DEMOLICE! Střelecký koncert Engineers, třetím Diplomatům nasypali 10 gólů!

Fanoušci Engineers byli ve středu na Hvězdě svědky dalšího parádního představení domácích hráčů. Ve svém sedmém zápase letošního ročníku Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL) na svém ledě doslova rozstříleli tým Diplomatů z Bratislavy, třetí tým průběžného pořadí ligy. Na světelné tabuli svítilo po 60 minutách jednoznačné skóre 10:1! V tabulce tak znovu poskočili o 2 příčky výše a přiblížili se čelu tabulky EUHL. Střelecky se znovu dařilo prvním dvěma formacím a tým podpořil bezchybným výkonem brankář Cvrček.

Branky: 17. Hyršl, 19. Ujfaluši (Kratochvíl), 20. Herna (Hyršl), 37. Dulovec (Kratochvíl, Ujfaluši), 39. Heža (Klement, Hyršl), 47. Vostracký (Sem, Ujfaluší), 55. Ujfaluší, 55. Suda (Heža), 60. Hyršl (Heža), 60. Veber (Potocký) – 33. Šimonič (Mucha, Just)

Střely: 35: 26

Vyloučení: 3:8, navíc Rutkovský (DIP) 2+10 min (NESP); Múčka (DIP) 5+OK (NESP); Využití: 2:0

Diváci: 90

Engineers Prague: Cvrček (Konečný) – Sem, Vostracký, Klement, Herna, Janásek, Žáček, Oravec, Sekera – Dulovec, Ujfaluši, Kratochvíl, Heža, Hyršl, Suda, Veber, Zdvořáček, Kopečný, Polyanychka, Fiala, Potocký

Diplomats Pressburg: Somoší (54. Hoza) – Rutkovský, Kalináč, Winkler, Loyd, Hajský, Kraus,Holeš, Múčka, Krahulec,Šimičák, Šimonič, Guryča, Mucha, Just, Lipovský

Středeční zápas Engineerů s bratislavským týmem Diplomats Pressburg se nesl ve znamení Movemberu. Hráči na obou stranách na led vyběhli se slušivými kníry. A netradiční ozdoby přinesly štěstí především domácím borcům, deset gólů v síti hostů mluví za vše. Letmý pohled na výsledek ale může klamat, zápas totiž neměl po celou dobu tak jednoznačný průběh.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla od začátku pohledný hokej s množstvím gólových šancí na obou stranách. Engineers hrozili především z kombinací v útočném pásmu, hosté naopak využívali propadávání domácích obránců a vyráželi do nebezpečných přečíslení. Ani jedno z nich ale nedokázali gólově využít, což se pro další průběh zápasu ukázalo jako rozhodující. Hlavní postavou úvodu zápasu byl domácí brankář Dominik Cvrček, který předvedl několik fantastických zákroků a podržel svůj tým. Ten se mu odvděčil v závěru třetiny a to hned třikrát! Nejprve poslal Engineers do vedení v 17. minutě Adam HYRŠL, po jehož dorážce se puk odrazil od obránce a doputoval až za brankovou čáru – 1:0. Rozpoutal tak střelecké závody první a druhé lajny domácích. Hned v zápětí, totiž skóroval Petr UJFALUŠI, kterému ideální palebnou pozici mezi kruhy připravil Jirka Kratochvíl – 2:0. V poslední minutě navíc domácí přidali ještě třetí gól – Marek HERNA po zachycení rozehrávky hostů střílel z mezikruží, jeho střelu sice zblokoval shluk hráčů před bránou, ale obránce domácích se dostal k dorážce a poslal Engineers do tříbrankového vedení. Do šaten tak odcházeli spokojenější Pražané, kteří si snad ani nemohli představovat lepší začátek zápasu proti třetímu týmu tabulky.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s vědomím, že již nemají co ztratit. A bylo to na ledě vidět. Domácí Ujfaluši sice hned v úvodních vteřinách nastřelil tyč, ale další šance přicházely spíše na druhé straně. Tam ale Diplomaté dlouho naráželi na bezchybného Cvrčka. Vstřeleného gólu se tak dočkali až ve 33. minutě, kdy se v přesilovce z prosadil Šimonič. To bylo poprvé a naposledy, kdy Diplomaté měli v zápase důvod k radost. Domácí totiž všechny jejich naděje na zdramatizování zápasu rázně utnuli dvěma góly v závěru třetiny. Ve 37. minutě přihrával před branku Kratochvíl a Martin DULOVEC z první poslal puk do šibenice. O dvě minuty později vyhrál Hyršl buly přesně na Klementa, ten vystřelil a jeho pokus ještě mimo dosah brankáře Somošiho tečoval Olda HEŽA. Po druhé třetině tak domácí vedli 5:1.

Závěrečná perioda už byla jasně v režii domácích. Z průběhu zápasu frustrovaní hosté sice stále měli dobré příležitosti ke skórování, Cvrčka ale překonat nedokázali. A když už to vypadalo, že domácí brankář nemůže mít proti střele z hokejky jednoho z Diplomatů šanci, zaskočil za něj obětavým zákrokem některý z obránců. Škoda, že hráčůmnepočítáme Radegast Index.. Na druhé straně naopak pokračovaly střelecké dostihy prvních dvou formací Engineers. Gólový účet třetí třetiny otevřel střelou od modré Pepa VOSTRACKÝ, svůj druhý gól v zápase přidal Petr UJFALUŠI, pozadu nezůstal ani zatím nejlepší střelec domácích Martin SUDA, který v 55. minutě zvyšoval na 8:1.

Stadionem se v tu chvíli ozývalo skandování fanoušků DESET! DESET! A Engineers se svým příznivcům odvděčili dokonale. V poslední minutě nejprve přesně pálil další dvougólový střelec v zápase Olda HEŽA a neuvěřitelných 7 sekund před koncem dokonal debakl desátým gólem Jirka VEBER. Byl to navíc jediný gól Engineers, který vstřelil hráč z jiné než první nebo druhé pětky.

Vzhledem k vyrovnaným vzájemným zápasům z minulých sezón nejspíš nikdo nečekal, že Engineers vyprovodí Diplomaty desetigólovým přídělem. Ale EUHL je nevyzpytatelná a znovu se potvrdilo známé hokejové heslo, že každý zápas je jiný. Co tento výsledek znamená pro další vývoj základní části? Engineers vyhráli potřetí v řadě a posunuli se na 4. místo , odkud dýchají na záda právě slovenskému týmu. Stejný počet bodů jako pražský tým (14) má také další zástupce Bratislavy, Paneuropa KINGS. A právě tento celek bude příštím soupeřem Engineers.

Utkání s KINGS se odehraje ve středu 29. listopadu tradičně od 18:00 na Hvězdě!

Tak nezapomeňte dorazit a sledujte oficiální FB událost!

Autor: Marek Herna