Diplomati v mestskom derby víťazne. Bratislavčania sú stále v hre o prvú priečku pred playoff

Bratislavské derby Európskej univerzitnej hokejovej ligy sa skončilo pohodlným víťazstvom Diplomatov, keď si muži v kravatách dokázali poradiť s Kráľmi z Bratislavy rozdielom triedy 4:1.

Diplomats Pressburg – Paneuropa Kings 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly a asistencie:25. Lipovský (Kalináč, Rutkovský), 32. Lipovský (Kalináč), 42. Šimonič (Lipovský, Demo), 44. Lipovský (Šimonič) – 28. Takáč (Mašlanka, Ketner)

Vylúčenia: 2:2 na dve minúty, Presilové hry: 0:1, Oslabenia: 0:0, počet striel: 31:37

Rozhodcovia: Orolin M. – Crman F., Maškulka A.

Diplomats Pressburg: Neumann (Pravda) – Rutkovský, Múčka, Michalička, Loydl, Demo, Brincko – Kraus, Kalináč, Šimonič, Zvara, Mucha, Holeš, Šoltís, Guryča, Winkler, Lipovský,

Paneuropa Kings: Bohuš (Kolossov) – Kučera, Tarabík, Záviš, Naumov, Pribula, Ketner – Takáč, Kléma, Mašlanka, Čechovič, Klír, Bilik, Podgorski, Hubek, Hrbáčik, Kundrát, Mikeš, Jonášek

Začiatok stretnutia pohodlnému víťazstvu domácich veľmi nenapovedal. Po úvodnej tretine stretnutia sme boli svedkami opatrnej partie a tímy prevažne vyčkávali na to, s akou taktikou vyrukuje súper. V 3. minúte sa po chybe domácich na útočnej modrej čiare dostal do samostatného úniku Čechovič, ale svoj nájazd nedokázal premeniť. Ďalšie minúty priniesli prvú presilovú hru stretnutia, keď si za sekanie išiel na dve minúty posedieť na trestnú lavicu Mikeš. V tejto situácií zaujal len neplatný gól Diplomatov pre nedovolený kontakt s brankárom. Druhá polovica prvej tretiny priniesla zrýchlené tempo a veľmi dobrú šancu Lipovského, ktorému sa po naservírovaní puku od Brincka nepodarilo trafiť odkrytú bránku Bohuša. Nič vážnejšie sa už do konca prvej tretiny neudialo a mužstvá tak išli do šatní za nerozhodného stavu 0:0.

Prostredná časť zápasu priniesla prvý gólový zápis, keď sa domácim podarilo v 24. minúte dostať do prečíslenia tri na dva, po súhre s Kalináčom sa tentoraz Lipovský nemýlil, 1:0. Vedenie Diplomatov však netrvalo dlho, už o niekoľko minút po úvodnom góle bol za nedovolené bránenie vylúčený Brincko a prvú početnú výhodu Paneuropy dokázal využiť Takáč, keď dorazil Mašlankovu strelu za Neumannov chrbát. Králi za okamih mohli ísť do vedenia, ale nevídané prečíslenie traja proti brankárovi nedokázali zakončiť ani strelou medzi tri žrde. Heslo nedáš dostaneš sa potvrdilo a nastavený gólový trend druhej tretiny potvrdil po ukážkovo zahratom buly Kalináča opäť Lipovský. Druhá tretina ešte postupne priniesla šance Mikeša na strane hostí a Krausa na strane domácich, ale brankári si svoje svätyne postrážili.

Kto by čakal tlak od úvodu záverečnej dvadsať-minútovky v podaní hostí sa mýlil, pretože Lipovský sa tento krát postavil do role prihrávajúceho hráča a našiel osamoteného Šimoniča, ktorý nemal problém zasunúť puk do prázdnej brány a Diplomati tak odskočili hráčom Paneurópskej vysokej školy už na dva góly. To však nemuselo trvať dlho keby Neumann nevytiahol zázračný zákrok betónom na aktívneho Podgorského. Veľká chvíľa mladého Šimoniča prišla ešte v 43. minúte keď sa zmocnil puku za vlastnou bránou, nádherne sa zbavil dvoch hráčov súpera, prekorčuľoval celé ihrisko a naservíroval puk Lipovskému, ktorý potvrdil povesť strelca a zavŕšil svoj hettrik. Diplomati tak viedli rozdielom triedy a otrasení hostia si po tomto momente zobrali dokonca oddychový čas. Do dobrej šance sa ešte po peknej individuálnej akcii dostal hosťujúci Hrbáčik, no recept na spoľahlivého Neumanna nenašiel. Diplomati po zvyšok stretnutia kontrolovali tempo hry a Kráľov do ničoho vážnejšieho nepustili.

Najbližšie sa Bratislavčania predstavia opäť na domácom ľade 3. marca, keď privítajú Inžinierov z Prahy. Tým majú rozhodne čo vrátiť, pretože práve na pražskom ľade zaknihovali doteraz najhoršiu prehru v histórii klubu. Aj tento zápas si budete môcť vychutnať prostredníctvom priameho prenosu MC2.

Text: Igor Karaba