Akademici podlehli ve vyrovnaném zápase bratislavským Diplomatům, prohráli v prodloužení 3:4

Ve středu 1. března byl v plzeňské Kooperativa aréně k vidění hokejový zápas Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Domácí Akademici Plzeň se utkali se slovenskými Diplomats Pressburg a podlehli hostům ve vyrovnaném zápase v prodloužení 3:4.

Akademici Plzeň – Diplomats Pressburg (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)

Góly a asistence: 23. Faschingbauer (Blumentrit, Polívka), 37. Tichý (Setíkovský), 46. Malota (Dědič) – 4. Krahulec (Demo, Mega), 22. Mucha (Krahulec), 26. Rutkovský (Podgorski, Hegely), 65. Winkler (Mucha, Mučka).

Vyloučeni: 4:3 na dvě minuty, přesilovky: 0:1, oslabení: 0:0, počet střel: 18:24

Rozhodčí: Suchánek – Jelínek, Soukup

Akademici Plzeň: Frček (Smejkal) – Blumentrit, Červenka, Kašpar, Linhart, Malota, Muchka, Prachař, Tichý – Baxa, Dědič, Fashingbauer, Franěk, Pech, Polívka, Pondělík, Setíkovský, Sequens, Svoboda, Synek, Škarka.

Diplomats Pressburg: Denis (Matej) – Brincko, Demo, Jakub, Just, Mučka, Rutkovský – Beliansky, Čáni, Hegely, Holeš, Krahulec, Kučera, Mega, Mucha, Podgorski, Šoltís, Winkler, Zvara.

Hosté již v první třetině nasadili rychlé tempo a ve čtvrté minutě prostřelit Krahulec plzeňského brankáře, za asistence Dema a Mega. V průběhu první části byli Akademici posláni celkem třikrát na trestnou lavici. Proběhlo několik málo šancí na obou stranách, ale první třetina skončila 1:0 ve prospěch Diplomatů.

Druhou třetinu otevřeli Diplomaté gólem, kdy ve dvacáté druhé minutě poslal Mucha přesnou střelu za záda plzeňského brankáře, puk přihrál Krahulec. Hosté tak využili přesilovou hru a vedli nad domácími 2:0. Akademici si tuto situaci nenechali dlouho líbit a o minutu později vsítil puk kapitán plzeňských Akademiků, Jakub Faschingbauer, dopomohli mu Bluentrit a Polívka. Ve dvacáté šesté minutě Diplomat Rutkovský skóroval díky své rychlé střele, na níž mu asistovali Podgorski a Hegely. Souhra tak pojistila vedení hostů 3:1. Ve dvacáté deváté a třicáté minutě byli posláni Rutkovský a Mučka na trestnou lavici. Tak vznikla pro Akademiky skvělá příležitost překonat soupeře, bohužel se jim v situaci pět na tři nepodařilo skórovat. Ve třicáté sedmé minutě se Akademici vzmohli a Tichý, ve spolupráci se Setíkovským, poslal druhý gól za záda slovenského brankáře Denise. Akademici se vraceli do kabiny za stavu 2:3. V lepší pozici se nacházeli hosté.

Poslední třetina byla celkově drsnější, než zbylé dvě a týmy doslova soupeřily o každý kousek ledové plochy plzeňské arény. Akademici chytili šanci za pačesy a ve čtyřicáté šesté minutě ohromil publikum Malota, kdy za asistence Dědiče vyrovnal tento zápas na 3:3. Do konce zápasu chyběly čtyři minuty a oba týmy se snažily získat dominantní pozici a dosáhnout tří bodů. Nakonec nepadl ani jeden gól a následovalo pětiminutové prodloužení.

V základní sestavě do nastavené části nastoupili Baxa, Blumentrit, Faschingbauer za Akademiky a Zvara, Krahulec a Mučka za Diplomaty. Následovaly čtyři vyhrocené minuty, které zakončil Zvara rychlou střelou a tím získal pro hosty vítězství. Zápas skončil za stavu 3:4, zvítězili Diplomaté a právem si domů odváží dva vybojované body, Akademici si připisují jeden bod.

Autor: Vašek Švarc

Autor fotek: Tomáš Liška