Engineers zakončili rok 2018 výhrou! Nováčka ligy BO Ostrava smetli 4:0

Po výhře s Budapeští si pražští Engineers Prage připisují v rámci dalšího kola EUHL opět tři body! V utkání se hodně střílelo a minimálně vylučovalo, z čehož nakonec sklidili ovoce domácí! Poslední souboje v základní části čekají na Inženýry v lednu na Slovensku a v Maďarsku.

Engineers Prague – BO Ostrava: 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 1. Outrata (Suda, Klement), 18. Outrata (Suda, Urbančík), 18. Ujfaluši (Veber, Sekerka), 23. Veber (Sem, Vostracký)

Střely: 41 – 16
Vyloučení: 2 – 0
Využití: 0 – 0

Engineers Prague: Příhoda (Slavata) – Sem, Janásek, Zilcher, Spurný, Vostracký, Žáček, Klement – Suda, Zdvořáček, Urbančík, Hlaváč, Bazgier, Janata, Veber, Kadlec, Ujfaluši, Sekerka, Potocký, Němec, Outrata

BO Ostrava: Šrámek – Veselý, Štěpán, Hudec, Dvořák, Prepsl – Kurník, Gelnar, Dýrr, Moravčík, Bernát, Kosina, Richtár, Pasker, Skalický, Plášek, Nardelli

Poslední utkání v roce 2018 se neslo v ofenzivním a výhrychtivém duchu! V souboji s nováčkem ligy z Ostravy se skutečně ctilo fair play a vyloučení byla na každé straně pouze dvě. Více to ale střílelo domácím…

Úvodní třetina lépe odstartovat nemohla! Sotva se písklo buly, Engineers doslova zaútočili na ostravského brankáře. Třem střelám odolal, té čtvrté už ne. Po odražení od Sudy dokázal puk za Šrámka dostat Vojta OUTRATA! Po celých dvacet minut byli domácí střelecky aktivnější, rychlejší, a puk se pohyboval hlavně před bránou soupeřů. Aleš Příhoda v bráně neměl moc co na práci, protože hráči Ostravany k žádné akci ani nepustili! To se ukázalo i v 18. minutě, kdy si stejná dvojice jako při prvním gólu zase rozuměla. Puk nakonec zvedl a tím zakončil již podruhé Vojta OUTRATA. Ještě v té samé minutě přidal třetí branku sám rozjetý Petr UJFALUŠI a zajistil tak spoluhráčům příjemném vbruslení do další třetiny.
I druhá dvacetiminutovka se nesla v podobném, ba i stejném duchu. Stejně jako ta předešlá měla náboj, chuť, střely, vyhrané souboje. Hned 23. minutu si pošéfoval Jirka VEBER, který si před ostravskou bránou počkal na přihrávku od modré a z bezprostřední blízkosti vstřelil čtvrtý gól Inženýrů! Přišlo také první vyloučení zápasu a hosté tak dostali šanci stav 4:0 snížit. To se jim ale naštěstí nepovedlo. V útočném pásmu byli opět hlavně domácí, kteří to na Šrámka v bráně zkusili ještě hodněkrát. Skóre se do konce třetiny sice nezměnilo, ale do kabiny se odcházela se sympatickým náskokem čtyř gólů!
I když byla i třetí třetina dost podobná těm předešlým, branka nepadla žádná. A to ani během přesilovek, kterých měl možnost každý tým využít jednou. Ačkoliv byla po půli třetiny cítit z hráčů únava, dokázali se nováčkovi z Ostravy ubránit a nepustit je k žádné akci, ani pokusům o výstřel! Stavem 4:0 tak zakončili Engineers rok 2018 a připsali si další tři body, které si nadělili jako předčasný hromadný dárek! Oproti tomu Ostrava po několika výhrách okusila, jak chutná nezdar.
Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili nejen na zápas s Ostravou! Celý tým Engineers Prague vám ještě jednou přeje šťastné a veselé, a co nejlepší vstup do nového roku 2019! Hned 11. a 12. ledna nám zas držte palce, vydáme se totiž zabojovat o další body na Slovensko i do Maďarska!