Budapešť nekompromisně vyloupila Shields

University Shields Olomouc – Hokiklub Budapest 2:9 (1:2, 2:4, 2:9)

University Shields Olomouc: Molnár (50:40 Horváth) – Tománek, Svozílek, Liška, Cios, Kutáč – Janošek, Nevřela, Cach, Siegel, Rýpar, Skopal, Lainka, Matuška, Kočiřík, Horák

Hokiklub Budapest: Gadácsi (Hajek) – Szécsi, Vilmos, Wéber, Sándorffy, Halászik, Dorner, Zavalniuk – Vajda T., Egyed, Vajda Z., Horváth, Jászai, Godó, Dobry, Szopos, Karda, Gyurgyev, Szűcs

Rozhodčí: Dufka – Pavel, Skokánek

Vyloučení: 6:3 (v minutách 12:6)

Střely:  20:34

Góly a asistence: 10:44 Nevřela (Kutáč), 34:21 Svozílek (Kočiřík, Horák) – 5:31 Szűcs (Wéber), 11:16 Godó (Egyed), 20:17 Szűcs (Zavalniuk, Egyed), 24:54 Jászai (Gyurgyev)), 46:28 Jászai (Horváth), 47:28 Szűcs (Egyed), 50:09 Egyed (Godó), 50:40 Gyurgyev (Szopos), 57:42 Horváth (Dobry)

PROSTĚJOV – Tentokrát na prostějovském ledě přivítali University Shields Olomouc hosty z Maďarska Hokiklub Budapest. Zápas sliboval nelítostnou bitvu o tři body, které by vítěze přiblížily k play off. Konečný výsledek však vypovídá o herní převaze hostujícího týmu, který si odvezl vysokou výhru.

Ihned po úvodním buly mohli jít domácí do vedení, když po rychlé akci po levém křídle trefili břevno za hostujícím brankářem Gadáscim. Poté se ale obraz třetiny, vlastně i celého zápasu, obrátil ve prospěch hostujícího Hokiklubu. Převaha Budapeště se poprvé statisticky projevila v čase 5:31, kdy si z rohu vybruslil Szűcs, který poprvé prostřelil domácího gólmana Molnára – 0:1. Tlak hostů v následujících minutách neustával. V čase 10:44 se však domácí osmělili, z čehož vyplynul vyrovnávací gól z hole Nevřely – 1:1. Vedení domácím nevydrželo ani minutu, kdy domácí nadšení utnul přesným zásahem Godó – 1:2. Těsné vedení hostům vydrželo do konce první třetiny.

Nástup do prostředního dějství domácím zmařil brzkým gólem hostující Szűcs – 1:3. I přes zlepšený výkon Shields byli maďarští hosté stále lepším týmem. Tuto herní převahu zužitkovali v čase 24:54, kdy Molnára překoval Jászai – 1:4. Domácím vykřesal jiskru naděje Svozílek, který využil přesilovou hru a od modré propálil budapešťského brankáře – 2:4. Zbytek druhé třetiny probíhal podle zajetého scénáře – aktivnější hosté přehrávali domácí tým, který se z ojedinělých šancí snažil dostat zpět do zápasu.

Třetí třetina se pro domácí tým proměnila v noční můru. Po nadějném vstupu a několika neproměněných šancích Shields se hosté rozstříleli a vyprovodili olomoucké pěti dalšími brankami. Postupně se prosadili Jászai, Szűcs, Egyed, Gyurgyev a Horváth. Konečné skóre tak pro domácí tým dopadlo hrozivě – 2:9.

Nejlepším hráčem domácích se stal Jiří Horák, na straně hostí si cenu za nejlepšího hráče týmu převzal Márk Egyed. Důležité body si po jednoznačném vítězství odváží Hokiklub Budapest, který si trochu vylepšil postavení v tabulce. Naopak domácí University Shields Olomouc budou mít co dělat, aby pro ně sezona neskončila neúspěchem.

TEXT + FOTO: Martin Michálek