Excelentný výkon UMB tímu, Gladiátorov rozstrieľali 6:1

Druhý zápas v play off si UMB tím užil na domácej ľadovej ploche, kde sa stretol  so súpermi z Trenčína, ktorých zdolal 18.3. 2017 v prvom štvrťfinálovom stretnutí 1:3. Už od začiatku zápasu sa prejavil aktívnejšie domáci tím, ktorý viedol po prvej tretine 1:0. V druhej tretine si svoje gólové konto navýšili domáci o tri góly. V tretej tretine mali diváci možnosť vidieť okrem gólových akcii aj pár súbojov, kde sa v jednom z nich bojovalo aj s holými päsťami. V 51. minúte sa teda z oboch mužstiev vylučovalo, a to do konca zápasu. Po zápase bohatom na góly a taktiež na fyzické súboje a vylúčenia odišiel do šatní víťazne domáci tím UMB.

UMB Banská Bystrica – Gladiators Trenčín 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly a asistencie: 11. Ferletjak (Indrych, Kamzík), 31. Mendel, 34. Šeliga (Mendel, Brnčal), 35. Primus (Mančák, Ferletjak), 55. Primus (Janečko, Janák), 56. Nociar (Šeliga, Mendel) – 50. Haščič (Zemko, Panáček)

Vylúčení: 12:9

Rozhodovali: Vojtek R., Krist M. –  Jakubec A., Kováčik M.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Žáčik, Michačík, Ferletjak, Šeliga, mančák, Kamzík, Brnćal, Kandra, Drmaj, Primus, Janečko, Tenkel, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Gladiators Trenčín: Trandžík, Gašparovič – Vaněk, DIlkov, Smolka, Zemko, Panáček, Matejka, Orolin, Okuliar, Haščič, Haluška, Kopunec, Przygodzki, Jánoš, Vraga, Hajko

Už v prvých sekundách zápasu vytvoril UMB tím na tribúnach poriadne napätie, keď si  niekoľkými strelami overil pohotovosť gólmana Gladiátorov. Žiadna zo striel však nebola úspešná. V 9. minúte to vyzeralo pre súperov nádejne, no puk sa po strele odrazil od žrďky von. O dve minúty sa už domáci tím tešil z vedenia. Gólové skóre otvoril Ferletjak, ktorý využil rozruch pred bránkou. V 13. minúte dostali Gladiátori výbornú šancu na zníženie stavu keď hrali presilovú hru 5 na 3. Na tri minúty sa hra presunula do obranného pásma domáceho tímu. Vynikajúci Korytár však zvládol paľbu na jednotku. Medzitým sa stihol zápas na niekoľko minút prerušiť. Až tri minúty do konca prvej tretiny stál UMB tím na ľadovej ploche v plnej zostave. Súperi aj napriek snahe do konca tretiny nevyrovnali.

Do polovice druhej tretiny sa šance striedali na oboch stranách. V 29. minúte sa domáci pokúšali zvýšiť svoj náskok o ďalší gól v presilovej hre 5 na 4. Podarilo sa tak až  v momente ukončenia trestu súperov. Mendel preukázal na ľade ukážkovú gólovú akciu, keď sa utrhol od súperov a svoj únik ukončil priamou strelou do pravého horného rohu bránky. Po krásnom góle Mendel znova zahviezdil v 34. minúte spolu so spoluhráčom Šeligom . Pred brankárom Gašparovičom predviedli excelentnú hernú kombináciu, ktorú zakončili tretím gólom v zápase. Zdalo sa, že zverencom Lukáša Opátha sa roztrhlo vrece úspešných gólových akcii. Už v 35.minúte pocítila sieťka bránky ďalšiu strelu. O štvorgólový náskok sa zaslúžil Primus, ktorému puk po neúspešných gólových pokusoch spoluhráčov ležal priamo pod nohami. Primus zareagoval v tej správnej chvíli a bez váhania poslal puk za Gašparovičov chrbát.

Tretia tretina bola okrem gólov bohatá aj na fyzické súboje. V 50. minúte sa súperom z Trenčína podarilo znížiť skóre na 4:1. Napätie medzi mužstvami vyvrcholilo v 51. minúte bitkou medzi Indrychom a Orolínom. Obaja hráči si tak odpykali 10 minútové tresty za nešportové správanie a po dva menšie dvojminútové tresty. V tom istom čase sa na trestnú lavičku posadil aj ďalší hráč z Trenčína, ktorý dostal dve minúty za faul lakťom. V 55. minúte sa UMB tím znova dostal do štvorgólového náskoku o ktorý sa opäť zaslúžil Primus fantastickou dorážkou. Hráči UMB tímu nenechali bránku Gladiátorov vydýchnuť ani v nasledujúcej minúte, kedy do nej Nociar vpálil šiesty gól pre svoj tím. Uzavrel tak skóre zápasu výhrou pre UMB tím 6:1.

Lukáš Opáth (hlavný tréner UMB tímu):

„Výsledok dnešného zápasu sa nerodil ľahko. Išli sme za víťazstvom, nechceli sme pripustiť žiadnu drámu, čo bolo teda aj rozhodujúce. Každopádne bol to ťažký boj. V prvej tetine bolo veľmi dôležité to, že sme zvládli oslabovku 5 na 3. Na konci sezóny v základnej časti sme skĺzli z prvého miesta na druhé. Mali sme trocha herný útlm, čo je dobré, že to prišlo vtedy a nie teraz v play off. Každé mužstvo ma krízu, my sme ju našťastie rýchlo zvládli a ideme ďalej. Toto bol pre nás začiatok. Zápasy budú náročnejšie. Budeme musieť hrať našu hru. keď ju hráme tak to klape. Budeme musieť využiť každý jeden centimeter ľadu a dodržiavať to čo chceme.“

Marek Janík (asistent trénera UMB tímu):

„Trenčín bol dobrý súper. Boli sme na neho pripravení. Za ten výsledok som rád, aj keď to bolo ťažké. Na začiatku sme boli vyrovnaní, ale predsa len potom sme boli lepší. Prvá tretina bola troch slabšia a my sme sa od nej potrebovali odraziť. V druhej tretine sme už  dostali pokoj na hokejky, dali sme pár gólov a už bolo vybavené (smiech). Zatiaľ sa nám darí, máme z toho radosť, ale tá cesta je ešte dlhá, čiže musíme sa držať dole.“

Autor foto: Čalfa z No_a_čOAutor foto: Čalfa z No_a_čO