Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

UMB vybojovala s Technikou Praha dôležité body pred PLAYOFF

Domáca UMB v predposlednom zápase základnej časti hostila tím Technika Praha. Tohtoročný nováčik sa oproti začiatku sezóny výrazne zlepšil a tak bolo skutočne na čo pozerať. Napínavý zápas sa takmer celý odohral o jednom góle. Krásne akcie na oboch stranách a zákroky brankárov, toto všetko a navyše aj výborná domáca atmosféra kraľovali včerajšiemu hokeju v Banskej Bystrici.

UMB Banská Bystrica – Technika Praha  3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 33. Indrych (Ferleťjak, Kandra), 59. Málus (Indrych),  60. Indrych (Primus)

Vylúčenia:  3:6 na dve minúty

Počet striel: 38:31

Rozhodovali: J. Babeliak – A. Jakubec, M. Kováčik

UMB Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec) – Akantis, Kamzík, Kováčik, Kandra, Knut, Michalčík, Kasanický, Mančák, Rajčan, Málus, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Žáčik, Indrych, Šeliga, Ferleťjak, Koch, Nociar

Technika Praha : Příhoda – Sem, Hupka, Herna, Pelc, Suk, Vostracký, Fiala, Hudek, Kolář, Cvrček, Kordík, Hlaváč, Nejdl, Popek, Pálka, Dulovec, Hyršl, Urbánek

Zápas sa od začiatku vyvýjal vo vysokom tempe ale zároveň opatrne. Žiadny z tímov nechcel spraviť chybu, ktorú by súper postrestal gólom. Je možné to pozorovať aj na počte trestných minút. Napriek tomu, však mali domáci hneď zo začiatku zápasu veľkú príležitosť otvoriť skóre presilou hrou 5 na 3 na presne celú minútu. Túto príložitosť sa im ale nepodarilo využiť. Žiadny z troch gólov v zápase nepadol v početnej výhode, oba tímy pristupovali k oslabovkám s veľkým odhodlaním.

V druhej tretine sa hra z časti uvoľnila a bolo vidieť viac šancí na oboch stranách, no brankári ich likvidovali jednu po druhej. Domáca UMB ale predsa len z jednej akcie pretlačila puk do siete súpera. Bola to akcia prvého útoku a spolupráce Ferleťjaka a Indrycha, ktorým sa podarilo prvým skórovať.

Tretia tretina sa niesla v značnom napätí. Rozdiel jedného gólu je skôr futbalový výsledok ako hokejový. Veľmi opatrná hra a nervozita na oboch stranách sa stupňovali. Lepšie to ale zvládli hráči UMB. Indrych prečítal rozohrávku súpera v ich vlastnej tretine, zmocnil sa puku a pohotovo prihral Málusovi, ktorý z prvej a zpomedzi kruhov pálil Příhodovi priamo pod hornú žrďku. Finálny výsledok 3:0 potvrdil do prázdnej brány opäť Indrych.