Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

HC Masaryk University stanovilo nový divácký rekord EUHL! Utkání proti UK sledovalo 3826 diváků

B R N O – Souboj mistrů skončil neúspěchem. Masarykova univerzita prohrála se svým úhlavním soupeřem Univerzitou Karlovou 3:8. Nejlepším výkonem se Brno prezentovalo ve třetí třetině, během níž si připsalo všechny branky.

Události ze zápasu

HC MASARYK UNIVERSITY – UK PRAHA 3:8 (0:3, 0:3, 3:2)

Branky a nahrávky: 48. Čtvrtníček (Brzobohatý, Grman), 54. Račický (Vlašín), 59. Čtvrtníček (Maršálek) – 12. Pulkrab (Krudenc), 18. Novák (Klinger, Pulkrab), 19. Kasala (Baláž, Hyršl), 25. Hyršl, 30. Hyršl (Baláž), 37. Pulkrab, 41. Novák (Slavíček, Krudenc), 53. Svoboda (Hyršl, Bartoš)

Rozhodčí: Pilný, Vrba – Mikšík, Otáhal

Vyloučení: 8:10

Střely na branku: 29:36

Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8, 3:8

HC Masaryk University

Golasowski (25. Holub) – Šidák, Vlček, Kosorin, Klíma, Kučera, Grygera, Maršálek, Grman – Bustin, Pěška, Čtvrtníček – Račický, Vlašín, Urban – Heža, Brzobohatý, Vaverka – Biolek, Matov, Florek

UK Praha

Oliva (41. Karda) – Slavíček, Klinger, Bartoš, Baláž, Březák, Knobloch, Pastier, Černý – Krudenc, Pulkrab, Novák – Svoboda, Kasala, Hyršl – Špičan, Veselý, Kukačka – Matějka, Steklík, Malý

Domácí celek šel do utkání proti pražskému rivalovi s cílem poskočit na první příčku EUHL. K tomu měla Brňanům dopomoci mimo jiné i vynikající divácká kulisa 3826 fanoušků, která pokořila divácký rekord soutěže.

Oba týmy byly v úvodu duelu vyrovnanými protivníky. Masarykova univerzita se dokonce několikrát dostala do samostatného úniku, na jehož konci ovšem scházelo přesnější zakončení. Góly tak padaly na druhé straně hřiště, kde se střelecky prosazovali Pražané. Ti využívali herních nedostatků soupeře po vhazování či při brněnském oslabení tří proti pěti. Dvě slepené trefy Karlovky z holí Petra Nováka a Lukáše Kasaly pak znamenaly, že v závěru prvního dějství vedli hosté už 3:0.

Druhá třetina dopadla z pohledu Masaryčky stejně jako ta první. Domácí hokejisté několikrát doplatili na nízký důraz před svým gólmanem. To se ukázalo necelých pět minut po startu prostřední fáze, kdy manko zvýšil Aleš Hyršl. Důsledkem situace bylo střídání brankářů Brna a do hry naskočil David Holub místo Pavla Golasowského. Díky sebevědomému výkonu Karlovka posléze upravila průběžný stav na podobu 0:6 a připravila domácímu mužstvu náročnou zápasovou pozici do zbytku duelu.

Poslední část střetnutí přinesla herní zlom. Masarykova univerzita zásluhou výrazného zlepšení v útočné činnosti snížila rozdíl skóre. Ukázkovou bojovnost prokázal zejména Jiří Čtvrtníček, jenž aktivním počínáním kolem brankoviště zaznamenal dva zásahy do pražské sítě. Pohotové střelbu po otočce zase uplatnil Tomáš Račický. Z konečného výsledku 3:8 se tak radovali hostující hráči, kteří prodloužili svoji neporazitelnost v letošní sezóně. Brňané naopak nezužitkovali možnost jít do čela EUHL.

Luděk Stehlík (HC Masaryk University): Musím poblahopřát soupeři, protože ukázal, že hokej hrát umí. Máme stále co dohánět. Je pravda, že jsme v první třetině nevyužili několik šancí, utkání by se pak vyvíjelo jinak. Kluky možná svazovalo i divácké prostředí.

Jan Kregl (Univerzita Karlova Praha): Efektivita střelby byla jednoznačně na naší straně. Všechny čtyři lajny odehrály dobrý zápas a proměňovaly většinu příležitostí. Skóre 3:8 však úplně neodpovídá úrovni Masarykovy univerzity, protože hrála velmi kvalitně.