Cenné vítězství Akademiků

Po dlouhé domácí odmlce hostili plzeňští Akademici Gladiátory z Trenčína. Utkání začali lépe plzenští studenti, kteří byli hladoví po vítězství a po 7 minutách vedli 1:0 díky důrazu Daniela Svobody. Na hostech byla vidět únava z předešlého utkání v Praze. Úvod zápasu působil ospalým dojmem, pravděvpodobně díky studijnímu vytižení hráčů ve zkouškovém období, možná i kvůli menší divácké kulise, ale hlavně kvůli absenci domacího fanklubu, který doposud v každém utkání hlasitě podporoval svůj tým. Přesto domácí tým zvyšoval herní tlak a do kabin šel za stavu 2:0, když se v čase 15:26 trefila nová posila týmu Miroslav Dušek, který společně s Jakubem Faschingbauerem doplnil tým Akademiků.

Druhá třetina přinesla šance na obou stranách, avšak gól padl jen do branky hostů zásluhou Davida Fialy.

Do třetí třetiny vstoupil lépe hostujicí tým, který se začal probouzet a svůj tlak dokonali Gladiátoři ve 47.minutě, když jejich první gól zaznamenal Filip Okuliar. Poté hra začala nabírat na tempu a začalo se schylovat k dramatu. Když využil přesilovku hostů Broska vypadalo to, že se diváci dočkají infarktového závěru. Naštěstí pro domací tým se ujala střela Jakuba Faschingbauera, která vrátila domacím klid do hokejek.

Bohužel závěr utkání hosté zjevně neunesli, když po sérii zbytečných faulů definitivně přišli o možnost zvratu v utkání. V poslední minutě se hřiště změnilo spíše na boxerský ring, když hosté naprosto nesmyslně faulovali domácího Kodýtka a po zbytečném krosčeku tak šel předčasně do kabin Erik Borbely a deset vteřin na to ho následoval Michal Marousek, který bez rukavic marně hledal soka na pěstní souboj, ale domací tým se nenechal vyprovokovat a vše zvládl s ledovým klidem a grácií. Utkaní skončilo vítězstvím Akademiků 4:2, kteří si tak do tabulky připíší cenné 2 body.

autor: Filip Malota