Hráči UMB Banská Bystrica víťazne

Dňa 2.2.2015 na Zimnom štadióne Vladímíra Dzurillu privítala HK Slávia STU nováčika ligy, tím UMB Banská Bystrica. Papierové predpoklady hovorili v prospech domácich, no hostia sa nimi nedali znechutiť a domov do Banskej Bystrice si odviezli všetky body po výhre 3:1.

HK Slávia STU Bratislava – UMB Banská Bystrica 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly a asistencie : 13.Indrych (Majing, Ferleťjak), 41. Ferleťjak (Indrych, Majing), 60. Ferleťjak – 27. Mičúch (Baran, Horváth)

V prvej tretine si hosťujúci hráči až trikrát išli schladiť na lavicu hanby, oproti jednému vylúčeniu domácich, no Slávisti to nedokázali potrestať. Naopak presadili sa hostia, keď v 13. minúte otvoril skóre stretnutia Indrych a UMB vyhrávala po prvej tretine 1:0. V druhom dejstve sa domáci snažili o vyrovnanie, čo sa im nakoniec podarilo . V 27.minúte sa do čierneho trafil Mičúch. Viac gólov v druhej tretine už nepadlo a tak bolo pred poslednou dvadsaťminútovkou všetko otvorené. Tretia priniesla množstvo vylúčení na oboch stranách a dva góly v svätyni domácich. V 41. minúte sa presadil Ferleťjak a gólom do prázdnej brány spečatil v poslednej minúte cenné víťazstvo hráčov UMB znovu Ferleťjak.

Hlasy po zápase

Ing.Anton Zmajkovič , tréner HK Slávia STU : Na zápas sme pristupovali pod tlakom zodpovednosti k postaveniu v tabuľke. Tu vidím aspekt istej zviazanosti voľnejšie sa pohybovať a vytvárať si príležitosti. Som presvedčený, že každý hráč z STU chcel odovzdať maximum a práve vtedy to nemusí vychádzať podľa predsavzatí, ktoré sme si povedali a k tomu sa i pripravovali. Dva naše tréningy v nočných hodinách, aj to s mnohými absentujúcimi hráčmi, v porovnaní s lepšími podmienkami v počte tréningov so súperom tiež nie sú zanedbateľnou maličkosťou. Neodsudzujem teda nikoho z nás, aj keď sa prejavili všeobecné chyby, nejaké vášne, ktoré k tomu patria. Hokej sa hrá na premieňanie vytvorených šancí na góly, a dnes tých vytvorených šancí bolo pomenej na našej strane, aby sme boli úspešnejší ako UMB BB. Veľmi oceňujem istú disciplínu fair-play jednotlivcov z STU v ťažkých momentoch zápasu – ich prístup bol viac než profesionálny. Chlapcom a trénerom súpera blahoželám k úspechu. Nám teda zostáva skúsenosť, vďaka ktorej sa chceme poučiť a nevzdávať sa našich cieľov a zámerov, a tak si zároveň vytvoriť príležitosti napraviť si reputáciu v nastávajúcich zápasoch.

Lukáš Opáth – tréner UMB: Som veľmi spokojný s týmto zápasom, musím povedať že súper bol veľmi kvalitný a o to viac ma teší, že sme ho dokázali zdolať na jeho lade. Keď to vezmem po tretinách, tak prvú tretinu sme začali lepšie ako súper, vypracovali sme si veľa šancí a dokázali sme aj streliť prvý gól. Druhá tretina bola v réžii súpera, pretože sme boli veľmi veľa krát vylúčení a práve toho sa musíme vyvarovať. Do tretej tretiny sme šli s tým že sme chalanom prízvukovali že každá mala chyba môže rozhodnúť a tak sa aj stalo, hneď na začiatku sme ju využili a ako sa aj ukázalo to rozhodlo. Musím všetkým chalanom, od brankára až po posledného hráča poďakovať že na ľade nechali všetko, tieto dva body sú pre nás veľmi dôležité.

Autori článku : Janka Pšenková, Matej Guoth