Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Hráči Akademiků Plzeň si připisují první vítězství!

Akademici Plzeň přivítali na svém domácím hřišti nováčka Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) tým Technika Praha. Zápas měl velmi dobré tempo, poznamenalo ho však také několik vyloučení. Tahounem domácích byl jednoznačně střelec dvou gólů Václav Polívka a v obraně domácí podržel vynikajícím výkonem brankář Filip Smejkal.

Akademici Plzeň -Technika Praha 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistence: 4. Polívka (Svoboda), 12. Faschingbauer (Polívka), 59. Polívka (Faschingbauer) – 32. Sem

Vyloučení:  4:6 na dvě minuty, přesilovky: 0:1, oslabení 0:0, počet střel 39:43

Rozhodčí: J. Hucl – O. Malý – M. Soukup

Akademici Plzeň: Smejkal – Blumentrit, Brand, Kašpar, Malota, Radouch, Tichý, Valeček – Dědič, Faschingbauer, Fiala, Franěk, Ingriš, Krajhanzl, Polívka, Pondělík, Rubeš, Sedláček, Svoboda, Škarka

Technika Praha: Štěpánek – Barták, Fiala, Herna, Hupka, Hyrsl, Klíma, Kolář, Kordík, Kratochvíl, Nejdl, Němec, Popek, Sem, Teršíp, Vostracký, Zilcher, Žák

Domácí vlétli do zápasu s obrovským nadšením a první přesný zásah na sebe nenechal dlouho čekat. Skóre otevřel Václav Polívka, který dorážel střelu Daniela Svobody hned ve 4. minutě zápasu. Hokejisté z Plzně svého soupeře nepřestávali tlačit do jeho obraného pásma a v 10. minutě vyslal Jan Kašpar střelu do břevna. Autor prvního gólu byl při chuti, a dokázal to také svou asistencí u druhého gólu Akademiků ve 12. minutě, kdy jeho střelu dorážel za hostujícího brankáře Faschingbauer. Akademici měli možnost svůj náskok navýšit při přesilovce 5na3, kterou ale nedokázali využít.

Druhá třetina se nesla ve znamení ostrých osobních soubojů a z nich pramenících osobních trestů. Tým Techniky Praha, který vyvíjel ve druhé třetině soustavný tlak, jenž vyústil ve vyloučení dvou domácích hráčů, dokázal početní výhodu využít a ve 32. minutě ukázkově sehrál přesilovkovou kombinaci a Sem střelou nad lapačku snížil na 2:1. Hosté se snažili využít dlouhých přihrávek. Barták se ocitl sám na modré čáře, z následné střely ale mnoho nevytěžil. K vidění byla také sólová akce domácího útočníka Ladislava SedlAkademici vs. Technika Prahaáčka, který projel středním pásmem až k brance, avšak ani tato snaha nebyla odměněna gólem.

Ani poslední dvacetiminutovka nebyla bez vyloučených hráčů a ozdobou této třetiny byl jednoznačně domácí brankář, který opět odolal mnoha střelám soupeře. Výhru akademiků potvrdil po krásné souhře přes celé kluziště opět Václav Polívka, který po křížné přihrávce Faschingbauera potvrdil výhru Akademiků a zvýšil na konečných 3:1.

Autor: Věra Novotná
Autor fotografií: Martin Kurfiřt

Góly a asistence: 4. Polívka (Svoboda), 12. Faschingbauer (Polívka), 59. Polívka (Faschingbauer) – 32. Sem

Akademici Plzeň: Smejkal – Blumentrit, Brand, Kašpar, Malota, Radouch, Tichý, Valeček – Dědič, Faschingbauer, Fiala, Franěk, Ingriš, Krajhanzl, Polívka, Pondělík, Rubeš, Sedláček, Svoboda, Škarka

Technika Praha: Štěpánek – Barták, Fiala, Herna, Hupka, Hyrsl, Klíma, Kolář, Kordík, Kratochvíl, Nejdl, Němec, Popek, Sem, Teršíp, Vostracký, Zilcher, Žák

Druhá třetina se nesla ve znamení ostrých osobních soubojů a z nich pramenících osobních trestů. Akademici vs. Technika PrahaTým Techniky Praha, který vyvíjel ve druhé třetině soustavný tlak, jenž vyústil ve vyloučení dvou domácích hráčů, dokázal početní výhodu využít a ve 32. minutě ukázkově sehrál přesilovkovou kombinaci a Sem střelou nad lapačku snížil na 2:1. Hosté se snažili využít dlouhých přihrávek. Barták se ocitl sám na modré čáře, z následné střely ale mnoho nevytěžil. K vidění byla také sólová akce domácího útočníka Ladislava Sedláčka, který projel středním pásmem až k brance, avšak ani tato snaha nebyla odměněna gólem.