo a oba celky předváděly převážně čistou hru. Diplomaté však odstartovali gólovou nadílku. Ve druhé třetině se bratislavským podařilo rozveselit fanoušky postupně třikrát, aby tak upravili průběžné skóre na 0:4 z pohledu domácích. Největší potíže dělala brňanům lajna Kalináč, Lipovský a Šimonič. Před koncem třetiny však nastal zlom. Domácím se vyplatila nezlomná vůle a celé snažení týmu vyústilo v gól. Před bránou se zjevil hráč s číslem 21, Jiří Svatuška, který se tak stal historicky prvním střelcem celku Cavaliers Brno. Po druhé siréně tedy světelná tabule oznamovala skóre 1:4.

Gólový úspěch domácím vlil novou energii do žil. Do závěrečné třetiny nastoupili jako aktivnější tým a výsledek se jednoznačně projevil i na skóre. Další dva góly ve prospěch Brna přidal hráč s číslem 6, Matěj Stupka. Po nevydařeném začátku byli Kavalíři rázem na koni a za stavu 3:4,hladoví po dalších gólech a skvělém obratu. Chybělo tomu málo, avšak domácí při snaze vyrovnat zanedbali obranu a Diplomats navýšili skóre. Své vítězství si potvrdili gólem na 3:6. I když domácí před koncem zápasu zkoušeli štěstí i při hře bez brankáře a bojovali do poslední chvíle, další gól už nepadl.

Diplomaté si tedy po hokejové přestřelce odvážejí uspokojivé vítězství 6:3, Brno se však ukázalo ve světle kvalitního soupeře do budoucích zápasů a slaví své první střelecké úspěchy Jiřího Svatušky a Matěje Stupky. Gratulujeme klukům a děkujeme za skvělé drama. Kavalíři předvedli odvahu a bojovnost.

Oficiální statistiky a sestavy obou týmů si můžete prohlédnout v přiloženém odkazu.

Statistiky zápasu

OHLASY TRENÉRA:

Ladislav Šoukal (Cavaliers Brno):
Jak hodnotíš průběh zápasu a gólové situace Kavalírů?

První třetina byla podle našich představ, škoda té branky na 0:1. V druhé třetině bylo několik zbytečných vyloučení, nesoustředění se, a další 3 góly na 0:4. Na konci třetiny jsme dali gól na 1:4 a to nás uklidnilo. Do třetí třetiny jsme pak nastoupili se změnami v sestavě. Jako trenér musím shodnotit prvních deset minut třetí třetiny jako skvěle zvládnutých. Podařil se nám nástup do třetiny a snížení na 2:4, posléze stáhnutí náskoku na 3:4. Soupeř byl od té chvíle zmatený až do momentu, kdy se mu v oslabení podařilo skórovat na 3:5,  to kulky rozrušilo a do konce zápasu už nestihli otočit nepříznivý výsledek.

Na co se nejvíce zaměříte na příštích tréninzích, popřípadě jaké budou další kroky v přípravě před zápasem s Budapeští?

Neustálá práce na taktickém plánu týmu, zlepšování fyzického fondu hráčů a v neposlední řadě chci pokračovat v kombinaci herních pětek na získání ideální sestavy týmu.

“Klukům bych chtel poděkovat, předvedli dobrou hru hlavně v třetí třetině a výborně zvládli psychický nátlak,” dodáva hlavní tréner Ladislav.

Autor: Pavel Vojtášek