Bystričania svoj prvý zápas na domácom ľade v novom roku zapečatili výhrou. Krynicu zdolali 6:1

UMB tím sa na svojom prvom zápase na domácom ľade v druhej polovici sezóny stretol so súpermi z Krynice. V stretnutí ktoré sa konalo 30.10.2016 rozstrieľal Poľský tím Academy 1928 KTH Krynica Bystričanov 8:2. UMB tím sa rozhodol túto prehru poľskému mužstvu vrátiť, no nečakali, že nakoniec  pošlú Poliakov domov takmer s nulou na ich gólovom konte. Počas prvých dvoch tretín uštedrili domáci súperom päť gólov. Až v tretej tretine sa hráčom z Krynice podarilo streliť svoj prvý a zároveň posledný gól zápasu. Z víťazstva sa teda tešilo domáce mužstvo – UMB Banská Bystrica.

UMB Banská Bystrica – Academy 1928 KTH Krynica 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistencie: 2. Brnčal, 11. Mendel (Brnčal), 14. Indrych (Brnčal, Kandra), 26.Kasanický (Mendel, Brnčal), 31. Tenkel (Kandra), 46. Brnčal (Kováčik, Rajčan) – 49. Yuzlenko (Smirnov, Alimov)

Vylúčení:7:7 na dve minúty

Rozhodovali: Jakubec Ľ. , Jakubec A. – Kováčik M.

UMB Banská Bystrica: Korytár, Malatinec – Tenkel, Janečko, Šeliga, Málus, Kamzík, Brnčal, Kandra, Primus, Majling, Žáčik, Ferletjak, Indrych, Nociar, Studený, Kováčik, Kasanický, Rajčan, Janák, Mendel, Koch

Academy 1928 KTH Krynica: Sizov, Bek – Muratov, Egorov, Polinin, Smirnov, Sokolovskiy, Latiuk, Bashirov, Chikida, Yuzlenko, Galushkia, Alferov, Lomaev, Dudkiewicz, Pomortsev, Krokosz, Alimov

16722684_719081451608028_500320004838251803_o

Prvú tretinu začal aktívnejšie domáci tím UMB. Už v 2. minúte otvoril skóre zápasu Brnčal svojou strelou spred bránkoviska. V 9. minúte sa na trestnú lavičku posadil Koch a Mužstvo z Krynice tak dostalo možnosť vyrovnať. Presilovku 5 na 4 však KTH nevyužilo. Následne sa UMB tím rozhodol opäť atakovať bránku súperov. Už skórujúci Brnčal predviedol krásnu prihrávku, ktorú dorazil Mendel priamou strelou do pravého rohu bránky. Skóre naklonené Bystričanom 2:0 však znova vzrástlo v 14. minúte počas oslabenia 5 na 4, keď Poliaci dopustili chybu v defenzíve. Cloniaci hráč KTH zabránil svojmu brankárovi vo výhľade. Situáciu tak využil Mendel a puk zavesil do ľavého rohu bránky, čím zaručil svojmu tímu trojgólový náskok.

Domáci tím pokračoval vo svojom tempe aj v druhej tretine. Väčšina zápasu sa odohrávala v obrannom pásme súperov. UMB tím poriadne potrápil brankára KTH. Od modrej vypálil puk Kamzík, no štvrtý gól neprišiel. Napriek tomu Bystričania neprestávali vyvíjať tlak na súperov. Mužstvo z Krynice sa pokúsilo presunúť hru do útočného pásma, no puk predsa len skončil na hokejkách UMB tímu. Domáci následne roztočili pred  bránkou súperov kolotoč, ktorý v 26. minúte uzavrel Kasanický. Štvrtý gól hráčov z Krynice naštartoval, no strely gólmana UMB tímu Korytára míňali. Po šarvátke, ktorá po tomto neúspechu poľského tímu nastala sa na trestné lavice dostal Yuzlenko a Tenkel. Po skončení trestu naštartovaný Tenkel doslova vyletel z trestnej lavice a po Kandrovej asistencii priamo vypálil na súperovú bránku. Úspešnou gólovou strelou sa zaslúžil o vzrast skóre pre svoj tím 5:0.

Aj začiatok tretej tretiny sa niesol v znamení domáceho tímu. V 46 minúte sa Bystričania dostali do prečíslenia traja na dvoch, ktoré zakončil Brnčal. O tri minúty na to mu však na gól odpovedal Yuzlenko a postaral sa o zníženie stavu na 6:1. Stav stretnutia sa do konca tretiny nezmenil. Víťazstvo si tak vychutnal domáci tím UMB 6:1.