Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Akademici rozstříleli Trenčín a berou první tři body.

Akademici z úvodního bratislavského tripu nepřivezli ani bod, s Paneuropa Kings prohráli těsně 3:4, s Pressburgem pak 3:6. S o to větší chutí dnes Plzeň nastoupila před domácími fanoušky. Trenčín sehrál první utkání doma s nováčkem z Olomouce, kterého převálcoval jednoznačně 7:1. Druhý duel sehrál v úterý proti mistrovskému UK Praha, jemuž podlehl 2:6. Na tento dvouzápasový trip Gladiátoři přijeli v okleštěné sestavě pouze se šestnácti hráči, v závěru už bylo vidět, že hostům docházejí síly. Akademici měli skvělý vstup do třetin. Hru po většinu času kontrolovali, měli více šancí a nakonec zvítězili vysoko 6:1.

Plzeň vstoupila do utkání nabuzena a prosadila se hned z prvního střídání! Václav Polívka předvedl dobrou práci u mantinelu, před brankou našel volného Jakuba Faschingbauera a plzeňský kapitán se už z dobré pozice nemýlil. Poté však byl vyloučen Jan Prokop a Gladiátoři mohli vyrovnat v přesilové hře. Tu sice domácí ubránili, ale ihned po ní se po rychlé kombinace prosadil z levého kruhu Filip Okuliar a bylo srovnáno. Netrvalo to však dlouho a znovu se prosadila elitní plzeňská formace. Ondřej Polívka vysunul krásnou přihrávkou do úniku Jana Setikovského, který výtečně vymíchal Dávida Páleše, do kabin tak šel šťastnější domácí celek.

Akademici měli snový vstup i do druhé části, znovu se prosadili hned v prvním střídání! Ondřej Polívka napálil puk na bránu, Páleš vyrazil jen před sebe a Jan Setikovský už měl z dorážky jednoduchou pozici. Druhá branka pro Setikovského, druhá asistence pro Ondřeje Polívku. Plzeň poté nevyužila dlouhou přesilovku pěti proti třem. To však nemuselo domácí mrzet, do konce druhé třetiny přidali ještě jednu branku. Ve 39. minutě Václav Polívka skvěle našel Petra Mainera, který se vracel z po odpykání dvouminutového trestu z lavice hanby a své sólo s přehledem proměnil kličkou do bekhendu – 4:1!

Ve třetí části se ještě Trenčín snažil o zázrak, ale všechny šance pochytal skvěle chytající Jakub Frček. O tom, že tři body zůstanou v Kooperativa aréně rozhodli Akademici v 52. minutě, kdy Faschingbauer výborně našel najíždějícího obránce Tomáše Blumentrita, jenž zakončil suverénně pod víko. Poté ještě mohl v oslabení snížit Richard Klír, který byl faulován v úniku a měl k dispozici trestné střílení. To však Frček zneškodnil výborným zákrokem. A tak se mohli domácí fanoušci radovat ještě jednou, když Strmiska zavezl kotouč do pásma, Hřebík přihrál před branku a Matěj Polata prostřelil gólmana Gladiátorů mezi betony, první branka pro Polatu v Akademickém dresu! Další gól už nepadl, Akademici se tak radují z vítězství 6:1 a do tabulky připisují první tři body! Klíčovými plzeňskými muži v tomto utkání byli Jakub Faschingbauer, který zaznamenal výtečných pět kanadských bodů (1+4), poté střelec dvou důležitých gólu na 2:1 a 3:1 Jan Setikovský a v neposlední řadě opora v brance Jakub Frček. Ten z 35 střel pustil za záda jediný kotouč!

3. kolo EUHL (Kooperativa aréna, Plzeň):

Akademici Plzeň – Gladiators Trenčín 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Faschingbauer (V. Polívka), 14. Setikovský (O. Polívka, Faschingbauer), 21. Setikovský (O. Polívka, Faschingbauer), 39. Mainer (V. Polívka, Faschingbauer), 52. Blumentrit (Faschingbauer), 58. Polata (Hřebík, Strmiska) – 8. Okuliar (Mečiar, Haščič).

Akademici Plzeň: Frček (Smejkal) – Muchka, Beer, Polívka, Blumentrit, Prokop, Malota, Červenka, Šimůnek – Faschingbauer (C), Setikovský, V. Polívka (A) – Voves, Kučera, Mainer – Polata, Strmiska, Hřebík – Kala, Sequens, Škarka

Gladiators Trenčín: Páleš – Okuliar, Matejka, Novák, Haluška, Smolka, Balaj, Mečiar – Kopunec, Haščič, Zvara, Varga, Šulík, Révesz

Rozhodčí: Sýkora – Jelínek, Sedláček

Vyloučení: 9:6