Vítězná premiéra na jedničku! Medvědi přehráli Budapešť a zaznamenali první výhru v historii

Brno – Tomu se říká vstup do soutěže jako hrom. Hokejisté HC Masaryk University porazili v historicky prvním zápase v EUHL v Hokejových halách dětí a mládeže v Brně maďarskou KMH Budapešť 7:5. O výsledku zápasu rozhodli domácí hlavně ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:1. Úvodní buly zápasu obstaral děkan sportovní fakulty docent Jiří Nykodým.

Vstup do utkání hráčům domácího celku moc nevyšel. Hned v první minutě se z nenápadné šance prosadil budapešťský Zsolt Vajda – 0:1. Pro Medvědy byla inkasovaná branka nabuzením jako červený hadr pro býka. Domácí se vrhli do útoku zatopit hostujícímu Gadacsimu v bráně. Biolek se snažil doklepnout puk za čáru, v další šanci se objevil Bustin a také Vomočil, který střílel těsně vedle. Ani jeden z nich se však vyrovnání nedočkal. V 7. minutě dorážel před Holubem nebezpečně Fekete, o chvíli později si Gygor sjížděl před bránu na dorážku, ale na puk před bránou těsně nedosáhl.

V polovině první třetiny dostal první trest v utkání domácí Klíma. Menší počet hráčů na hřišti dokázal tým Masaryčky ale přetavit ve výhodu. Hned v prvních sekundách ujel Michal Vlašín s Janem Vaverkou, první jmenovaný doklepl puk po přihrávce svého spoluhráče do prázdné brány a zapsal se do statistik jako historicky první střelec HC Masaryk University – 1:1.

V 15. minutě zatápěli Medvědům hosté v obraně, šance Gagyora a Feketeho Holub ještě ustál, ale Gergo Fekete nakonec přesnou střelou do šibenice poslal hosty opět do vedení – 1:2. Ztráta na domácí straně však nevydržela dlouho, parádní souhrou se blýskl Ondřej Pěška s Urbanem a právě Pěška doklepával kotouč do prázdné brány – 2:2! Dvě minuty před koncem první části dostal trest za sekání hostující gólman a nabídl týmu HC Masaryk University možnost jít do vedení. Kapitán domácích Peter Bustin se obtočil kolem branky a jako správný vůdce poslal svůj celek poprvé v duelu do vedení – 3:2. Radost však svěřencům Luďka Stehlíka nevydržela příliš dlouho, gólem do šatny zmrazil Medvědy Gabor Komjáti – 3:3.

Domácí do druhé třetiny vystřídali gólmany, místo Holuba šel do brány Golasowski. Muni vstoupila do druhé části nabuzená a do vedení ji poslal opět Michal Vlašín, který z první doklepl puk za čáru – 4:3. Navýšit náskok Medvědů mohl za dvě minuty Pěška, ale jeho štiplavou střelu Gadasci vyrazil. Příležitost Filip Vomočila už však pokrýt nedokázal, puk mu proklouzl do branky mezi betony a za nadšení tribun vedli Medvědi 5:3. Maďarský soupeř se zuby nehty snažil udržet v kontaktu, ve 27. minutě využil propadu domácích a dvě sekundy před koncem oslabení propálil Golasowského od kruhu Árpád Németh – 5:4. Medvědí komando ale přispěchalo s dalším úderem. V polovině utkání se urval do brejku Florek s Martinem Biolkem a šikovný křídelník vyhnal brankáře Budapešti – 6:4. Gadacsiho, který na střídačce vztekle třískl hokejkou, vystřídal Hajek.

Ve 36. minutě ukázal všem divákům své bruslařské schopnosti hostující Horvath. Přesprintoval domácí obranu a jeho šanci musel hasit famózním zákrokem Golasowski. Domácí gólman se blýskl i vzápětí, kdy se na poslední chvíli natáhl a položil hokejku na brankovou čáru. Hned z protiakce se na druhé straně prosadil Tomáš Račický a určil skóre po dvou třetinách na 7:4!

Poslední dvacetiminutovka byla na branky nakonec velmi skoupá. Ve 47. minutě střílel Čtvrtníček nad, hostující Odry zase vedle. Domácím pomohli ke klidu v posledních minutách také dvě přesilovky. Tři minuty a osmnáct sekund před koncem se však Budapešti podařilo ještě zápas zdramatizovat. Márk Egyed poposunul hostující ztrátu z dorážky jen na dvě branky – 7:5. To však domácím vůbec nevadilo. Medvědi si však nenechali své první tři body vzít, hosty nepustili ani k power play a slaví první výhru v Evropské univerzitní hokejové lize!