Gladiátori sa lúčia so sezónou, Nowemu Targu podľahli i po druhý raz

Priaznivci EUHL (Európska univerzitná hokejová liga) sa v týchto dňoch tešia z bojov o Sekeráš Trophy, tí trenčianski však majú hlavu v smútku. Gladiátorský celok totiž i po druhý raz v rámci štvrťfinále podľahol nováčikovi z Poľska a dvere do ďalšieho kola vyraďovacej časti hry sú tak pre neho zatvorené. Vysokoškolákom spod hradu Matúša Čáka napokon patrí konečné 5. miesto.

Gladiators Trenčín – PPWSZ Podhale Nowy Targ 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Góly a asistencie: 33. Jankových (Schaffer) – 2. Panczakiewicz (Siuty), 12. Kondrashov (Bashirov), 19. Bashirov (Alimov, Kurbatov), 23. Paramonov (Kochetkov, Maximovich), 26. Paramonov (Kondrashov, Katin), 56. Paramonov (Uglov, Kondrashov)

Vylúčení: 12:9 na dve minúty, navyše Zemko (GLA) 10min za nešportové správanie, Jankových (GLA) 5+DKZ za hrubosť, Panczakiewicz (PPWSZ) 5+DKZ za hrubosť, presilové hry: 0:2, oslabenia: 0:1, počet striel: 32:42

Rozhodovali: P. Lokšík, K. Przemyslaw – M. Nosek, D. Pleško

Gladiators Trenčín: Babják (21. Gašparovič) – Babinský, Okuliar, Cíger, Zemko, Matejka, Duda, Vaněk, Ružička, Buliš, Uhlík, Broska, Kandráč, Varga, Schaffer, P. Jurenka, T. Jurenka, Jankových, Šulík, Porubský

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Popov – Michalski, Alimov, Siuty, Panczakiewicz, Latiuk, Katin, Kochetkov, Bashirov, Maximovich, Uglov, Kurbatov, Paramonov, Voropai, Polinin, Kondrashov

Hráči poľského tímu ukážkovo vstúpili do druhého štvrťfinálového stretnutia, keď sa im už v 2. minúte zásluhou Panczakiewicza podarilo otvoriť gólové skóre. Namiesto trenčianskej odpovede však prišlo zaváhanie a počas vlastného oslabenia dokázal Nowy Targ zvýšiť, keď sa v úniku presadil Kondrashov. Babjákovi mohol pohroziť aj o pár sekúnd, keď sa znova predral dopredu, avšak v poslednej chvíli ho domáci Okuliar predsa len zastavil. Spomínaný brankár sa už ale musel mať na pozore, keď počas presilovej hry hostí strieľal od modrej Polinin a jeho spoluhráči to skúšal dorážkami z blízka. Napokon sa podarilo sprava presadiť Bashirovi a to už znamenalo pre Poliakov vedenie 3:0.

Do strednej časti hry vstúpili Trenčania v bránke s Gašparovičom, no ani on nezostal dlho neprekonaný. V 23. minúte sa počas hry 4 na 4 presadil Paramonov, keď strieľal popri ľavej žrdi a gólová chuť sa mu zapáčila, keďže len o pár minút zvýšil zľava už na 5:0. Na druhej strane to skúšal spred bránky Timotej Jurenka, no na Popova bol prikrátky, rovnako neúspešný bol Schaffer, keď namiesto do odkrytej bránky nasmeroval puk do brankárovej masky. O trenčiansku radosť sa podarilo postarať len Davidovi Jankových, ktorého delovka spomedzi kruhov skončila za Popovim chrbtom.

Aj z poslednej časti vyťažili väčšmi hostia, dorážkou spred bránky to najskôr skúšal Maximovich, tvrdú strelu z pravého kruhu vyslal Alimov. Stretnutie okorenil pästný súboj, po ktorom obaja jeho účastníci – David Jankových i Panczakiewicz – odišli predčasne pod sprchy. 4 minúty pred koncom sa presadil ešte Paramonov, keď dostal zadovkou puk do medzikružia a pálil z prvej. Nielen, že tak skompletizoval svoj hetrik, ale konečný výsledok upravil na 6:1, čo pre poľský tím znamenalo jasný postup do semifinále EUHL. V ňom sa PPWSZ Podhale Nowy Targ postaví proti dvojnásobnému majstrovi UK Praha, naopak pre Gladiators Trenčín sezóna skončila a obsadili konečné 5. miesto.

autor: Janka Danková