Diplomati odštartovali sezónu úspešným domácim zápasom.

Ďalšia sezóna Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy dorazila aj do hlavného mesta Slovenskej republiky. Domáci Diplomats Pressburg privítali hostí z Techniky Praha. Hostia hrali druhý zápas za dva dni a hráči Diplomatov chceli tento fakt využiť na plný bodový zápis.

Diplomats Pressburg – Technika Praha 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly a asistencie:  26. Kovácsik (Zvara), 53. Faktor, 57. Kraus (Demo, Zvara), 58. Zvara (Brincko) – 41. Kratochvíl (Fiala)

Vylúčenia: 4:3 na dve minúty, vyšší trest pre Hlaváča päť minút + VT, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, počet striel: 31:36

Rozhodci: K. Valko – M. Poláčik, Vacula A.

Diplomats Pressburg: Pravda – Demo, Kovácsik, Múčka, Brincko, Karaba, Just – Čáni, Podgorski, Kraus, Faktor, Mucha, Zvara, Winkler, Hegely, Holeš.

Technika Praha: Matuna– Kuruc, Janoušek, Pelc, Tobola, Hyršl, Urbánek, Polák, Pálka, Kratochvíl, Popek, Nejdl, Herna, Hlaváč, Bazgier, Sem, Fiala, Hudek, Klement, Štepánek, Kopečný

Domáci sa od úvodu tlačili do útočného pásma, obrana hostí však úspešne odolávala. V tretej minúte domácu snahu prerušila hra v oslabení, hráči Techniky vážnejšie domáceho brankára Pravdu nepreverili. Po úspešnom ubránení oslabenia hráči z Bratislavy opäť pridali na obrátkach, nebezpečne strieľal Mucha, brankár jeho pokus zneškodnil. O pár sekúnd neskôr dobre zapracoval domáci Holeš nabil opäť Muchovi, brankár hostí bol na mieste. Na konci siedmej minúty hostia nebezpečne faulovali obrancu Múčku, hlavný arbiter hráčovi z Prahy udelil trest do konca zápasu a rysovala sa zaujímavá početná výhoda domácich. V dlhej presilovke si miestami hráči vytvorili tlak ale vážnejšie brankára nedokázali ohroziť. Koniec tretiny patril hráčom Diplomatov v priebehu niekoľkých sekúnd pálil z prvej obranca Brincko, prvý pokus skončil na výstroji brankára, druhý na konštrukcii bránky. Oba celky tak išli do šatní sa nerozhodného stavu, 0:0.

Prostredná časť začala veľmi vlažne, množstvo nepresností na oboch stranách spôsobili časté prerušenia a kúskovanie hry. K slovu sa až v piatej minúte dostali hostia z Prahy, nádejné prečíslenie troch proti jednému však gólom zakončiť nedokázali. O pár sekúnd udreli domáci, presadil sa obranca Kováčik. Hráči Techniky sa tlačili pred domáceho brankára a ťažili najmä zo skrumáží v bránkovisku. V štrnástej minúte sa do sľubnej šance dostal hosťujúci Urbánek, domáca obrana na čele s Pravdom jeho pokus zastavila. Krátko pred koncom tretiny sa do zaujímavej pozície dostal Zvara, z bezprostrednej blízkosti brankára neprekonal. V úplnom závere sa ešte rysovalo nádejné prečíslenie domácich, obranca sa položil na ľad a prihrávku v poslednej chvíli zablokoval. Diplomati si po druhej tretine tak odniesli do šatne jednogólový náskok.

Do poslednej časti hostia doslova vleteli a už na konci prvej minúty dokázali vyrovnať. Obranca nahodil puk smerom na bránku a po úpornej snahe nakoniec hosťujúci Kratochvíl pretlačil puk za bezmocného Pravdu, 1:1. Hra sa po góle prelievala zo strany na stranu, obe mužstvá sa snažili prikloniť misky váh na svoju stranu. Za domácich bol veľmi aktívny Podgorski spoločne so Zvarom, svoje šance však nepremenili. Spomedzi pražských hráčov bol počas zápasu najaktívnejší Kopečný. Na konci trinástej minúty prenikol stredným pásmom Faktor, obrana hostí ho dokázala vytlačiť až k mantinelu ale svojou prekvapivou strelou dostal domácich opäť do vedenia. Následné minúty patrili hráčom Techniky, ktorí svoju snahu aj dokázali pretaviť na gól, po porade rozhodcov však tento zásah hlavný arbiter neuznal pre umýselné kopnutie puku korčuľou. Pozorná obrana domácich eliminovala všetky snahy pražských hráčov priblížiť sa k Pravdovi, ktorý celý zápas pôsobil mimoriadne pokojne. Hostia začali útočiť so všetkými hráčmi, čo dokázal využiť tri minúty pred koncom domáci kapitán Kraus. Diplomati udržiavali hru v strednom pásme a hostí k ničomu vážnejšiemu nepúšťali. V samotnom závere sa ešte dokázal presadiť Zvara a spečatil tak konečný výsledok na 4:1 pre domácich, ktorí si pripísali plný bodový zápis a úspešný štart do nového ročníka.

Autor: Jakub Sudek