Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Diplomati v poslednom zápase sezóny skvelo vyhrali nad UTB Zlín

Pre tím Diplomats Pressburg bol nadchádzajúci zápas posledným v tohtoročnej sezóne, pričom sa odohral v hlavnom hokejovom stánku v Bratislave, na štadióne O. Nepelu. Úvodom podujatia početnú divácku kulisu bavili krasokorčuliaky zo školy krasokorčuľovania Jumping Joe. Po úvodných príhovoroch na ľad nastúpili hokejisti obocho mužstiev a vypočuli si národné hymny, ktoré odspievala speváčka Misha. Nasledovalo slávnostné buly z rúk pána Vladimíra Skalského a zápas tak mohol začať.

Góly a asistencie:
Diplomats Pressburg – Michal Kojda, Kristián Kraus
UTB Zlín – Radek Holík (Sedláček)

Úvodná minúta zápasu bola na oboch stranách pomalšia. Ako prvým sa podarilo dostať sa do  tempa hosťom zo Zlína, ktorým sa darilo udržať si útočné pásmo pomerne dlhú dobu. Založenie úspešného útoku im nevychádzalo ani napriek pekným príhrávkam spoza brány, v štvrtej minúte sa však hosťujúcemu Holíkovi podarilo po prihrávke Sedláčka vsietiť prvý gól zápasu. Za stavu 0-1 Diplomati konečne začali presúvať hru mimo svoje obrané pásmo. V zápätí prišlo aj prvé vylúčenie, kedy si po hre so zdvihnutou hokejkou šiel na trestnú lavicu posedieť Sedláček. Tomu prišiel tesne pred koncom jeho osobného trestu robiť spoločnosť Vaněk. Štyri minúty hry v početnej prevahe však Diplomati neboli schopní využit. Posledných päť minút prvej tretiny bol tlak hostí nepoľavujúci, skórovať sa im však už nepodarilo. Hráči tak do šatne po prvej tretine odchádzali za stavu 0-1.

Prvý gól zápasu z hokejky Holíka

Od prvej sekundy druhej tretiny hrali Diplomati v oslabení vďaka Hudcovského hre so zdvihnutou hokejkou. Technická hra Zlína však nepriniesla v tejto presilovke žiadne ovocie, avšak pokračovala aj po skončení osobného trestu. Úspešne brániacim sa hosťom sa párkrát podarilo prejsť do útoku, no stroskotali na rovnako úspešnej obrane hostí. Nasledujúcich 10 minút hrali domáci takmer neustále v oslabení – najskôr si šiel za hákovanie sadnúť Podgorský, ktorého po uplynutí trestu vystriedali na trestnej lavici hneď dvaja domáci hráči, Cibulka a Kraus. Týchto dvoch napokon vystriedal dve minúty po ich treste Kojda. Hostia, ktorí síce domácich nenechali vydýchnuť a takmer dvojnásobne ich prestrieľali, neboli schopní skórovať. Do konca tretiny sa teda už stav nezmenil.

Diplomati vkorčuľovali do poslednej tretiny a pokračovali v hre piatich proti štyrom, no nepodarilo sa im skórovať. Hoci tlak hostí nebol tak intenzívny ako v prvých dvoch tretinách, Diplomati sa nedokázali vyvarovať nedovoleným zákrokom. V štyridsiatej tretej minúte si za nedovolené bránenie šiel na trestnú lavicu oddýchnuť Burian. Aj keď v nevýhode, Diplomati boli zo začiatku schopní skórovať a po krásnej individuálnej akcii Kojdu tak vyrovnali stav stretnutia na 1-1. Pre Diplomatov veľmi dôležitý gól naštartoval obe mužstvá a hra sa opäť zrýchlila, čo vyústilo v zranenie hosťujúceho Vondrušky, ktorý po náraze do domáceho gólmana zostal ležať na ľade. Tak strávil viac ako minútu, no bol schopný sa postaviť a za pomoci spoluhráčov odkorčuľovať z plochy, mieriac do šatne. Diplomati boli do konca tretiny ako na koni a darilo sa im úspešne držať si puk na hokejkách v strednom a útočnom pásme. To nakoniec vyústilo do  individuálnej gólovej šance Krausa, ktorý švihovou strelou úspešne prekonal gólmana hostí a za ovácií fanúšikov tak zvýšil skóre na 2-1. Unavení hostia, aj napriek powerplay a veľkému tlaku v poslednej minúte, však už dorovnať nedokázali. Diplomati tak po ťažkom boji krásne zvíťazili 2-1.

Gól na 1-1 po akcii Kojdu

Ocenenia hráčov
Najproduktívnejší hráč – Vladimír Hegely
Najužitočnejší hráč – Martin Just
Najväčší prínos pre tím – Igor Karaba

Vyjadrenia trénerov
Roman Varga, tréner Diplomats Pressburg: „Na zápas sme nastúpili s tým, že ideme vyhrať, dodržovali sme si čo sme povedali a až na pár individuálnych chýb si myslím, že to bolo výborné. Chalani do toho dali srdce, čo sa nakoniec odzrkadlilo na konečnom výsledku.“

Radim Zbranek, tréner UTB Zlín: „Vedeli sme, že je to posledný zápas ich sezóny, pre nás to bol posledný zápas snáď základnej časti. Dúfame že sa aj napriek dnešnej prehre dostaneme do play off podľa plánu. V dnešnom zápase sme mali mnoho šancí, no šťastie dnes nestálo pri nás, zatiaľ čo pri súperovi hej. Dali jeden gól navyše, tak to dopadlo tak ako to dopadlo. “

Text: Bc. Michal Goga