Gólové rodeo v zápase medzi Bystričanmi a Diplomatmi

Dnešné derby, ktoré sa znova odohralo na domácej pôde diplomatov, prinieslo nielen tvrdý a dynamický hokej, no najmä prekvapivý výsledok 6:11. Zápas tiež priniesol takmer dvadsať vylúčení a na ľade panovala najmä v druhej polovici zápasu pomerne veľká nervozita.

Diplomats Pressburg vs. UMB : 6-11 (1:5)-(3:2)-(2:4)
Góly a asistencie:

Diplomats Pressburg: Norbert Hudcovský (Lokaj), Cyril Holeš (Kovaľ), Martin Cibulka (Hrabina, Potičný), Vladimír Hegely (Hudcovský, Lokaj), Norbert Hudcovský
UMB: Sebastian Akantis (Majling, Knut), Matej Majling (Ferleťjak), Martin Indrych (Majling), Patrik Trnka (Studený, Magula), Martin Indrych (Dolník, Majling), Patrik Trnka (Janečko), Lukáš Plešavský (Kováčik), Tomáš Máľus (Magula), Dominik Ferleťjak, Filip Kandra (Trnka), Lukáš Plešavský

V prvej tretine sa pokoj na hokejkách diplomatov po poslednom víťaznom zápase prejavil až príliš a Bystričania tak mali možnosť nastaviť tempo, v ktorom sa odohral celý zápas. Prvý gól padol z hokejky hosťujúceho Akantisa už v druhej minúte zápasu. Druhý gól do bránky domácich na seba taktiež nenechal dlho čakať a po nepoľavujúcom tlaku hostí ho nakoniec trafil Majling. Prvé vylúčenie prišlo začiatkom siedmej minúty, kedy sa domáci prerátali a mali na ľade viac hráčov. Na trestnú lavicu si šiel sadnúť Lokaj. Bystričania svoju presilovku nevyužili, naopak Hudcovský v trinástej minúte vsietili svoj prvý gól práve v presilovke. Posledné tri góly tretiny padli v priebehu posledných štyroch minút, pričom ten posledný prišiel počas oslabenia domácich, kedy si tesne pred koncom tretiny šiel za blokovanie posedieť Kačeňák.

Nikto, okrem hráčov a trénera nevie, aké slová padli v kabíne domácich počas prestávky, no očividne padli na úrodnú pôdu a diplomati tak do druhej tretiny vkorčuľovali, akoby vyhrávali. Nanešťastie, v 23. minúte sa nechal za sekanie vylúčiť domáci Hrabina, čo Bystričanom vydláždilo cestu za ďalším gólom, ktorý padol len pár sekúnd potom. Tentokrát však diplomati s odpoveďou dlho nečakali a v 24. minúte skóre znížil Holeš. V 26. minúte padol z hokejky hosťa Plešavského ďalší gól, no domácim sa podarilo kontrovať a o 30 sekúnd sa tešili z Cibulkovho gólu. V 31. minúte strelil počas presilovej hry  gól domáci Holeš, čo potvrdilo prevahu diplomatov v druhej tretine.

Dôsledkom čoraz väčšej rivality medzi oboma mužstvami a viacerými diskutabilnými rozhodnutiami zo strany rozhodcov sa tretia tretina hrala veľmi tvrdo, čo sa podpísalo aj na finálnych štatistikách – len v tejto tretine bolo 10 vylúčení, čo je viac ako polovica z celého zápasu. Prvý gól síce strelil domáci Hegely, no hostia rýchlo  reagovali a v priebehu minúty dali dva góly. Koncom 48. minúty bolo odpískané trestné strieľanie v prospech domácich a Hudcovský po nájazde s prehľadom premenil. Aj napriek očividnej snahe sa diplomatom nepodarilo dotiahnuť sa na Bystričanov, ktorí zápas zavŕšili dvoma gólmi v 55. a 59 minúte.

Vyjadrenie Igora Karabu (44): „prvú tretinu nám trochu zaspali brankári, no je pravda že mi sme im tiež moc nepomohli. Počas druhej tretiny sme sa dokázali vrátiť do zápasu a znížíli sme na rozdiel troch gólov. Počas tretej tretiny sa zase prejavili rozhodcovia, ktorí nám toho pokazili dosť. Pokiaľ sa rozhodcovi vymkne zápas z rúk, moc sa toho odohrať nedá.“

Vyjadrenia trénerov:
Ľubomír Havránek, Diplomats Pressburg: „v tíme panuje nervozita, nakoľko tento zápas sme si prehrali sami. Bránkari nás nepodržali tak , ako minulý zápas. Dá sa povedať, že čo strela to gól. Chlapci bojovali, no dnes sa nám zápas nevydaril, bohužiaľ.“

Mgr. Lukáš Opáth, UMB Hockey Team: „sme samozrejme spokojní s dvoma bodmi, kvôli ktorým sme  sem prišli, no nespokojní sme so  šiestimi gólmi, ktoré sme dostali. To sa nemôže stávať. Musíme byť aj trochu viac zodpovední a korigovať si priebeh zápasu, nenechať sa vyprovokovať. Ale s jedenástimi gólmi sme spokojní.“