Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Bratislava zažila najlepšiu reklamu na univerzitný hokej

14.11.2017 sa odohralo dlho očakávané derby medzi domácimi tímom Paneuropa KINGS a hosťujúcim tímom Diplomats Pressburg. Oba tímy mali zatiaľ 6 odohratých zápasov a umiestnenie v tabuľke len s jednobodovým rozdielom.

Paneuropa KINGS – Diplomats Pressburg

3:4 (2:1, 0:2, 1:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 9. Mašlanka (Galis, Kundrát), 12. Mašlanka, 58. Fabo (Mašlanka) – 20. Zvara (Loydl), 21. Loydl (Kalináč, Šimonič), 33. Zvara (Kalináč, Loydl), 63. Holeš

Vylúčenia: 4:6 (v 34. minúte Galis osobný trest 10 minút)

Počet striel: 31:22

Rozhodcovia: Richard Michna, Filip Crman, Adam Maškulka, Marián Olle

Paneuropa KINGS: Bohuš, Kolossov – Pribula, Tarabík, Ketner, Naumov, Bílik, Záviš, Kučera, Šotek – Mašlanka, Kundrát, Galis, Szabo, Halabrin, Fabo, Podgorski, Ligas, Gráčik, rivoš, Takáč, Čechovič

Diplomats Pressburg: Somoši, Pravda – Múčka, Rutkovský, Loydl, Demo, Michalička, Kuták, Šimičák, Just – Šimonič, Kalináč, Kraus, Lipovský, Mucha, Zvara, Winkler, Kojda, Guryča, Hajský, Holeš, Šoltís

Hneď od začiatku prvej minúty hráči oboch celkov ponúkli divákom rýchly a tvrdý hokej s niekoľkými gólovými šancami. V 9-tej minúte však šancu využil domáci Mašlanka, ktorý zachytil nahodený puk a strelou medzi betóny prekonal hosťujúceho brankára Somošiho. V 12-tej minúte Mašlanka nakorčuloval medzi kruhy a strelou zápästím opäť prekonal hosťujúceho Somošiho. V prvej tretine si domáci mali možnosť zahrať aj jednu presilovú hru, ktorá ostala nevyužitá. Dve sekundy pred koncom prvej tretiny hosťujúci hráč Zvara za asistencie Loydla znížil náskok domácich na 2:1.

Hosťujúci tím nastúpil do druhej tretiny s odhodlaním vyrovnať skóre, čo sa im aj podarilo hneď v prvej minúte, kedy Loydl vyrovnal skóre na 2:2. Táto tretina sa taktiež niesla v rýchlom tempe, no mierne agresívnejšom, čo sa odzrkadlilo v množstve vylúčení, kedy si oba kádre  mali možnosť zahrať 5 na 3. Túto výhodu využil tím Diplomats, po Kalináčovej prihrávke Zvara prekonal domáceho brankára Bohuša a tým dostal hostí do vedenia. Domáci Králi síce ponúknutú nadpočetnú výhodu nevyužili, no predviedli niekoľko pekných šancí.

Paneuropa Kings - Diplomats Pressburg

V tretej tretine domáci zvýšili svoje tempo, čo bolo určite spôsobené gólovou stratou. V prvých piatich minútach Králi dostávali hosťujúci tím pod tlak mnohými strelami na Somošiho, kedy zaznela aj konštrukcia bránky po nebezpečnej strele Ligasa. Aj po tejto šanci domáci neprestávali vyvíjať tlak a dostávali sa do množstva šancí, s ktorými si však dobre poradil Somoši. V 57-mej minúte si domáci vybojovali presilovú hru a tak mohli naďalej vyvíjať svoj nátlak, tak aby vyrovnali skóre, čo sa im aj podarilo. Po viacerých dobrých strelách, nakoniec za brankára Somošiho dostal puk Fabo a tak využil presilovú hru a skóre bolo vyrovnané na 3:3 tesne pred koncom tretej tretiny. Na konci tejto tretiny mali ešte hostia presilovú hru, ale domácim sa to s ľahkosťou podarilo ubrániť.

Do predĺženia hostia vstupovali v početnej výhode, čo však nedokázali využiť a hra pokračovala s tromi korčuliarmi na oboch stranách. V tretej minúte predĺženia sa po skrumáži pred domácim brankárom Bohušom, najlepšie zorientoval Holeš, ktorý dokázal skórovať a tak rozhodol o víťazstve hostí 4:3 po predĺžení.

Tréner Peter Kopecký (Paneuropa KINGS): „Prehrali sme, takže to mrzí človeka. Mužstvo ukázalo charakter a vôľu po tom, aby sa ten stav zvrátil. Vyrovnali sme to v podstate v posledných piatich minútach. Ja som rád, že mužstvo dokázalo v takom ťažkom zápase ukázať charakter, že sa mužstvo pobilo za výsledok dokonca a za to som hrdý. Bohužiaľ v predĺžení nám ten gól padol, pričom sme začiatok výborne ubránili pri hre 4 na 3. Myslel som, že to vezmeme do vlastných rúk, no bohužiaľ pred Bohušom sa udiala nejaká skrumáž, podrážanie a padol taký šťastnejší gól. Nakoniec by som sa chcel poďakovať všetkým fanúšikom na dnešnom zápase a skvelú atmosféru.“

Tréner Roman Varga (Diplomats Pressburg): „Vyhrali sme! Nehralo sa nám moc dobre, kdeže sme tam mali nejaký kŕč na začiatku, dostali sme tam dva góly a myslím si, že chalani boli z toho trošku hotoví. Ale som rád, že sme sa pozbierali, niečo sme si v kabíne povedali a padlo to na úrodnú pôdu. Určite rozoberieme ešte tento zápas a nie sme s výsledkom úplne spokojní, pretože myslím si, že sme mali na toho súpera a pripravovali sme sa zodpovedne, ale ako som už povedal, je to veľké ihrisko, niektorí chalani možno nikdy nezažili toľko ľudí na štadióne, predsa len hrá sa na veľkom ihrisku – na Slovane. To všetko na to pôsobí, ale myslím si, že sme to zvládli. To, čo sme nedokázali premeniť, sú niektoré presilové hry, na čom budeme pracovať.“