Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Akademici Plzeň podlehli ve vyrovnaném zápase UK Praha 2:3

Domácí Akademici Plzeň se utkali s hosty UK Praha, tato vzrušující podívaná proběhla ve středu 15. března, v plzeňské Kooperativa aréně. Jednalo se o poslední utkání základní části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) a Plzeňští pocítili hořkou porážku 2:3, přitom do poslední třetiny vyráželi za povzbuzujícího stavu 2:1.

Akademici Plzeň – UK Praha (1:0, 1:1, 0:2)

Góly a asistence: 7. Škarka (Kašpar, Baxa), 31. Kašpar (Faschingbauer, Polívka) – 23. Bartoš (Svoboda, Kopica), 42. Kasala (Rogan, Herr), 50. Kukačka (Rovný)

Vyloučení: 10:7 na dvě minuty, přesilovky: 1:0, oslabení: 0:0, počet střel: 24:20

Rozhodčí: Němec – Malý, Sedláček

Akademici Plzeň: Frček – Blumentrit, Kašpar, Linhart, Malota, Muchka, Prachař, Červenka – Baxa, Dědič, Faschingbauer, Kala, Polívka, Pondělík, Sedláček, Synek, Škarka.

UK Praha: Karda – Baláž, Bartoš, Herr, Knobloch, Kopica, Krátký, Pastier, Vacek – Bartoš, Christl, Kasala, Klindera, Kukačka, Novák, Rogan, Rovný, Svoboda, Veselý.

Utkání započalo v 17:30 a již v sedmé minutě splnil všechna očekávání Karel Škarka. Společně s Kašparem a Baxou kroužili kolem Kardovy branky, kterého se jim podařilo zmást, a poté Škarka zleva přesně nastavil svoji hokejku, Kašpar mu přihrál svojí střelu ze čtyř metrů a puk se už třepotal v síti. To byl první a také poslední gól celé první třetiny. Akademici hráli celkem deset minut v oslabení, ale Frčkovi se podařilo vychytat každou zákeřnou střelu hokejistů UK Praha. Domácí se vraceli do kabiny za stavu 1:0 ve svůj prospěch.

Druhou třetinu otevřeli hráči UK Praha, když se jim z vhazování u jejich branky podařilo utéct, přebruslit obranu a v rychlé nahrávce v bezprostřední blízkosti před brankou domácích překvapit Frčka a vstřelit svůj první gól utkání. Gólmana překonal Libor Bartoš, dopomohli mu Svoboda a Kopica. Tak Pražané vyrovnali na 1:1, ale dlouho tento stav netrval. Ve třicáté první minutě využili Akademici přesilovku, ukázkově si rozebrali soupeře, Faschnigbauer poslal dlouhou nahrávku Janu Kašparovi, který puk poslal nad gólmanovo rameno. Ve druhé třetině se domácí hlídali a byli vyloučeni pouze jednou, na rozdíl od hostů, kteří byli vyloučeni celkem třikrát a jednou na to také doplatili. Plzeňští se vraceli do kabiny s úsměvem na rtech za stavu 2:1 ve svůj prospěch.

Ve třetí třetině představili UK Praha svojí dravost a ve čtyřicáté druhé minutě vstřelil branku Lukáš Kasala, asistovali Rogan s Herrem a bylo vyrovnáno na 2:2. O osm minut později se hosté předvedli znova, kdy Lukáš Kukačka za asistence Rovného poslal tým UK Praha do vedení. Zbývalo deset minut do konce utkání, ale domácím se již srovnat nepodařilo a prohráli s pražským týmem UK Praha 2:3. Ani tentokrát se Akademikům Plzeň nepodařilo porazit UK Praha, která si vůči nim drží čistý štít.

Autor: Vašek Švarc