Kavalíři po těžkém souboji nakonec podlehli hráčům z Karlovy univerzity 2:4

Odložený zápas brněnských Cavaliers a pražského týmu UK Praha byl odehrán v pondělí 4. prosince na stadionu ve Velké Bíteši. Přestože Pražané přijeli na Vysočinu jako jasní favorité vévodící první příčce tabulky Evropské univerzitní hokejové ligy, průběh zápasu, a především první třetiny, tomu zdaleka neodpovídal. Kavalíři nedali hostujícímu týmu nic zadarmo, nakonec však bohužel podlehli jejich nátlaku a za konečného stavu 2:4 vyšli ze zápasu jako poražení.

CAVALIERS BRNO – UK Praha 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Sestava Cavaliers Brno: Bartošek – Dobiáš, Varholík, Malíř, Maršálek, Cívka, Vojáček, Salát, Dobšák – Roubal, Štěpánek, Kosorín, Kozel, Polzer, Dvořák, Gombarčík, Svatuška, Jochman, Pospíšil.

Sestava UK Praha: Jelínek – Knobloch, Baláž, Kopica, Slavíček, Březák, Černý – Kukačka, Kasala, Hložek, Krudenc, Špičan, Valder, Malý, Steklík

Branky a nahrávky: 39. Walder (Slavíček) – 46. Cívka (Pospíšil), 47. Slavíček (Březák, Valder), 48. Kosorín (Maršálek), 51. Špičan (Černý, Kasala), 60. Špičan (Krudenc, Valder). Rozhodčí: Michal Antonín, Radim Procházka, Jan Vašíček. Vyloučení: 8:5. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:4.

Do první třetiny vjeli domácí neohroženě a rozhodli se nedat favorizovanému soupeři nic zadarmo. I přes několik přesilových her na obou stranách skončila první třetina díky obětavému bránění domácích i hostů bezbrankovou remízou.

V první minutě druhé třetiny měli brněnští kavalíři šanci otevřít skóre při pokusu Daniela Polzera, jeho střelu ale pražský brankář Jelínek chytil do lapačky. Následovaly další dva pokusy domácích, po kterých se ale iniciativy ujali hosté a následných několik minut ostřelovali domácího brankáře Jakuba Bartoška, který však vytrval a všechny pražské pokusy úspěšně odvrátil. Ve 29. minutě zápasu přišlo první vyloučení druhé třetiny, kdy si za podražení šel na dvě minuty sednout domácí Libor Dobšák. Ani tohoto oslabení brněnského týmu ale hosté nevyužili a zápas se tak přehoupl přes polovinu beze změny skóre.

V patnácté minutě druhé třetiny udělili rozhodčí první a poslední osobní trest. Ten si vysloužil pražský hokejista Daniel Černý. První gól zápasu zasadili Pražané do domácí branky v 19. minutě druhé třetiny. Puk do sítě dorazil po spolupráci s Tobiášem Slavíčkem útočník Jan Valdera. Následovaly dva fauly domácích, po kterých se v rozestupu 43 vteřin posadili k dvouminutovému trestu Daniel Jochman za sekání a Bohdan Dobiáš za nedovolené bránění. Nebezpečnou přesilovku hostů se ale kavalírům podařilo ubránit a skóre se tak ve druhé třetině už nezměnilo.

Nejvíce gólů přinesla třetí třetina. V šesté minutě poslední třetiny se na bránu sám rozjel domácí Daniel Cívka, bezprostředně po jeho střele byla ale brána hostů odsunuta skupinou dojíždějících hráčů a nepřehlednou situaci tak museli rozhodčí zpětně posuzovat. Puk ale přejel brankovou čáru ještě před odsunutím brány, rozhodčí gól uznali a domácí tak dorovnali stav zápasu na 1:1.

Neradovali se ale dlouho. Ani ne minutu po Cívkově gólu dopravil puk do protější brány střelou z dálky Slavíček a hosté se tak octli opět ve vedení. Brňané se ovšem odmítli vzdát a po vytrvalém tlaku u pražské brány si na konci 48. minuty zápasu připsal gól Kristián Kosorín a dal tak domácím opět naději v podobě vyrovnaného skóre.

Posledních deset minut utkání se ale domácím nevydařilo. Náskok hostů opět nastolil v 11. minutě poslední třetiny Krištof Špičan, kterému asistoval navrátilec Černý. Domácí se snažili zápas otočit a ve snaze vstřelit vyrovnávací gól otevřeli hru, z čehož těžil těsně před koncem opět Špičan a stanovil tak konečné skóre 4:2 ve prospěch hostů.

Ohlasy trenérů

Pavel Brendl

Zápas byl těžký. Myslím, že to mohlo dopadnout na obě dvě strany, ale přeci jen jsme měli trochu víc zkušeností a možná i víc štěstí, a nakonec jsme to přeci jen vybojovali. Začátek příliš dobrý nebyl, trochu jsme zaspali a nedostali jsme se do tempa. Nakonec se to však obrátilo a v poslední třetině jsme byli přece jen lepší. Domnívám se, že zápas jsme určitě nepodcenili. Vliv na naši hru mohl mít menší počet hráčů a fakt, že cesta do Bíteše byla dlouhá a kluci tím pádem byli unavení. Musím ale uznat, že tým Cavaliers hrál dnes dobře.

Ladislav Šoukal

Dnešní zápas jsme zvládli po taktické stránce velice dobře. Čeho lituji je, že jsme nedokázali proměnit stoprocentní šance, které jsme za nerozhodného stavu měli. Dá se říci, že Praha z ničeho nic dala gól a od té doby jsme vždy jen dotahovali a nedokázali jsme ji gólově přetlačit. Každopádně jsme lídra tabulky hodně potrápili a pražský tým by se po takovém zápase nemohl divit, kdyby nakonec odjel domu bez jediného bodu. Z průběhu utkání mi bylo jasné, že kdo dá první gól ten vyhraje a bohužel pro nás to byla Praha. Hráči Cavaliers však byli dobře připraveni, navíc měli chuť se o body poprat. UK Praha hraje dobrý moderní hokej, a to nám vyhovuje, dokážeme se na tyto zápasy kvalitně připravit a odehrát dobrou partii. Jako největší nedostatek naší hry vidím v častých a zcela zbytečných vyloučeních za útočné fauly. To každého trenéra přivádí k nepříčetnosti. Doufám, že hráči si z mých slov vezmou ponaučení a v tomto ohledu se zlepší.