Diplomati v priateľskom zápase s prehľadom zvíťazili nad súperom z Poľska

Včerajší zápas, ktorý sa odohral na tréningovej ploche štadiónu Ondreja Nepelu v Bratislave, bol však odpoveďou na prvý spoločný zápas oboch tímov, ktorý sa konal 7. apríla v susednom Poľsku, presnejšie v Nowom Targu. Tím MMKS Podhale Nowy Targ vtedy na domácom ľade porazil diplomatov 6-3.

Keďže na domácom ľade tentokrát hrali diplomati, dalo sa čakať, že nedajú súperovi vydýchnuť a snaha vyhrať bude vysoká. Medzi oboma mužstvami už v prvom zápase vládla veľká rivalita, dal sa teda očakávať kvalitný zápas. Tak sa aj stalo a diplomati potešili publikum pekným víťazstvom.

Góly a asistencie: 6-2 (3-0)(1-2)(2-0)
Diplomats Pressburg: Filip Brincko (Kalináč, Hegely), Jozef Hrabina (Mikšík), Kristián Kraus (Kalináč, Hegely), Filip Winkler, Samuel Porupčan (Winkler), Martin Kalináč (Brincko)
MMKS Podhale Nowy Targ: Matewl Michalski 2x (Zabotynski; Mrugala, Kondrashov),

Aktivita oboch tímov bola výrazná hneď od začiatku zápasu. Striedanie pásiem v prvých minútach bolo rýchle a dynamické, k čomu dopomohli aj individuálne prieniky poliakov, ktoré predvádzali už aj v prvom zápase. Tentokrát na nich však boli diplomati pripravení a gól z hokejok hostí nepadol. Koncom jedenástej minúty šiel na trestnú lavicu Podupnii za držanie a poskytol tak diplomatom šancu na otvorenie skóre, čo sa po Brinckovej strele podarilo minútu neskôr. O pár sekúnd na to však diplomatov poslal do oslabenia Karaba, ktorý si šiel odsedieť svoje dve minúty za podrazenie, pričom ho o chvíľu nasledoval Kraus za sekanie. Robustná obrana diplomatov však nepoľavila a hostia tak presilovku nevyužili. Tesne pred koncom 18. minúty sa opäť diplomatom podarilo zvýšiť skóre, kedy po prihrávke Mikšíka medzi kruhy skóroval Hrabina. v 19. minúte si za sekanie šiel sadnúť Brincko a aj napriek tlaku hostí sa v oslabení Krausovi po rýchlom protiútoku podarilo zvýšiť skóre na 3-0.

Začiatkom druhej tretiny sa za podrazenie šiel posadiť Michalski, ktorý si však túto chybu stihol v prvých desiatich minútach napraviť a po silnej strele z príklepu sa mu podarilo prekonať domáceho gólmana. Hra si stále držala vysoké tempo a diplomati si aj napriek náskoku nenechali priestor na zbytočné chyby. Zvýšiť skóre sa im znovu podarilo začiatkom 34. minúty, kedy po peknej individuálnej akcii skóroval Winkler. O minútu neskôr sa hostia znovu ukázali ako nebezpečný súper a znížili náskok diplomatov o jeden bod po góle Michalskeho. Do konca tretiny sa stav nezmenil a hráči tak na poslednú prestávku odchádzali za stavu 4-2.

Už na začiatku poslednej tretiny bolo jasné, že hráči oboch tímov začínajú byť unavení, no stále odhodlaní hrať naplno až do konca. Koncom druhej minúty odišiel na trestnú lavicu Paramonow, no domácim sa presilovku využiť nepodarilo.  O pár minút sa garde obrátilo a dve minúty získal za hrubosť Kraus. Opäť sa však opakoval scenár z konca prvej tretiny a diplomati z oslabenia zásluhou Porupčana zvýšili na 5-2. Posledný gól zápasu padol z hokejky Kalináča v 52. minúte. Napriek snahe  sa hosťom znížiť skóre nepodarilo a zápas tak skončil víťazne pre domácich so skóre 6-2.

Text: Bc. Michal Goga