Diplomati ani v odvete neprekonali súperov z Poľska

Nováčik ligy PPWSZ Podhale Nowy Targ to hokejistom protokolu natrel aj v odvetnom zápase, pričom im nedovolil skórovať ani raz. Prvýkrát ich prekvapil ešte začiatkom októbra pri prvom ligovom stretnutí. Diplomati si tak zúžili svoj náskok na štvrtom mieste v tabuľke iba na jeden bod.

Diplomats Pressburg – PPWSZ Podhale Nowy Targ (0:1, 0:0, 0:3)

Góly a asistencie: 11. Polinin (Svitac, Alimov), 48. Kondrashov, 54. Siuty (Alimov), 57. Alimov (Svitac)

Vylúčení: 3:6 na dve minúty, presilové hry 1:0, oslabenia 0:0, strely na bránu: 36:18

Rozhodovali: Bucharík – Poláčik, Ziolkovský

Diplomats Pressburg: Turák – Studený, Burian, Just, Vizváry, Brincko, Rutkovský – Hudcovský, Holeš, Hegely, Mikšík, Turan, Čáni, Kraus, Mucha, Winkler, Mučka, Lokaj;

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Murashov – Latiuk, Katin, Polinin, Habura, Zamarlik– Bashirov, Brynkus, Paramonov, Alimov, Panczakiewicz, Siuty, Kondrashov, Svitac, Olchawsky, Kochetkov, Kurbatov, Uglov, Maximovich, Wolski;

V úvode prvej tretiny sa ako prví pokúsili otvoriť skóre domáci hráči. Tým sa pomerne darilo udržiavať sa v útočnom pásme, no brankára sa im nepodarilo prekonať ani počas početnej prevahy. Tú naopak v jedenástej minúte využili hráči tímu Podhale, keď s výhodou o dvoch hráčov úspešne zakončil útočnú formáciu Polinin po prihrávke Svitaca. Diplomati sa ešte niekoľkokrát dostali do šance, ale ani po presilovke na konci tretiny skóre nezmenili.

Po výmene strán zápas pokračoval v druhej tretine, ktorá toľko žiadanú zmenu v prevahe nepriniesla. Domácim hráčom sa nedarilo úspešne zakončiť svoj útok a narážali na nepriestrelné betóny poľského brankára. V jeho tíme dominovala typická ruská hokejová škola a hráči sa prejavovali najmä korčuliarsky. Nevyužité presilovky na obidvoch stranách postrážili brankári oboch tímov, ktorí predvádzali skvelé zákroky. Tesne pred koncom tretiny sa ešte o zakončenie pokúsila útočná formácia Diplomatov, ktorá však taktiež nepriniesla žiaden úspech.

Rozhodujúca časť zápasu opäť začala aktivitou domáceho tímu v útočnom pásme, no súper sa dokázal rýchlo presunúť s pukom na opačnú stranu ihriska. V 48. minúte zápasu využil Kondrashov chybu v obrane Diplomatov a v sólovej akcii zvyšoval skóre hostí. Šanca na zvrat v zápase prišla iba o dve minúty neskôr, keď sa zásluhou Bashirova dostali zverenci Romana Vargu do prevahy o dvoch hráčov, no strely Rutkovského z modrej sa nikomu nepodarilo úspešne doraziť. Po tejto premrhanej šanci sa k slovu dostali hráči Nowého Targu a Siuty po prihrávke Alimova prekvapil rýchlou strelou ponad brankárove rameno. Do šance znížiť skóre sa ešte dostal Winkler, ktorý ale prázdnu bránu minul. Posledný klinec do rakvy pribil Alimov, ktorý po prihrávke Svitaca potvrdil frázu “nedáš, dostaneš“.

12633142_10206815221717087_1804178017_o (1)

Text: Šimon Vincze