Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Article

Akademici neuchránili svoji plzeňskou arénu a prohráli s Gladiátory 4:5

Ve středu 8. března byl v plzeňské Kooperativa aréně k vidění hokejový zápas Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Domácí Akademici Plzeň zkřížili svá ledová ostří se slovenskými Gladiators Trenčín a podlehli hostům ve velmi vyrovnaném, a do poslední chvíle vzrušujícím, zápase 4:5.

Akademici Plzeň – Gladiators Trenčín (1:3, 2:1, 1:1)

Góly a asistence: 3. Baxa (Linhart), 35. Sequens (Červenka, Kala), 37. Faschingbauer (Setíkovský, Polívka), 51. Baxa (Blumentrit) – 9. Haščič, 9. Haščič (Zvara, Okuliar), 11. Zvara (Haščič, Luhový), 32. Haščič (Zvara, Okuliar), 59. Haščič

Vyloučení: 11:14 na dvě minuty, přesilovky: 1:1, oslabení 0:0, počet střel: 22:30

Rozhodčí: Suchánek – Sedláček, Němec

Akademici Plzeň: Smejkal (Frček) – Blumentrit, Kašpar, Linhart, Tichý, Červenka – Baxa, Dědič, Faschingbauer, Kala, Mainer, Muchka, Pech, Polívka, Prachař, Sequens, Setíkovský, Svoboda, Synek, Škarka.

Gladiators Trenčín: Gašparovič (Crkoň) – Hajko, Haluška, Kollárik, Matejka, Okuliar, Orolin, Smolka – Dilkov, Haščič, Jánoš, Kopunec, Luhový, Panáček, Vaněk, Vardžak, Varga, Zvara.

Zápas začal v 17:45 a již ve třetí minutě proměnil šanci Jan Baxa a za pomoci Linharta poslal domácí do vedení 1:0. Gladiátoři si tento stav nenechali dlouho líbit a v deváté minutě překonal Adam Haščič domácího gólmana Smejkala v trestném střílení a vyrovnal na 1:1. V té samé minutě potrápil Adam Haščič plzeňského brankáře ještě jednou a za pomoci Zvary a Okuliara dostal hosty do vedení 2:1. V jedenácté minutě hosté využili přesilovku a Dávid Zvara za asistence Haščiče a Luhového pojistil vedení. Ke konci se nepodařilo domácím využít dvojnásobnou početní výhodu. Po první třetině se domácí Akademici vraceli do kabin za stavu 1:3. Nutno podotknout, že již od prvních okamžiků, kdy hokejisté započali svoji hru, své protihráče vůbec nešetřili, během první třetiny vylučoval rozhodčí celkem osmkrát, ve čtyřech případech na straně Gladiátorů.

Započala druhá třetina a ve třicáté druhé minutě vstřelil mezi Smejkalovy betony Adam Haščič svůj třetí gól zápasu, dopomohli mu Zvara a Okuliar. Gladiátoři vedli nad Akademiky již o tři branky. To si domácí nenechali líbit a započal krutý tlak. Ve třicáté páté minutě překonal Gašparoviče Jonatan Sequens a vsítil do branky hostů druhý puk, asistovali Červenka a Kala. Akademici nadále pokračovali v agresivní ofenzivě a o dvě minuty později přesně mířil kapitán plzeňských Akademiků, Jakub Faschingbauer a snížil během přesilové hry na rozdíl jediné branky. Tak také skončila druhá třetina a Akademici se vraceli do šatny s krásnou šancí dorovnat silného soupeře z Trenčína.

Započala poslední třetina. Akademici do ní vyráželi s šancí na vítězství. V padesáté první minutě se předvedl Jan Baxa a za asistence Blumentrita vyrovnal na 4:4. Návštěvníci stáli na nohou a radostně jásali. Poslední třetina byla velmi vyhrocená, rozhodčí vylučoval celkem osmkrát, ve třech případech Akademiky. Už to vypadalo na prodlužení, ale v šedesáté minutě se Gladiátor Andrej Orolin prosmýkl mezi plzeňskou obranou a poslal za záda Smejkala pátý gól. Akademici měli dvacet vteřin na ovlivnění výsledku zápasu, odvolali golmana a hráli v přesile šest na čtyři, ale překonat Gašparoviče se jim už nepodařilo.

Autor: Vašek Švarc