Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Akademici si připisují první vítězství v roce 2016

Poslední den měsíce ledna čekal Akademiky první zápas Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) v roce 2016, do kterého vjeli na led pravou bruslí. Svého soupeře ze Slovenska, HK Slavia STU Bratislava, zdolali 10:2, a připisují si tak další vítězství a cenné tři body.

Akademici Plzeň – HK Slávia STU 10:2 (4:2; 4:0; 2:0)

Góly a asistence: 6. Dušek (Pondělík), 7. Rubeš, 10. Sequens (Škarka), 13. Blumentrit (Sequens), 29. Dušek (Červenka), 30. Faschingbauer (Polívka, Ingriš), 35. Blumentrit (Kašpar), 39. Škarka (Kašpar), 47. Dědič (Pondělík), 49. Faschingbauer (Polívka, Ingriš) – 11. Hajduk (Kanda, Bubica), 17. Gráčik (Sochor)

Vyloučení: 7:8 na dvě minuty, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:1, počet střel 17:40

Rozhodčí: G. Malá – J. Hucl, M. Hucl, J. Zimmermann

Akademici Plzeň: Smejkal (40. Šimůnková) – Blumentrit, Červenka, Fišer, Kašpar, Radouch – Dědič, Dušek, Franěk, Faschingbauer, Ingriš, Linhart, Pondělík, Rubeš, Sedláček, Sequens, Svoboda, Škarka

HK Slávia STU: Mega – Naumov, Meliška, Rendek, Rumun, Schmidt – Boroš, Bubica, Gráčik, Hajduk, Harakal‘, Kanda, Lichtner, Slavkov, Sochor

Domácí ihned ze začátku zápasu nasadili velmi rychlé tempo, které udržovali většinu první třetiny. Akademici aktivně napadali své soupeře, využívali jejich chyb k ohrožení brány, do šesté minuty však bezúspěšně. Ledy prolomila až dvojice Dušek, Pondělík. Pondělíkovi se podařilo vybojovat puk, který do brány dostal střelec prvního gólu zápasu, Miroslav Dušek. Skóre na 2:0 navýšil Rubeš, kterého soupeř trefil pukem do obličeje ve snaze vyhodit jej ze své obranné třetiny. Toto nahození však Rubeše nerozhodilo, puk si ponechal a v sedmé minutě ho dovezl až do brány. V desáté minutě se prosadil před bránou Sequens, od jehož čepele se puk dostal až za brankovou čáru soupeřů. Náskok domácích se rozhodl snížit Hajduk, který v jedenácté minutě prostřelil plzeňského golmana. Odpověď pro něj připravil Blumentrit v podobě čtvrté branky domácích. Poté, co Akademici během jejich přesilové hry obdrželi gól na 4:2, na ledě poněkud znervózněli, avšak radovat se z dalšího gólu soupeřům již nedovolili.

Ačkoliv během druhé třetiny neměli domácí puk pod kontrolou tak, jako v třetině první, podařilo se jim nastřílet čtyři branky a soupeři všechny pokusy o totéž překazit. Prvního gólu druhé části zápasu se opět ujal Dušek. Zanedlouho gólovou štafetu převzal Faschingbauer za asistence svých spoluhráčů Ingriše a Polívky. Kapitán týmu neváhal a využil mezery, kterou mu slovenský brankář odkryl. Na 7:2 poté navýšil Blumentrit. Hráči hostujícího týmu se snažili využít přesilovek či chyb svých soupeřů, avšak marně se pokoušeli dostat puk za záda gólmana, jenž střežil branku Akademiků. Škarkovi toto však v 39. minutě nedělalo žádný problém a puk z jeho hole putoval až do horního rohu soupeřovy branky. Během této třetiny se hra častěji přelévala z jednoho konce kluziště na druhé, ovšem na výsledku této třetiny to znát nebylo.

Hráčům slovenského týmu zbývalo posledních dvacet minut na to, aby ještě upravili dosavadní skóre. Šance se jim naskytla v podobě přesilové hry, avšak brankáře Akademiků se jim podařilo během oněch dvou minut ohrozit pouze jednou. Hokejisté Slávie však nepolevovali a tlačili soupeře do jeho obranného pásma. Navzdory jejich snaze jim však do sítě ve 47. minutě padl devátý gól, o který se tentokrát postaral Daniel Dědič. Slovenští se ještě mohli pokusit alespoň o kosmetickou úpravu výsledku, avšak po desátém gólu z dílny útočného tria Faschingbauer, Ingriš, Polívka, měli Akademici zápas opět ve své režii, stejně tak jako na začátku utkání. V posledních chvílích se hostující sice ještě rozhodli zabojovat, ale na výsledku už nic změnit nedokázali a zápas skončil za stavu 10:2.

Autor: Nikola Havelková

Autor fotografií: Martin Kurfiřt