Diplomati s cennými bodmi. Bratislavčania zdolali ambicióznu Banskú Bystricu

Predposledný zápas základnej časti priniesol veľmi vyrovnaný duel. Domáci Diplomats Pressburg privítali na domácom ľade UMB Banskú Bystricu, ktorej rozhodne mali čo vrátiť. Bratislavčania chceli potvrdiť stúpajúcu formu pred vyraďovacou časťou, či sa im to podarilo sa už dočítate nižšie.

Diplomats Pressburg – UMB Banská Bystrica 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly a asistencie: 2.Krahulec, 6.Mucha (Kučera), 32.Kraus (Winkler, Hegely), 59.Mucha (Just) – 33.Mendel (Kandra, Šeliga), 54.Tenkel (Michalčík)

Vylúčenia: 4:4 na dve minúty navyše domáci Winkler osobný trest 10 minút, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 58:43

Rozhodcovia: R. Villeta – F. Crman, J. Michna

Diplomats Pressburg: Mega(Pravda) – Demo, Múčka, Rutkovský, Beliansky, Just, Loydl, Brincko – Kraus, Hegely, Winkler, Zvara, Krahulec, Holeš, Kučera, Mucha, Čáni, Podgorski, Šoltís

UMB Banská Bystrica: Korytár – Janečko, Michalčík, Bednarčík, Ferletjak, Šeliga, Kamzík, Brnčal, Kandra, Drmaj, Primus, Žáčik, Tenkel, Indrych, Nociar, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Od úvodu domáci na svojho súpera poriadne vybehli, s jednoznačným cieľom bodovať. Už v prvej minúte sa ocitol osamotený Kučera pred brankárom hostí, ktorý dokázal jeho pokus zneškodniť. V druhej minúte domáci dokázali otvoriť skóre, Krahulcov nahodený puk zapadol až do siete, 1:0. Bystričania boli rýchlym tempom evidentne zaskočení, a keď sa zdalo, že sa sily na ľade vyrovnávajú udreli Diplomati opäť. Tentoraz v prečíslení Kučera krásnou prihrávkou našiel Muchu, ktorý nekompromisne zavesil. Bystrické útoky končili väčšinou na dobre organizovanej obrane domácich, ktorá dokázala prekaziť viaceré sľubné pozície. V prvej časti vyslali Bratislavčania na hosťujúceho Korytára 25 pokusov a do šatne odchádzali s pohodlným dvojgólovým náskokom.

17192263_1835897920011285_6258476211253703890_o

Druhú časť začali lepšie hostia, už v prvej minúte pohrozil aktívny Mendel, brankár Mega ale dokázal jeho pokus zlikvidovať. Po úvodných minútach zavelil do útoku domáci Zvara, spomedzi kruhov ale brankára neprekonal. Nasledovala ďalšia šanca domácich, konkrétne kapitána Múčku, ktorého pokus dokázal Korytár vytlačiť. Hra sa prelievala zo strany na stranu a bolo sa skutočne na čo pozerať, zápasu nechýbalo nasadenie i tvrdé súboje v rámci pravidiel. Domáci dokázali na krátko odskočiť na rozdiel triedy, po skvelej práci Winklera zvýšil z nemožného uhla Kraus. Bystričania veľmi rýchlo zdvihli hlavy, už po minúte sa v skrumáži presadil Mendel. Prostredná časť rozhodne ponúkla divákom atraktívny hokej, brankári zamedzili viacerým sľubným šanciam oboch mužstiev.

17192650_1835898336677910_3997126143853696418_o

Posledná dvadsaťminútovka sľubovala rozuzlenie zaujímavého stretnutia, oba celky hrali na hranici svojich možností. Domáci vedomí si svojho pohodlného náskoku, umne bránili stredné pásmo, Bystričania sa snažili prejsť cez pascu iba nahadzovaním pukov  priamo na brankára Megu. Zápas naberal na tempe a v štrnástej minúte sa hostia predsa len dočkali, nahodený puk od Michalčíka dorazil  za bezmocného Megu Tenkel, 3:2. Gól dodal zápasu ešte väčšie nasadenie a bojovnosť oboch celkov. Definitívnu ranu zasadil hosťom až minútu pred koncom dvojgólový strelec Mucha, ktorý po prihrávke Justa ušiel obrane a bekhendovou kľučkou spečatil víťazstvo. Zápas rozhodne patril medzi nadpriemerné kúsky, diváci, ktorí prišli na zimný štadión rozhodne nemuseli ľutovať. Obe mužstvá predviedli výborné výkony, rozhodla disciplína domácich a dodržiavanie herného sytému. Pevne veríme, že podobné stretnutia uvidíme v Európskej univerzitnej hokejovej lige čoraz častejšie.

Autor: Jakub Sudek