HK Slávia STU ako prvá porazila tím UK Praha

Po prestávke spríjemnenej dvoma exhibičnými zápasmi s výberom tímu amerických univerzít sa EUHL opäť naplno rozbehla. Tím HK Slávia STU vyzval na domácom ľade doteraz neporaziteľnú UK Praha. A toto tvrdenie sa Slávistom podarilo zmeniť, keď po výhre 5:4 zastavili Pražanom spanilú jazdu bez prehry v EUHL.

HK Slávia STU Bratislava – UK Praha   5 : 4 (1:1, 3:1, 1:2)

Góly a asistencie : 9. Šatka, 24. Vystavil Šimon (Šatka, Goga), 32. Mader (Mičúch, Galko) , 35. Gráčik (Hubek, Kanda), 56. Šatka ( Šimon Vystavil) – 9.Novák, 34. Alexa (Hučko), 46. Gremlica (Bartoš), 47.Novák (Alexa)

Od prvých minút sa hral svižný hokej so šancami na oboch stranách. V 4. minúte si na trestnú lavicu išiel sadnúť domáci Galko, ktorého o 34 sekúnd nasledoval Gráčik. Hostia tak dostali vyše minútovú presilovku 5 na 3, ktorú svojou nedôraznou hrou nevyužili. V 7. minúte sa do šance dostal Slávista Hubek, no zmenu skóre priniesla až strela Šatku, ktorý prestrelil brankára Vokatého a poslal domácich do vedenia. Už pár sekúnd neskôr sa však do úniku dostal hosťujúci Novák, ktorého obrancovia zastavili len za cenu faulu. Nariadenie trestné strieľanie následne aj sám faulovaný premenil a vyrovnal stav na 1:1. Od tohto momentu sa hral rýchly vyrovnaný hokej zo šancami na oboch stranách. Slávisti zatlačili súpera najmä v presilovke pri šanciach Černáka a Minárika. Z hosťujúcich hráčov aktivitou vynikal najmä Hučko, no skóre sa už do konca tretiny nemenilo.

Na začiatku druhej tretiny hosťujúci brankár Vokatý nechtiac fauloval hráča STU. Domáci síce ponúknu presilovku nevyužili, no sekundu po nej poslal Šimon Vystavil Sláviu opäť do vedenia. Hral sa útočný hokej na oboch stranách, ktorý nechal vyniknúť brankárov Porubského a Vokatého, pretože najmä šance hosťujúcehich Nováka a  Alexu, či Hajduka na domácej strane volali po góle. Gól však prišiel v 32. minúte keď Mader dorazil puk do siete a Slávia vyhrávala 3:1. Lenže o dve minúty neskôr sa v situácií 2 na 1 presadili hráči UK Praha keď Alexa pohotovo znížil po peknej akcií. Domáci však vzápätí dostali šancu na prinavrátenie dvojgolového náskoku. Pri vylúčení Hučka sa po peknej asistencií Hubeka presadil Gráčik a skóre bolo 4:2 pre domácich. Po góle prišiel dôležitý moment, keď sa Hučko nechal opäť vylúčiť na 5 plus dokonca zápasu a ešte viac oslabil už oklieštený tím Prahy hrajúci na 2 formácie.

Na začiatku tretej tretiny sa roztrhlo vrece z vylúčeniami. Domáci si dokonca nachvíľu zahrali presilovku o dvoch hráčov, no nedokázali sa presadiť. Naopak na druhej strane vylúčenie slávistu Madera potrestal Gremlica a znížil na 4:3. Hostí gól povzbudil a o minútu Novák druhým gólom v zápase vyrovnal a dodal stretnutiu nový náboj. Hráči UK Praha mali hneď ľahšie nohy a dokázali si vytvoriť veľký tlak. Najmä pri šanciach Alexu sa vyznamenal domáci brankár Porubský. O hráčov oslabeným hosťom však postupne dochádzali sily a do šancí sa dostávali domáci. Najprv Goga a Gráčik len pohrozili hosťom, aby v 56.minúte Šatka svojím druhým gólom rozhodol o zápase. Hosťom nepomohla ani hra bez brankára a tak HK Slávia STU ako prvá vyzrela na doteraz suverénneho súpera.

Foto : Peter Brichta