Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Hokejisti a deti spojili srdcia. Výsledkom je pomoc dobrej veci a tri body

Diváci mali možnosť opäť vidieť vysokoškolákov v akcii. V stredu dňa 25.11. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu boli svedkami ďalšieho regionálneho derby . Proti sebe nastúpili účastníci Európskej univerzitnej hokejovej ligy Paneuropa Kings – HK Slavia STU Bratislava. Derby malo charitatívny podtext. Domáci hráči sa rozhodli pomôcť tým najmenším, ktorí sa predčasne pýtali na svet. Svoje dresy z tohto stretnutia budú dražiť a výťažok poputuje priamo na Neonatologickú kliniku v Bratislave. Univerzitní hokejisti teda ukázali veľké srdce.

Paneuropa Kings – HK Slavia STU Bratislava 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie: 1.Zvara (Hanák),29. Fabo (Barila, 30. Szábó (Ketner, Hanák), 46. Barilla (Fabo), 59. Krahulec, – 11.Máder (Hajduk,Rendek), 14. Kandra (Bubica), 38. Minárik (Galko, Gráčik),

Vylúčenia:7:4 na dve minúty, navyše Zvara (PAN) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku.

Presilovky :1:1, Oslabenia 0:0, Rozhodovali : Fridrich-Orolín-Polacik

Zostavy: Paneuropa Kings Porubský, Kabát, Adámik, Krahulec, Švec, Hanák, Fabo, Hubek, Kopecký, Findura, Barila, Zvara, Szabó, Pečimut, Faktor, Varga, Šotek, Tarabík, Jonášek, Ketner, Tekáč

HK Slávia STU Bratislava: Mega, Rendek, Slávkov, Minárik, Kandra, Goga, Harakeľ, Schmidt, Horváth, Máder, Naumov, Galko, Kontura, Sochor, Gráčik, Mikloš, Sabaka, Bubica

12307503_893272797438413_3990084481015340230_o

Zápas otvoril čestným buly viceprezident EUHL pán Ľubomír Sekeráš a štátnu hymnu zaspievala Katarína Ivanková. V úvodnom dejstve sa diváci mali na čo pozerať. Ako prvý udreli domáci, keď po súhre celého útoku ich do vedenia dostal Zvara. Paradoxne po strelenom góle prevzali iniciatívu hostia a hra sa odohrávala pred Porubským. Najviac bolo vidieť prvú formáciu hostí, ktorá si vytvárala patričný tlak. Po zotrvaní v obrannom pásme domácich vystrelil Rendek a hoci Porubský jeho strelu vyrazil betónom, k puku sa pretlačil Hajduk a bez problémov vyrovnal. To hostí ešte viac povzbudilo a hrali jednoducho a priamočiaro smer brána. Odmenou za ich aktivitu bol gól už o tri minúty neskôr a zásluhou Bubicu s Kandrom hostia viedli. V záverečnej dvojminútovke bol potrestaný domáci Zvara za napadnutie hlavy a krku a v zápase dohral. Úvodnú dvadsaťminútovku svižného hokeja vyhrali hostia o gól.

V druhej tretine pokračovala presilová hra hostí ešte tri minúty a sedem sekúnd. Hostia chceli zvýšiť vedenie, Porubský však šance Gráčika, Rendeka a Mádera zneškodnil. Presilová hra hostí tak zostala nevyužitá. Následne sa krásnym individuálnym prienikom pripomenul Kopecký, no gólman hostí však bol na svojom mieste. Spomínaný hráč si v 24. minúte odpykával dvojminútový trest za hákovanie a hostia z STU začínali ľutovať, že Porubský pred sezónou odišiel do radov Paneuropa Kings. Kráľovská opora zadných radov privádzala svojimi zákrokmi hostí do zúfalstva. O niekoľko minút sa domácim podarilo vyrovnať, keď puk dôsledne sledoval Fabo a po jeho strele sa domáci radovali z vyrovnania. V tridsiatej minúte si odpykával trest za sekanie hráč hostí Horváth a ostrostrelec Szabó sa nemýlil. Ale Minárik nádeje domácich zmaril a vyrovnal na 3:3.

V záverečnom dejstve rozhodne hokej nestrácal kvalitu. Aktívnejšie začali hostia, ktorí si pohybom vypýtali presilovú hru piatich proti trom, no zostala bez efektu. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale Porubský potvrdil svoje kvality. Do rúk hru zobral Fabo a domáci opäť viedli. V záverečných minútach hostia siahli po hre bez brankára a domáci Krahulec spečatil skóre na 5:3. Králi sa tak aj naďalej držia hesla môj dom, môj hrad.

Autor: Matej Čalfa

12244341_655328304569694_7519624062064735163_o 12291073_655327934569731_6285263046845421467_o 12237941_655328187903039_1062337512486412560_o