Diplomati v poslednom domácom zápase proti Gladiátorom víťazne.

Po sérií prehier sa domácim Diplomatom podarilo konečne bodovať naplno, keď si dokázali poradiť s gladiátormi z Trenčína pomerne hladko 5:1. Podrobnejší priebeh stretnutia nájdete v článku.

Diplomats Pressburg – Gladiators Trenčín 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Brincko (Holeš), 10. Kučera (Harakal), 20. Karaba (Faktor, Kučera), 48. Loydl (Hegely, Kraus), Holeš (Mucha, Karaba) – 27. Zemko (Haščič)

Rozhodcovia: Uličný- Olle, Šotek

Vylúčenia: 4:5, Presilovky: 1:1, Oslabenia 0:0, Počet striel: 43:27

Diplomats Pressburg: Pardubský- Loyd, Múčka, Brincko, Just, Karaba, Studený, Turan – Zvara, Hegely, Kraus, Winkler, Mucha, Holeš, Kučera, Faktor, Harakal

Gladiators Trenčín: Trandžík (Stuhl)- Smolka, Haluška, Okuliar, Zemko, Matejka, Kopunec, Zvara, Feranec, Dilkov, Varga, Vystavil, Haščič, Sanna, Hajský, Vardžak, Kollárik

Bratislavčania hneď od úvodu stretnutia chytili opraty zápasu do svojich rúk a v prvom striedaní mohli po pekných akciách skórovať Kraus a po ňom Zvara, keď im pripravil šancu Hegely. Trenčania sa k vážnejšej príležitosti dostali až v piatej minúte, keď dusili domácich dlhší čas v ich obrannom pásme, no Pardubský  zatvoril svoju svätyňu a nedal hosťom šancu. Otvoriť skóre duelu sa podarilo Brinckovi v ôsmej minúte, keď sa z ničoho nič ocitol pred bránkou Trandžíka, kde ho našiel Holeš. Jedna nula na svetelnej tabuly nesvietilo dlho, lebo hneď nasledujúce striedanie sa po buly v obrannom pásme domácich k odrazenému puku dostal liptovský rodák v drese diplomatov Kučera, ktorý zobral zodpovednosť na vlastné plecia a situáciu dva na jedna zakončil gólovou strelou nad lapačku. Gladiátori sa dokázali spamätať a vyrobili si niekoľko sľubných príležitostí, no pozorný gólman v drese diplomatov im nedal šancu na zmenu skóre. V čase 16:45 si išiel za podrazenie na trestnú lavicu sadnúť hosťujúci Matejka, no domáci sa po peknej presilovke nedokázali presadiť. Ako sa to robí im ukázal Karaba, keď ďelovkou od modrej čiary zvyšoval na tri nula pri vylúčení Vystavila deväť sekúnd pred koncom prvej časti hry.

V druhej tretine sa hra vyrovnala, a oba tímy si vytvorili niekoľko pekných šancí. Skóre vo svoj prospech dokázal zmeniť Zemko v početnej výhode o dvoch hráčov, keď mu nabíjal Haščič. Diplomati sa ale poučili z predchádzajúceho domáceho duelu s Prešovom a Trenčanov už do ničoho vážnejšieho v strednej časti hry nepustili, navyše ich bránku strážil výborne chytajúci Matej „Cico“ Pardubský. Práve naopak si dokázali vybojovať presilovú hru päť na tri, v ktorej si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí, ale trenčiansky brankár bol proti a stav zostal nezmenený. Frustrovaní Trenčania hru pritvrdili a po zákernom faule Feranca na Winklera sa počet hráčov na ľadovej ploche nemenil, aj napriek mele ktorá sa potom strhla. Nič vážnejšie sa do konca prostrednej časti hry nestalo a oba celky išli do šatní za stavu 3:1.

Od začiatku tretej tretiny Diplomati kontrolovali priebeh hry a hosťujúcich Trenčanov púšťali do pásma iba sporadicky. Premiérový gól v domácom drese zaznamenal Jakub Loydl, horúci ašpirant na pozvánku do univerzitného tímu Slovenska, ktorý do Diplomatov prišiel zo švédskeho Nacka HK. Takmer okamžite po Loydlovi skóroval Holeš ktorého pekne našiel Mucha a upravil tak na konečných 5:1. Za zmienku ešte stojí obrovské odhodlanie a charakter domáceho brankára Pardubského, ktorý musel posledných deväť minút stretnutia dochytať po tom ako mu zdravotná služba musela ošetriť vykĺbené rameno, keďže Diplomati nemali náhradného brankára.