Autor hattricku Mendel a ani heroický Korytár nestačili. UMB Hockey Team prehral tesne v nájazdoch

Po prestávke sa na bystrickom ľade stretol domáci tím so súpermi Paneuropa Kings. Oba tieto tímy už mali istú vstupenku do play-off, no aj napriek tomu bojovali akoby išlo o všetko. Najprv sa zdalo, že si tri body domov odnesú súperi s veľkým prehľadom, no UMB Hockey Team sa čoskoro nabudil a ukázal svoju excelentnú hru. Po tretej tretine  postúpili tímy s remízou do predĺženia, v ktorom sa ani jednému tímu nepodarilo skórovať. Nasledujúce samostatné nájazdy priniesli kopec nervov, keď ani jedna strana nedokázal puk dostať do bránky. Až po 17 neúspešných strelách skóroval Čechovič, ktorý už na svoj gól nedostal od UMB Hockey Teamu odpoveď.

UMB Hockey Team – Paneuropa Kings 5:6 (0:3, 2:1, 3:1, 0:0)

Góly a asistencie:  29. Brnčal (Koch), 39. Mendel (Kandra, Kasanický), 48. Mendel (Kasanický), 55. Indrych (Tatár), 57. Mendel (Koch) – 1. Szabó (Pribula), 7. Čechovič, 14. Hrbáčik (Mikeš),40. Hrbáčik (Čechovič, Mikeš), 42. Hrbáčik (Mikeš, Naumov), SN 65. Čechovič

Vylúčenia: 5:3

Počet striel: 30:33

Rozhodcovia: Mĺkvy M. – Frimmel R., Konc D.

UMB Hockey Team – Korytár, Juraštík – Adamčík, Garay, Žáčik, Kandra, Kadlečík, Studený, Kasanický, Koch, Vydurek, Šeliga, Tatár, Kamzík, Primus, Majling, Sapár, Indrych, Novodomec, Janák, Brnčal, Mendel

Paneuropa KingsBohuš – Stanislav, Tarabík, Naumov, Pribula, Šotek, Lohyňa, Ketner, Takáč, Halabrín, Chachalák, Čechovič, Kléma, Bilik, Podgorski, Hubek, Hrbáčik, Mikeš, Kundrát, Szabó, Krivoš

Skóre na stretnutí dvoch úspešných mužstiev EUHL bolo otvorené hneď v priebehu prvej minúty. Rýchlou strelou do rohu bránky sa o gól zaslúžil Szabó. V 5.minúte sa vylučovalo na strane Kingov, čo povzbudilo domácich do akcie. Hráči domáceho tímu sa tak po celú presilovku zdržiavali pred bránkou Bohuša. Paneuropa sa však bránila veľmi dobre a nedovolila UMB Hockey Teamu vyrovnať. Po uplynutí trestu sa súperi hneď chopili šance. Po krásnej prihrávke cez celú ľadovú plochu sa o gól pokúsil Čechovič a to úspešne. V 7. minúte tak boli súperi v dvojgólovom vedení. Ďalšie vylúčenie priniesla aj 9. minúta. Tentokrát sa tresty rozdávali na strane UMB Hockey Teamu. Na trestné lavičky sa posadil Brnčal za seknutie. Domáce mužstvo svoju oslabovku zvládlo bez ujmy. Aj napriek obrovskej snahe UMB Hockey Teamu sa na ľadovej ploche preukazoval zdatnejšie tím súperov. Táto kvalita sa prejavila aj pri ďalšej gólovej akcii tohto mužstva. V 14.minúte sa na Korytára vrhla dvojica Kingov, Mikeš s asistenciou poslal Hrbáčika do samostatného úniku, v ktorom už Korytárovi nedal šancu zareagovať. Paneuropa tak viedla nad UMB 0:3. O minútu na to sa domáci dostali do výhody, keď sa súper vylúčil za hákovanie. Puk však nedokázali udržať na svojich hokejkách. Súperi predviedli veľmi kvalitnú hru v defenzíve. Nasledujúce minúty sa už stav stretnutia nezmenil, hráči odišli do šatní s výsledkom 0:3.

Do prvej polovice druhej tretiny sa skóre nezmenilo. UMB Hockey Team bojoval o to, aby znížil skóre, no hra sa presúvala raz na jednu, raz na druhú stranu. Fanúšikovia mali možnosť vidieť niekoľko pokusov o gólové akcie, žiaľ puk sa nedostal za chrbát ani jedného z gólmanov. Až 29. minúta konečne priniesla vytúžený gól pre UMB Hockey Team. Kto sa zaslúžil o prvý gól domácich nebolo hneď jasné, pretože puk sa dostal za Bohuša v poriadnej mele pred bránkoviskom. Rozhodcovia však nakoniec pripísali tento gól Brnčalovi a asistenciu si zapísal Koch. V 34.minúte sa pred gólmanom súperov opäť zhromaždili domáci a snažili sa pretlačiť puk za bránkovú čiaru no Bohuš tomuto tlaku nepodľahol. V 37.minúte sa domáci dostali do oslabovky za hákovanie. Paneuropa okamžite začala atakovať Korytára. UMB Hockey Team však robil všetko preto, aby sa súperi vo svojom útočnom pásme zdržiavali minimum času. Dokonca sa pár krát pokusili skórovať, no neúspešne. V 38. minúte prišlo ďalšie vylúčenie u súperov a tak sa mohli domáci tešiť na prichádzajúcu presilovku. A presne v tejto presilovke sa podarilo domácim opäť znížiť skóre na 2:3 vďaka Mendelovej úspešnej strele. Táto minúta priniesla okrem gólu domácich zranenie v mužstve Kingov. Po krátkej prestávke, pokým sa zranený hráč dostavil na striedačku, súperi okamžite odpovedali. Skóre 2:4 zariadil už skórujúci Hrbáčik.

Na začiatku tretej tretiny súperi pokračovali vo svojich úspešných gólových akciách. Skóre sa na strane Kingov zvýšilo na 2:5 vďaka Hrbáčkovmu hattricku presne v 42. minúte. Domáci opätovne znížili skóre v 48. minúte zásluhou Mendela, ktorý strieľal po Kasanického asistencii. V 50. minúte po vhodení buly pred bránkoviskom Bohuša sa na chvíľu fanúšikovia UMB Hockey Teamu postavili zo sedačiek, no Bohuš nádejnú strelu skomfiškoval. O minútu na to sa kvôli chybe dostali hráči UMB Hockey Teamu do oslabenia. Aj túto hru 5 na 4 domáci zvládli na výbornú. V 55.minúte svitla nádej pre UMB Hockey Team, keď jeho kapitán Indrych vykorčuľoval priamo na Bohuša. Aj napriek tomu že bol prenasledovaný dvojicou súperov, prestrelil gólmana priamou a rozhodnou strelou. 5 minút do konca zápasu bol stav stretnutia 4:5. Nasledujúce minúty sa domáci herne prebrali, a svojim výkonom prebrali aj všetkých fanúšikov. V 57.minúte sa o aplaus a obrovskú radosť zaslúžil Mendel, ktorý svojim hattrickom vyrovnal stav stretnutia na 5:5. Paneuropa si to následne po vhodení buly namierila priamo na Korytára. V ich pláne sa im pokúsil zabrániť jeden z hráčov UMB Hockey Teamu, však v rýchlosti neudržal balanc a skončil na ľade. Na Korytára tak išli v samostatnom úniku dvaja hráči Paneuropy. Heroický Korytár však neváhal a vykorčuľoval priamo na dvojicu hráčov a v strele im zabránil skôr, ako stihli vystreliť. Kedže tretia tretina skončila remízou, nasledovalo 5 minútové predĺženie 3 na 3.
Predĺženie pokračovalo presilovou hrou súperov 3 na 4. Domáci sa však v oslabení ubránili strelám. V 3.minúte predĺženia dobíjali do bránky puk domáci, no Bohuš svoj tím nesklamal. V nadstavenom čase bolo niekoľko šancí na obidvoch stranách no ani týchto 5 minút nestačilo na to, aby sa rozhodlo. Stretnutie pokračovalo samostatnými nájazdami. Po 17 neúspešných strelách oboch tímov nakoniec rozhodol Čechovič, keď ukážkovo zavesil puk do bránky Korytára. S tesnou prehrou 5:6 si nakoniec domáci tím nechal doma jeden bod.

„Bol to ťažký zápas, prvý v druhej časti, tie sú najťažšie, kým sa tím do toho dostane. Ten úvod sme samozrejme takýto nechceli, ale taký je hokej. Oni dali z troch šanci tri góly, nám to padnúť nechcelo. Musím povedať že ja som si bol istý, že minimálne vyrovnáme ten zápas. Ja som to na chalanoch videl, že dnes to tu nenecháme. Čo sa týka nájazdov, je to hop alebo trop. Bol som rád, že sme sa vrátili dva krát do zápasu, keď sme prehrávali o tri góly. Ukázali sme tú silu, ktorá nás zaujíma hlavne do play-off. Máme na to 5 týždňov, ktoré mienime celé zamerať na play-off. Určite sme chceli dnes tri body, no mohli sme mať aj nula a máme jeden. Ukázal sme tam tú silu, to srdce, že sme dokázali vyrovnať. Nejaké veci ešte skúšame, trénujeme. Máme ešte 5 týždňov nato aby sme tu formu doladili. Nikoho zasa nezaujíma nejaký bod, dva, v tomto zápase, ale ako uspejeme v play-off. Čo sa týka tých nájazdov, nie je to o šťastí, je to o malých detailoch. Náš gólman, tak ako aj súperov, nás skutočne podržal.“ (Lukáš Opáth – hlavný tréner a športový riaditeľ UMB Hockey Team)

„Moje mužstvo nastúpilo do zápasu veľmi dobre. Myslím si, že sme boli lepší v každej jednej hernej činnosti. Mrzí ma, že v týchto ťažších zápasoch máme výkyvy, že ku koncu spravíme jednu dve chyby a potom sa musíme trápiť do samostatných nájazdov. Posledné dva odohraté zápasy boli také slabšie, nechcem podceňovať súperov, ale presne takéto zápasy nám chýbali. Aj to, keď nás súper dostane pod tlak, takýchto zápasov by sme mali čo najviac odohrať. Tie samostatné nájazdy sme moc netrénovali. Chýbal nám kľud na hokejke, ani neviem v koľkej sérii sa to rozhodlo a vyhrali sme“. (Peter Kopecký – hlavný tréner Paneuropa Kings)

Autor článku: Barbora Plešavská

Autor foto: Čalfa z No_a_čO