Gladiátori posilnení Sebastiánom Šmidom zdolali Krynicu 5:4

Univerzitný tím z Trenčína privítal na domácom ľade jediného zástupcu Poľska v EUHL, a síce Academy 1928 KTH Krynica. Hoci hostia otvorili gólové skóre už v 12. sekunde, bodový zisk patrí domácim Gladiátorom, ktorí hrali už aj s novou posilou Sebastiánom Šmidom. Zaujímavý je rozhodne i fakt, že spomedzi 18 hráčov Krynice bol len jeden poľskej národnosti, jeden ukrajinskej a zvyšní boli Rusi, ktorí nezapreli svoju hokejovú dravosť.

Gladiators Trenčín – Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój 5:4 (5:2, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 10. Haščič (Trefný, Šmida), 10. Novák (Balaj), 11. Varga (Kopunec), 13. Haščič (Šmida, Baron),17. Novák (Balaj) – 1. Alimov (Polinin, Chikida), 13. Kliuchankin (Emelianov, Alferov), 31. Alimov (Shalamov, Chikida), 59. Alimov (Kopyttsov, Shalamov)

Vylúčení: 1:4 na dve minúty, presilové hry: 1:0, oslabenia: 0:0, pomer striel: 42:27

Rozhodovali: Lesay – Nosek, Hodoň

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Okuliar, Šmida, Zemko, Kopunec, Hajko, Baron, Novák, Porubský, Haščič, Haluška, Smolka, Šulík, Varga, Kvasnica, Balaj, Mečiar, Trefný, Révesz

Academy 1928 KTH Krynica – Zdrój: Romanov – Evdokimov, Polinin, Kliuchankin, Kharlapov, Sokolovskiy, Podolianiuk, Shabanov, Emelianov, Chikida, Gogoc, Vekselsthein, Alferov, Lomaev, Kopyttsov, Pichuev, Shalamov, Alimov

Hostia vstúpili do zápasu najlepšie ako mohli, azda najrýchlejším gólom v aktuálnej sezóne EUHL – v 12. sekunde hry nikým nepokrytý Alimov otvoril skóre. Rýchly gól Krynice mohol byť predzvesťou poľského tlaku, no opak bol pravdou. Gladiátori sa do svojho súpera poriadne zahryzli a v polovici tretiny v priebehu necelých troch minút udreli a to hneď štyrikrát! Najskôr vyrovnal Haščič, ktorý to nasmeroval do ľavého vinklu, Novák poslal svoj tím do vedenia spred bránky. Na 3:1 upravil Varga, keď využil spätnú prihrávku od Kopunca a o štvrtý trenčiansky gól sa postaral znova Haščič. Krynica dokázala ale bleskovo odpovedať, nikým nepokrytýKliuchankin vypálil z pravého kruhu. Záverečnú bodku v úvodnej tretine ale dali predsa len domáci, Novák si odvážne dovolil na súpera kľučku a upravil na 5:2.

V nasledujúcej časti už domáci upustili zo svojej dravosti, súčasne aj Romanov začínal byť v bránke istejší. Hostia svoju prvú strelu v druhej tretine vyslali na Gašparoviča až po 7 minútach hry, následne však jasne demonštrovali, že nie je dôležitá kvantita, ale kvalita. V polovici dejstva totiž Alimov prekonal spomínaného domáceho gólmana, ktorý už ležal na ľade. Následne to individuálne skúšal Vekselsthein, ten už ale toľko šťastia nemal.

V 44. minúte si Krynica zahrala vôbec prvú presilovú hru v zápase, nie však podľa svojich predstáv. Domáci brankár musel byť väčšmi na pozore pri rovnovážnom počte hráčov – najskôr sa dostal do brejku Alimov, neskôr Vekselsthein. Krynica sa dokázala postupne postarať o nemalý tlak, sprava pohrozil i Chikida. Kontaktný gól, ktorý už visel vo vzduchu, prišiel jeden a pol minúty pred koncom riadneho hracieho času; nikým nepokrytý Alimov vypálil spomedzi kruhov a nielen, že oživil nádej svojho tímu, ale tiež uzavrel svoj hetrik. Poľský tím v samom závere vsadil na powerplay, no skóre sa už nemenilo.