Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Čtvrtfinále: UK se ujímá vedení výhrou 3:2 v prodloužení

Čtvrtfinále Play-Off Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) odstartovalo pro domácí Engineers Prague zápasem s UK Praha. Engineers toužili po odplatě za poslední zápas základní části, kdy UK zvítězilo 9:7. Tentokrát se taková přestřelka nekonala. UK sice vedlo 2:0, Engineers ale dokázali vyrovnat 4s před koncem! V prodloužení se nakonec štěstí přiklonilo ke Karlovce. Série pokračuje druhým zápasem v úterý od 18h.

Branky a asistence: 14. Slánský (Kasala, Bartoš), 20. Pulkrab (Slavíček, Krudenc), 64. Krudenc (Slavíček) – 51. Suda, 60. Ujfaluši

Střely: 24:42

Vyloučení: 6:4

Rozhodčí: Šťovíček, Výborný – Horažďovský, Žídek

Engineers Prague: Příhoda (Cvrček) – Zilcher, Janásek, Herna, Klement, Vostracký, Žáček, Ureš – Dulovec, Adam Hyršl, Suda, Vacek, Kratochvíl, Ujfaluši, Veber, Urbančík, Zdvořáček, Hlaváč, Fiala, Potocký

UK Praha: Karda (Hamalčík) – Knobloch, Baláž, Bartoš, Klinger, Kopica, Slavíček, Černý – Kukačka, Březák, Slánský, Kasala, Svoboda, Steklík, Pulkrab, Krudenc, Novák, Špičan, Veselý, Aleš Hyršl, Malý

Na opět slušně zaplněném stadionu Hvězdy Praha (423 diváků) se odehrálo další napínavé utkání a hlavně další pražské derby mezi Engineers a Karlovkou. První třetinu začaly oba týmy spíše opatrně, ale to se postupem času rychle změnilo. Po odchodu jednoho z domácích na trestnou lavici dostal tým UK výhodu přesilové hry, ve které ale domácí i přes spoustu šancí odolali. Výborně podržel především brankář Aleš Příhoda. Ve 13. minutě ale přišlo další vyloučení, po kterém první gól v utkání vstřelil SLÁNSKÝ za asistence Kasaly a Bartoše. Když už to vypadalo, že prvních dvacet minut skončí pouze jednobrankovým rozdílem, o slovo se v poslední půlminutě přihlásil PULKRAB a po nahrávkách Slavíčka a Krudence slavil druhý gól týmu UK. Engineers si tak do druhé třetiny přinášeli ztrátu dvou branek.

Druhá třetina byla podstatně útočnější a střelecky hojná na obou stranách. Gól ale ve výsledku nepadl ani jeden. Zpočátku měli šance především domácí, kdy například Dulovec nebo Klement nedokázali pokořit Kardu v brance UKáčka. Role se obrátily, ale ani hosté si neporadili s gólmanem Příhodou, který chytal fantastický zápas a držel naděje domácích na dobrý výsledek. Engineers měli poté další šance v přesilových hrách, v jednu chvíli hráli dokonce i přesilovku pět na tři, ale nedokázali se prosadit. Následně si Inženýři vykoledovali dvě vyloučení za sebou, ale také oni se s vypětím všech sil dokázali ubránit. V druhé třetině se skandující fanoušci gólu nedočkali a bohužel pro Engineers se stav nezměnil – 0:2.

Vygradovaná, ostrá, rychlá, útočná. Přesně taková byla třecí hrací perioda. Engineers moc dobře věděli, o co všechno jim jde a svou hru tomu přizpůsobili. Přidali na pohybu a začali týmu UK zatápět. Po tlaku v přesilové hře a perfektně ubráněnému oslabení se konečně rozvlnila síť i za Kardou. V 51. minutě zvedl Engineers sebevědomí Martin SUDA, který dotlačil do branky volný puk u levé tyčky. Jeho jméno se poté neúnavně neslo celým stadionem, kromě hráčů totiž 100% výkon předváděl i domácí kotel. V poslední desetiminutovce UK dobře bránilo a Engineers se dlouho nemohli dostat do šance, která by přinesla vyrovnání.  V posledních minutách dokonce odvolali brankáře Příhodu. K tomu byl navíc vyloučen Aleš Hyršl z UK a tuto výhodu nakonec domácí využili, i když na poslední chvíli. Čtyři vteřiny před koncem srovnal na 2:2 Petr UJFALUŠI po nádherné akci Vacka a především Dulovce, který zakončujícího střelce Ujfalušiho našel perfektní přihrávkou do prázdné branky. A historie se tak zopakovala – zápas šel do prodloužení, stejně jako v prvním vzájemném souboji sezóny.

Na začátku prodloužení hraného 3 na 3 skvěle podržel Engineers Příhoda skvělým zákrokem lapačkou po střele Hyršla. Ještě větší šanci měl poté domácí Vacek, který jel sám na Kardu. Bohužel se neujala ani jeho klička, ani následné přečíslení 3 na 1. A znovu se ozvalo klasické – nedáš, dostaneš. O malou chvíli později se totiž v 64. minutě k puku dostal KRUDENC, který střelou zpoza obránce vstřelil vítězný gól. Konečné skóre tedy 2:3 v prodloužení.

Do třetice všeho dobrého? Další šanci udolat Karlovku budou mít Engineers v úterý 20. 3. v druhém zápase čtvrtfinálové série. V zápase musí bezpodmínečně zvítězit, jinak je čeká konec sezóny. Znovu se bude hrát na Hvězdě, si jen prohodí střídačky a domácími budou hráči Karlovky.