Diplomati zvládli aj druhý zápas. V domácom prostredí si poradili s nováčikom z Brna

Bratislavčania privítali v sobotu na svojom domácom štadióne nováčika – HC Masaryk University. Atraktívny duel priniesol rozuzlenie až v predĺžení, v ktorom sa viac mohli radovať Diplomati. Zápas bol vyrovnaný po celý čas, domáci sa s nováčikom poriadne vytrápili. Viac sa už dočítate v článku nižšie.

Diplomats Pressburg – HC Masaryk University 4:3 pp (1:0, 0:1, 2:2, 1:0)

Góly a asistencie: 6. Lipovský (Loydl, Demo), 25. Bustin (Vlček, Brzobohatý), 44. Mucha (Kraus, Demo), 55. Kojda (Guryča), 55. Čtvrtníček (Bustin, Brzobohatý) 59. Čtvrtníček (Račický, Brzobohatý) 61. Lipovský (Loydl)

Vylúčenia: 6:3 na dve minúty, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, počet striel: 31:37

Rozhodcovia: Orolin M. – Šimko M., Olle M.

Diplomats Pressburg: Somoši (Neumann) – Loydl, Demo, Múčka, Mizerák, Just, Michalička – Kalináč, Lipovský, Šimonič, Kraus, Mucha, Holeš, Guryča, Kojda, Rutkovský

HC Masaryk University: Holub (Golasowski) – Vlček, Šidák, Kučera, Kosorin, Pernický, Grman, Klíma, Grygera – Čtvrtníček, Vomočil, Bustin, Račický, Florek, Vlašín, Brzobohatý, Urban, Vaverka, Biolek, Přibyl, Matov

Zápas začal pomerne opatrne z oboch strán, domáci nevedeli čo majú od nováčika očakávať. Viac z hry mali však práve Diplomati, ktorí sa najmä vďaka prvým dvom útočným formáciám dokázali dostať do zaujímavých príležitostí. Úvodnú miernu prevahu Diplomatov korunoval na začiatku šiestej minúty Lipovský, ktorý po perfektnej prihrávke Loydla nekompromisne prestrelil hosťujúceho Holuba. Domáci zvýšili obrátky, ale do príležitostí sa začínali dostávať aj hostia, najmä trojica Vomočil, Brzobohatý a Bustin robila pred Somošim poriadne dusno. Ten však zostal pozorný a väčšinu pukov dokázal s pomocou obrany upratať do bezpečia. Oba celky tak išli do šatní za jedno – gólového vedenia Diplomatov.

Prostredná časť začala tak, ako prvá skončila, náporom domácich. Pribrzdila ich však početná nevýhoda, keď si dvoj – minútový trest odpykával Mizerák. Hráči z Brna ponúknutú šancu dokonale využili, nahodená strela od modrej čiary prepadla za chrbát bezmocného Somošiho, 1:1. K presilovej hre sa dostali aj domáci Diplomati, vo výhode až o dvoch hráčov, pôsobili však bezzubým dojmom a Holuba sa im prekonať nepodarilo. Hostia hrali v obrannom pásme veľmi účelovo – neváhali puky jednoducho odstreľovať až na zakázané uvoľnenia, čo bránilo Diplomatom zvýšiť v útočnej tretiny tlak na bránku Brna. Diváci, ktorí prišli na zimný štadión v bratislavskej Petržalke mohli sledovať aj napriek nižšiemu počtu presných zásahov veľmi atraktívnu partiu, v ktorej mali aspoň v druhej časti dominantné slovo obaja brankári.

Posledná tretina ponúkla gólovú prestrelku, ktorá vyvrcholila až predĺžením. Najskôr domáci Mucha pretlačil puk za ležiaceho Holuba, hra sa po góle najproduktívnejšieho hráča Diplomatov z minulej sezóny poriadne pritvrdila, pribúdali výmeny názorov pred oboma brankármi. Zhruba päť minút pred koncom riadneho hracieho času mali obrovskú výhodu na svojich hokejkách domáci. Po pravej strane sa pretlačil Guryča, ktorý vyzval Kojdu a ten puk bez prípravy poslal do siete, 3:1. Diplomati sa však z dvojgólového náskoku neradovali príliš dlho, iba 20 sekúnd po zásahu Kojdu sa presadil Čtvrtníček. Domáci nepochopiteľne znervózneli, rozohrávka viazla s pomerne veľkými nepresnosťami. Hostia z Brna v samotnom závere v snahe vyrovnať odvolali Holuba z bránky a skúsili to v šestici. Diplomati sa absolútne zbytočne vyrútili vo štvorici dopredu s cieľom rozhodnúť, čo sa im nepodarilo a tak prišiel trest. Hostia z následného protiútoku dobre zakombinovali a na konci akcie sa mohol radovať opäť Čtvrtníček.

Domáci boli značne zaskočení, ešte päť minút pred koncom zápasu totiž viedli o dva góly. Extra päťminútovka ponúkla veľmi zaujímavý formát 3 proti 3, ktorí EUHL zaviedla minulý rok. Hneď v prvej minúte predĺženia pohrozil hosťujúci Brzhobohatý, Somoši však jeho pokus zlikvidoval. Po následnom vhadzovaní sa do prečíslenia dvoch proti jednému dostala domáca dvojica Kalináč, Lipovský, druhý menovaný však nezakončil dostatočne razantne, hosťujúci Holub tak jeho strelu dokázal vytlačiť. Lipovský si o desiatky sekúnd mohol napraviť chuť, keď ho do samostatného úniku vysunul Loydl a najlepší strelec Diplomatov sa nemýlil. Puk si stiahol na bekhend a popod hornú žŕdku rozhodol. Je nutné podotknúť, že nováčik z Brna podal veľmi dobrý výkon, za ktorý si určite svoj bod hráči HC Masaryk zaslúžili.

Bratislavčania sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade už piatok 13.10, kedy privítajú ďalšieho novica v súťaži Hokiklub Budapešť.

Text: Jakub Sudek